Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért csak bugyiba kakál?

Miért csak bugyiba kakál?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 éves múlt.

Csak bugyi kakál, és akkor szól,amikor már megtörtént a dolog. Boldogan újságolja, hogy mit csinált.

Próbáltunk mindent, nem vált be semmi. Már at oviban is előfordult. Nem hinném h stressz alatt lenne. Ha igen, mitől lehet? Mitől szoronghat?

Itthon nem veszekszünk, nem félhet, imádjuk,szeretjük. Hiába ültetem rá a blire nem csinál bele semmit. Pisiléssel nincs gond. Bár igaz,éjszaka keltem,mert amúgy bepisilne.

2,5 éves kora óta nincs pelenka egyik napról a másikra nem kérte. Onnanstól a pisi oda megy,de a kaka nem. Az oviban semmi gond nincs vele, könnyen beszokott, sosem sírt az ajtóban.

Kis cserfes,beszédes, barátkozós kislány.


Szerintetek mégis mi lehet a háttérben a probléma? Köszönöm!


2017. márc. 30. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ő maga mit mond rá, miért nem kakil a wc-be?
2017. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nálunk is pont ez a helyzet, annyi különbséggel, hogy az én fiam már mindjárt 4 éves. Elképesztő mennyiségű dolgot kipróbáltunk az elmúlt egy évben, hogy ne a gatyóba kakiljon, amikor a szülői kreativitás kimerült, akkor felkerestem családi ajánlásra egy pszichológust, azt mondta nem lelki eredetű, majd az ovi ajánlására egy mások pszichológust, aki szintén megállapította, hogy nem lelki eredetű. Mindkettő szerint idegrendszeri éretlenség, jelenleg TSMT torna első időpontját várjuk, hátha azzal lehet segíteni. A második pszichológus javasolta, hogy próbáljuk meg rávenni, hogy ha érzi, hogy kakilni kell, akkor kérje a pelust. Nos ez kezd működni, nem mondom, hogy mindig siker van, de otthon lényegesen kevesebb koszos gatya van. Az oviban persze ez nem működik, de ott is nagyon türelmesen kezelik ezt a helyzetet, próbálnak segíteni, ahogy tudnak (a problémánk miatt ovit is kellett váltanunk, az előzőben felháborító volt, amit csináltak). Pisiléssel alapból nekünk sincs gond, bár nekem is kelteni kell.

A történethez nálunk hozzátartozik, hogy a fiam borzasztó szorulásos, emiatt egyszer már voltunk beöntésen a kórházban és még két éve volt szalmonellás, akkor sajnos volt egy igen negatív élménye a bilivel kapcsolatban, sokáig ha csak ránézett ordított, ez szerencsére mára rendeződött, de egy-két alkalmat kivéve, csak pisilésre használja.

Nálatok nem történt semmi olyan, amit rossz emléket idézne benne? Szorulás, fájdalmas kakilás?

Sosem gondoltam volna, hogy ez ennyire nehéz ügy lesz... :-(

2017. márc. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves második,köszönöm szépen a válaszod! Tavaly volt egy időszak, amikor 4-5napig is visszatartotta. Ez akkor volt, amikor még Németországban laktunk és a szüleim hazamentek a látogatásból. Aztán szeptemberben hazaköltöztünk és megszünt a visszatartás,azóta rendszeresen van kaka a bugyiba.
2017. márc. 31. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, második válaszoló vagyok, hogy álltok a problémával? Van valami pozitív változás? Nálunk sajnos semmi..., kezdek most már nagyon komolyan kétségbe esni. :-(
2017. máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

sajnos semmi.

most azt találtam ki, hogyha a bilibe kakál akkor kap jutalmat, de viszont ha bugyiba,akkor egy játékát nekem kell adnia, amit elteszek.

2017. máj. 22. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Írtam privátot, azt elfelejtettem megkérdezni, hogy ha előfordul ez az oviban, hogy kezelik? Megírnád ezt is privátban?
2017. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!