Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Lenne értelme a bilinek vagy...

Lenne értelme a bilinek vagy korai?

Figyelt kérdés
Kisfiam 20 hónapos. Mostanában többször előfordul, hogy elkezdi a pelenkát piszkálni, a nadrágját leveszi és pár percen belül kakil. Arra gondoltam ilyenkor a nagy dolgát bilibe is végezhetné, de nem túl kicsi ehhez? Mi mikor ültettétek először bilire a gyereket?
2017. máj. 19. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Nemsokára 2 éves lesz. Nem olyan kicsi már. Úgyis itt a jó idő lassan, ilyenkor a legjobb elkezdeni. Barátkoztasd meg a bilivel és tegyetek vele próbát.
2017. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Ha most van rá indíttatása próbálkozz. Aztán majd kiderül.

Nem gondolom h 20 hósan korai.

A lányom is ennyi, szívesrn ráük a bilire ha gondol egyet. Volt h bele is pisilt mikor lehúztam a pelusát.

2017. máj. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem korai, sőt, a lehető legjobb időzítés. Meleg van, az sem baj, ha becsorog még, megfázni nem fog, ilyen melegben akár egy szál alsógatyában vagy akár meztelenül is szaladgálhat (persze otthon, vagy az udvarotokon, ha van). A fiam pont 2 éves lett, amikor így az elsö májusi nagy melegben levettük a pelust, Ő is piszkálta, zavarta. Egy hét alatt szobatiszta lett. Ő kábé másfél évesen már rendszeresen vécébe pisilt-kakilt, gyakorolt. A kislányom most 2 éves 2 hónapos, már napok óta pelus nélkül van, ma már baleset sem volt, sőt,pisi-kaki a vécében landolt. De Ő is már hónapok óta gyakorol, ment a bátyjus után a vécére, nem akar lemaradni mögötte.

Szval jó időzítés, próbáljátok meg!

2017. máj. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Holnap veszünk bilit.
2017. máj. 19. 21:34
 5/5 anonim ***** válasza:
én 14-16 hónapos korában elővettem mert szólt ha kakajön de utána magyon sokáig nem volt sikerélmény, hol egyáltalán nem azólt, hol utólag szolt, hol jókor de nem.volt kedve ráülni, erőltetni meg nyilvan nem szabad...2.5 éves volt mire elkezdett szólni, juliusba lesz 3 éves, 2 nap alatt lett szobatiszta, 3 hete nincs baleset. De venni érdemes, ismerkedjen vele, legyen a fürdőbe, néha meg is kérdezheted ráül e, de erőltetni semmit mem szabad! kb 2 eves kora ota mi egyeblent furdes elott mindig raultettuk -persze csak havolt.hozzá kedve, nem tudom hogy ennek volt e értrlme vagy köze a folyamat gyorsításához, szerintem amig jó kedvvel csinálja, ártani nem árt.
2017. máj. 20. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!