Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mindenáron a fűbe akar pisilni...

Mindenáron a fűbe akar pisilni/kakilni. Hogyan szoktassam le, hogy az amúgy jó iránytól se térítsem el?

Figyelt kérdés

3 éves, eddig jelét se mutatta a hajlandóságnak. Az utóbbi időben hirtelen érdekelni kezdte a bugyi a pelenka helyett. Az egyik szomszéd kislány mondta neki, hogy lehet a fűbe is pisilni, azóta szinte csak oda akar, hiába vittük ki a bilit.

Viszont, ahogy a kevésbé szerencsés felnőtteknél is, ilyenkor jut a nadrágra, lábára... Szerintem egyszerűen nem elég hosszú a lába, hogy megfelelő pózban tudjon guggolva pisilni.


Egyszer ráült a bilire, akkor félig tele is lett. Nagyon megdicsértem, felhívtuk a fél rokonságot, mindenki gratulált, dicsérte.

Hogyan vegyem rá, hogy hanyagolja a fűbe pisilést? A bilit már direkt az udvaron tartjuk, hogy ha kell, kéznél legyen neki. Úgyis majdnem egész nap kint van.


2017. máj. 20. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Ilyenkor valami hülye sztorikat szoktak kitalálni a kicsiknek. Pl mondjátok neki hogy valami belecsíphet a kis fenekébe. Vagy apa tegyen úgy mintha ő is a fűre végezné a dolgát majd játsza el hogy valami megcsípte és fájjon neki😅. Nekem ez jutott eszembe.
2017. máj. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Közös udvar van, a gyerek miatt nem szólnak, de szerintem ha a férjem kint egy szál p.csben tartana oktatást, nem aratna osztatlan sikert a szomszédok körében :D
2017. máj. 20. 13:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Hagyjátok szerintem. Ha ott van a bili, tudja miért van, már végezte bele a dolgát, akkor előbb utóbb rájön, hogy mégiscak inkább a bili, vagy a wc egyből. Ha nem figyeltek erre annál hamarabb leszokik róla. Lehet, hogy az is ösztönzi, hogy ezzel is figyelmet kap. Titeket fog utánozni.
2017. máj. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Lina63 ***** válasza:
Miért nem hagyod?? Én alig vártam, hogy kint az udvaron is pisiljen lányom, mert ha hosszú útra mentünk akkor sem volt hajlandó guggolva pisilni, hanem bili.... 2,5évesen tört meg nála a jég, mert addig csak wc-be volt hajlandó...
2017. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én sem értem miért baj ez. először azt hittem hogy mindig minden áron fűben pisil, de így hogy csak akkor ha alapból kint van az udvaron... lepisili magát? majd megtanulja hogy kell, ha nem engeded akkor sose fog rájönni hogy maradjon tiszta. nekem fiam van, most hogy itt a meleg és sétához nem kell 20 réteg ruha, nem adok rá pelust (otthon már hónapok óta szobatiszta). és nagyon örülök ha pisil séta közben. mindig van nálam egy váltás ha netán baj lenne és kész. nektek meg pláne egyszerű hisz otthon vagytok.
2017. máj. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja bocsi azthittem egyértelmű hogy nem egyszál pö csben való imitálást gondoltam de igen ezen ag oldalon szájbarágósan 5 éves szinten kell irni.
2017. máj. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Vicceltem, elnézést, ha nem tettem ezt szájbarágósan egyértelművé.
2017. máj. 21. 09:59
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Fenomenálisak a kérdező hozzászólásai!

Ha a férjeddel elválnátok, én így látatlanban mondom, h összejönnék veled :)))

2017. máj. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Haggyad, had csinálja, tök poén, majd kinövi.
2017. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!