Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit gondoltok arról a módszerr...

Mit gondoltok arról a módszerről, mikor egy újszülöttet vagy pár hós gyereket pelenka nélkül nevelik?

Figyelt kérdés
Vagy mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?
2017. máj. 24. 21:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
14%
sosem hallottam erről, mire jó?
2017. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
Magyarul mindent osszepisil-osszekakil?? Ez miert jo nekik? :)
2017. máj. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

EGY pelenka helyett egy kiságyat takarítani?

A védőnő azonnal szólna a gyámügynek.

2017. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Állítólag létezik ilyen ősi módszer, hogy a gyereket nem pelenkázzák, hanem megfigyelik az ürítési szokásait és olyankor egy arra szánt eszköz fölé tartják, hogy abba végezze a dolgát.
2017. máj. 24. 21:51
 5/19 A kérdező kommentje:
Arra jó, hogy hamar szobatiszta lesz, bár szerintem ez nem ugyanaz, mint mikor magától szól. Régen én is tudtam mikor pisil épp a lányom vagy mikor jön rá a kakilás, de azért volt rajta pelenka :) Nem tudom elképzelni, hogy olyan gyorsan le lehet hozzá vetkőztetni és odaemelni... Plussz kb. 24 órás odafigyelést igényel, nem?
2017. máj. 24. 21:54
 6/19 anonim ***** válasza:
25%

Igen, van ilyen.

Es nem, nem szolnak a gyamugynek, mert ez ugyanolyan osi alternativ modszer, mint ahogy nem vagjak el a koldokzsinort, a no egy taskaban hordja a placentat, addig, mig termeszetes modon el nem sorvad.


A pelenkas esetnel, figyelik a baba jelzeseit.

2017. máj. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%
Ecre keress rá. Igy találód meg.
2017. máj. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
Olvastam egyszer erről.Egy család dicsekedett,hogy a fél eves fiúk már nem hord pelenkát,és ezt a módszert használják,a baba pedig jelet,ha pisilni kell.Kár,hogy ez tudományosan lehetetlen,mivel azt,hogy érzékelni, és szabályozni tudjuk az üritést,egy hormon(ADH) szabályozza.Ez fél évesen viszont még ndm termelődik.
2017. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Utolso, nem, nem errol van szo.

Nem igy jelzi. Hanem a szulo latja rajta, hogy pisilni keszul, mert megfigyeli a jelzeseit. Tehat pl megall egy pillanatra, megmerevedik, koncentral, osszehuzza a szemoldoket, kinek mi.

Mint ahogy a ket napos ujszulottnel is latjuk rajta, hogy epp kakil, ugyanigy a pisi is lathato HA erre figyel a szulo. Erre alapul ez a modszer.

2017. máj. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

Igen, EC.

Egy Down szindrómás kisfiú szüleitől hallottam régen. Nekik bevált, később megkönnyítette az igazi szobatisztaságot, ami egy sérült gyereknél egyébként is nehezen jön össze, így nagyon nagy szó.

2017. máj. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!