Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Lassan 3 éves lesz szépen...

Lassan 3 éves lesz szépen bilizik nappal de nem hajlandó belekakalni miért?

Figyelt kérdés

Volt egy idő mikor belekakált a bilibe de utána beteg lett vagyis szorulásos és azota a leragom a hajam se hajlandó csak pelenkába. Elégge zavar mar mert szeptemberbe megyunk oviba és bajok lesznek szerintem abból. Már a wcre is próbáltuk hogy ott nem látja de csak sirt és orditott.

Vagy ne eröltessem?


2017. jún. 5. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne eröltesd, sok idő van még szeptemberig. Mi is akkor kezdjük majd az ovit, de nálunk még napközbe is van pelus. Van 1-1 nap amikor engedi levenni és szépen el is jár a bilire, de ha épp olyan napja van hogy márpedig Ő nem adja a pelenkát akkor abba van egész nap. Egy héten 2-3 napot engedi csak levenni. Viszont azokon a napokon Ő se kakil. Mikor először kakilt bilibe úgy megrémült szegényem hogy kb. 1 órán keresztül üvöltve sírt és mutogatott a bili felé. :D Hiába mondtuk Neki hogy nem csinált rosszat, sőt! Nagyon ügyes voltál. Kérdeztem az ovit, mert Én is aggódtam. Ők is csak annyit mondtak, hogy hosszú a nyár anyuka! Nyugi ;)
2017. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem is ezt mondtak hosszu a nyar, de az en lányom nagyon makacs. Meg amugy is olyan ügyes egyébként tenyleg az udvarról is bejön pisilni meg szól vagy kinn az udavron a bokorba pisil.Csak ez a kaka.

Most mondjuk éppen 20 perce abba kakált mert mondtam neki hogy hozza be nyugodtan akkor a mese elé meg neki már csak 1 pelenkaja van estére a többi a kicsié es latod megértette és minden hiszti es sirás nelkül abba kakált.

Meg amit kérdezni akartam hogyha mentek valahova van pelus? Mi ha ide megyunk a kisboltba ninvcsen de ha bemegyünk a városba van és arról is szeretném leszokatni mert megállok ha kell viszem a bilit magammal.

Csak tényleg amúgy meg olyan ügyes gyerek és abba kakalt az elején ne is ijedt meg csak jött ez a franya szorulás és pufff.

2017. jún. 5. 12:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is mindjárt három, viszont már egy éve teljesen szobatiszta, nekünk is a nyár hozta meg az áttörést kb 1 hónap alatt lett teljesen szobatiszta + 1 hónap és már éjjelre sem kellett.

Viszont nagyon emlékszem még rá, hogy milyen volt, még a beszéd sem volt az igazi, nem is mindig értettem, hogy kell-e neki vagy azt mondja, hogy majd szól. Mi bilit nem vittünk, az utcán elvonultunk parkolóba vagy akárhova, úgy hogy ne lássák, meg ne legyen zavaró másoknak sem. Pelenkát mi akkor sem vittünk, ha mentünk valahova, sokkal inkább váltóruhát, én nem akartam neki opcióként hagyni a pelenkát. Tudta, hogyha baleset lesz átöltözünk, de pelus nincsen. Nem is szerette egy idő után, szerintem ezért szokott le olyan gyorsan az éjszakairól is, mert rájött mennyivel jobb nélküle. Most már szűkítővel wc-be szokott mindent intézni. Kb 4 hónapja kakál a wc-be. Én arra úgy vettem rá, hogy amikor már csak wc-be pisilt, akkor mondtam neki, hogy gyorsan üljünk már rá a wc-re, a bili éppen kint szárad (direkt vittem ki), sokkal gyorsabb lesz, és odaadtam neki a telefonom, hogy nézzen mesét addig. Azóta már a telefon nem kell, beéri egy pár újsággal is. Viszont ő csak ott kapta el a telefonomat, szóval konkrétan imádott kakálni a wc-be :D Mindig jutalmazva volt, ha legalább próbálkozott.

2017. jún. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fiunk ugyanígy volt. Mondjuk nem idegeskedtünk rajta. Azzal nyugtattuk magunk, hogy 7-12 között, amikor oviban lesz, nem szokott kakilni, így talán nem lesz gond. Az óvónők azt mondták, hogy szerintük majd ellesi a többi gyerektől, volt már erre nem egy példa. Illetve eleve imádnak az oviban wc-re járni, mert picike. Mondjuk a mi fiunk bugyiban intézte, nem volt nagy öröm minden áldott nap. Aztán egyik nap anyukám aufusztusban megelégelte és azt momdta neki, hogy kap egy óriás kinder tojást, ha a wc-be kakil. Fiunk visszakérdezett, hogy komolyan? Akkor jó. Belekakilt és onnantól oda intézte. Egy hétig még kérdezgette, hogy óriás kinder? De ez is elmúlt.
2017. jún. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én meg a kistesóval akarnám elérni a kakálást, mert imádja hogy még nagyon pici 3 hetes és ugye mivel nem csinál semmit a kicsi nem kell félnie hogy elveszi a játékait es tegnap pl meghagyta a picinek a pelust. Még nem érti nem eg ly méret.

Vagy a star warst nagyon szereti igérten neki olyan francia bugyit hogy hátha tartos lesz.

2017. jún. 6. 06:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hú de jó válaszokat kaptál!

Bár minden kérdés alatt ilyen színvonalas válaszok érkeznének: tartalmasak, rövidek, segítőkészek és praktikusak.


Le a kalappal nők!

2017. jún. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!