Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan zajlott nálatok a...

Hogyan zajlott nálatok a szobatisztaságra szoktatás? Mi tegnap kezdtük és nem tudom, jól csinálom-e.

Figyelt kérdés

Levettük a pelust. Kisnadrágot kapott.

Néha kérdezem, hogy kell-e neki, de amúgy békén hagyom.

Eddig 2x volt kisebb baleset, 2x pedig kiment pisilni.

Kellene valamit másképp csinálnom?



2017. jún. 15. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:

miért kéne másképp csinálni? teljesen jó..

hány éves?

2017. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3 éves elmúlt.
2017. jún. 15. 10:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy csináltam/csinálom. Bugyi van csak rajta és párszor megkérdezem kell-e pisilni vagy kakilni.

Behoztam a bilit látványosabb helyre, de inkább a wc-t választja. :)

1-2 balesett volt, azóta mindig szól vagy elmegy maga. Mielőtt lemegyünk sétálni vagy elmegyünk aludni akkor rá szoktam ültetni, ha kell, ha nem. Így már akkor se történnek balesetek és általában jön is egy kis pisi. De úgyis kitapasztalod te is, hogy mikor érdemes rádumálni a pisilésre.

2017. jún. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A nappali szobatisztasággal próbálkozunk most. Ilyenkor a délutáni és éjszakai alváshoz adjak még vissza rá pelust? Nem zavarja ez meg? Hogy csináltátok?
2017. jún. 15. 10:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
a szobatisztaság idegrendszeri érettség kérdése. az ágytisztaság pedig a hormonrendszer érettségének kérdése. nem feltétlen egyszerre alakul ki, hiszen ha érzi és tartani is tudja, azt csak éber állapotban képes szabályozni. éjjelre addig add rá a pelust, amíg el nem juttok odáig, hogy száraz pelenkával ébred ÉS képes még tartani addig, hogy ébredés után elmegy pisilni. nem fogja összezavarni.
2017. jún. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%

Jól csinálod, szépen ki fog alakulni.


Először mi is így kezdtük a lányommal. Amikor tudta tartani egy kicsit, akkor elmentünk sétálni pelus nélkül egyre hoszabb időre. Az ágytisztaságot ahhoz kötöttem, hogy min. egy hétig tiszta pelust vegyek ki alvás után. Délután gyorsan elhagyta a pelust, éjszakára épp 2 napja. 2,5 éves a kiscsaj.


Az alvásos pelus nem zavarta össze megértette, hogy álmában nem olyan könnyű visszatartani.

2017. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!