Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaság? De mikortól?

Szobatisztaság? De mikortól?

Figyelt kérdés

21 hónaposom van. Próbálom vele megismertetni a bilit. Már sokan nyaggatnak,hogy nyár van itt a idő hogy leszokjon a pelenkáról, mert ha nem most akkor várhatok 1 évet és akkor pont ovikezdés előtt fogunk álnni és mi lesz ha nem sikerül!?

Azt kell tudni a gyerekről, hogy pisit kakit jelez,de csak miután elvégezte dolgát. Az éjszakai pelusok reggelre szárazak ilyenkor van hogy gyorsan bilire teszem hátha produkál valamit,kb 5 percig ül rajta és aztán persze a szőnyegre csurgat. Akkor igazából ő már vissza tudja tartani nem?a bilivel lehet gondja? Mert ahogy felállt abban a másodpercben pisilt is. Mikor érik meg egy gyerek a szobatisztaságra? Még túl korai lenne számára?


2017. júl. 1. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Korai.

Egy gyerek pontosan akkor lesz szobatiszta, amikor idegrendszerileg megérett rá, som korábban, sem később.


A nyaggatással csak gátlásokat alakítasz ki benne, de nem lesz hamarabb szobatiszta.


Aki nyaggat, az egy idióta, és még ennyit sem tud.

2017. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
3 eves kor korul.
2017. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ráér még vele, túl korai.

Egyáltalán a leírásod alapján nem érett még rá a gyereked.

A nyaggatásokkal meg nem érsz el semmit.

Semmivel nem vagy elkésve.

Ha jövő tavasszal vagy nyáron lesz szobatiszta, akkor sincs semmi gond. Akkor legalább tuti az lesz.

2017. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bennem is volt némi aggodalom, ovikezdés/3. szülinapja előtt lett szobatiszta kb 2 hét alatt, előtte nem is próbálkoztunk mert ő egyenesen letagadta ha éppen pisil vagy kakilt..

Szerintem várj még pár hónapot

2017. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem értettem ezt a "ha nyáron nem lesz szobatiszta" dolgot. Az enyém februárban lett szobatiszta 2 és fél évesen. Mivel van fűtésünk akkor sem fagyott meg ha véletlenül bement a pisi. Annyi, hogy amíg nem volt kint is jó idő, addig az utcára adtam rá bugyipelust, de ha ne volt muszáj abba se pisilt bele, szólt, ha el tudtunk menni valahová lehúztuk, pisilt, visszahúztuk. Előtte nyáron próbáltuk 2 évesen, de mivel nem volt rá érett még, így nem ment, nem szólt.
2017. júl. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat! Igazából én is így gondolom, csak egy kis megerősítés kellett. Nem erőltetek semmit, eddig sem tettem csak próbálkoztam.
2017. júl. 1. 14:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is korai. Minden gyerek más.

A lányom 1,5 évesen szobatiszta volt éjjel-nappal.

A fiam most 2,5 éves és hallani sem akar bilizésről, pedig tudja mi az, mire való, ismeri... bölcsibe is jár a lányommal ellentétben, ő később érik úgy látszik :)

2017. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kicsilanyom januar elso heteben 2 evesen lett 3 nap alatt szoba tiszta egy malor miatt :-D

Szegyen de a karacsony miatt elfelejtettem eleg pelust venni neki januarig ... :-D

De bevalt mert igy utolag szemleve mar megerett ra :-)

2017. júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4 éves korig orvosilag normális, ha nem szobatiszta.


A lányom másfél hónapja lett 3, egy hete kezd valami eredmény mutatkozni. Előtte egyáltalán nem érdekelte, simán lábon brunyálta magát, aztán boldogan ugrált a pocsolyában...

Most egy hét alatt odáig eljutottunk, hogy az ébren töltött időben bugyi van rajta és egész héten összesen két pisi baleset volt. Az egyiknél elindult a WC-re az udvarról, de amíg a cipő levételével szerencsétlenkedett, nem bírta tovább és az előszobába pisilt.

2017. júl. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fiam 3 éves kora előtt 1 hónappal lett szobatiszta novemberben 1-2 hét alatt.Pedig nyáron is próbálkoztunk.

Lányom márciusban volt 2 és kb 1 hónapja csak alváshoz pelusozunk.Szól ha wc-znie kell. (mi is egy malőr miatt kezdtünk neki,van 1kistesója és pünkösd előtt benéztem a pelenkákat,picinek volt 3 csomaggal lánynak meg 3db 😂)

2017. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!