Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mivel vegyem rá 7 éves lányt,...

Mivel vegyem rá 7 éves lányt, hogy ne pisiljen be?

Figyelt kérdés
Nem az én lányom de most én vigyázok rá még pár hetet . 7 éves és most kezdik leszoktatni az esti pelenkarol. Én itt nálam nem adok rá. Kivittem öt éjszaka 3 szor is pisilni nem ivott sokat már est csak egy kis vizet. A harmadik pisilesnel épp hogy csak csöppent valami de reggel amikor felkelt nem.ment ki pisilni hanem bepisilt és még csak nem is szólt. És abba a pizsibe maradt meg sokáig ami pisis volt akkor vettem észre amikor felöltözött. Mit tegyek vele?

2017. júl. 1. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Azok a gyerekek szoktak éjszaka bepisilni, akik stresszes, szorongást okozó környezetben élnek, akiket a környezetük feszültségben tart, terrorizál.

Türelemmel és szeretettel kell egy gyereket körülvenni, sokat foglalkozni vele, mindig megdicsérni, ha valamit ügyesen csinál, okosan sokat beszélgetni vele, minden kérdésére okosan válaszolni, a fejlődésében támogatni, szeretni.

2017. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Az előzőnek igaza van, ennek lelki okai lesznek. Próbáld meg megdicsérni. Nagyon fontos hogy az ha bepisil ne legyen számára negatív élmény, hanem úgy fogja fel hogy ez nem szokás. Ez szerintem alapból egy társadalmi hiba is hogy ezt rossz dolognak fogjuk fel vagy nevetség tárgyává tettük, amikor van olyan helyzet amikor az illető nem tehet erről, és ez neki úgy is elég kellemetlen. Valószínű hogy ez neki is rossz, és azért nem szólt, mert bántotta a dolog. Esetleg lehet hogy szorong valamiért. Esetleg próbáld meg ezt kideríteni.
2017. júl. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Amíg nálad van add rá a pelenkát. Nem a te feladatod leszoktatni, viszont a szüleivel érdemes lenne komolyan elbeszélgetni mert komoly baj lehet a háttérben ( zaklatás, bármi). Ez nem normális.
2017. júl. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Igen. Fontos, hogy ha bepisil, nem szabad hibaztatni, leoltani, szemére vetni, mert attól még stresszesebb lesz, és egy ördögi kör alakul ki: még inkább be fog pisilni.

Mindenki számára nyilvánvaló, hogy nem szándékosan pisil be a gyerek, így ezért ne

megszidni egyszerűen kegyetlenség.

Mikor én vigyáztam az unokahúgomra, és bepisilt, azt mondtam neki: Semmi baj, kicsim, ez bárkivel előfordul, néha még felnőtteknél is. - azzal kikísértem pisilni, adtam neki tiszta bugyit, rendbe tettem gyorsan az ágyát, megsimogattam, és visszafektettem aludni.

2017. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem a te dolgod leszoktatni. Add rá a pelenkát, mert gondolj csak bele, hogy milyen rosszul érezheti magát, szólni sem mer, hogy bepisilt. Igazuk van az előttem szólóknak is, viszont azt nem tudom, hogy volt e már valami kivizsgáláson.? Nálunk is volt a családban egy kisgyerek, aki mindig bepisilt, szegény ő is borzasztóan szégyellte, volt, hogy direkt kiöntötte a teát az ágyba, hogy ne vegyék észre a pisit. Nála kiderült, hogy valami szervi probléma van (nem emlékszem már pontosan, hogy mi volt a gond, a veséjével volt valami) és műtét lett a vége. Utána semmi gond nem volt, soha többet nem pisilt be. Érdemes lenne finoman elbeszèlgetni a szülőkkel, mert sajnos ez minden csak nem normális. Ha lelki okból van, akkor azt is kezelni kell, de ha valami szervi akkor nyilván azt is.
2017. júl. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem szidom le. Felnőtt módjára elmagyaráztam neki, hogy nincs azzal baj ha valaki olykor bepisil. Az baleset. De mindennap.. az nem baleset.. nem voltak még orvosnál vele nem értem miért, de mind a mai napig azt gondoltam, hogy szervi, de miután reggel 8 kor pisilt be, mert nem kapta meg a kellő figyelmet akkor úgy gondolom ez lelki dolog. Otthon nem éri semmi terror... Mindent megkap mindenért meg van dicserve , ha valamit nem kap meg a boltba addig hisztizik míg be nem teszik a kosarába. Beszélgettem vele de akkor elkezdett kitalálni dolgokat hogy vele soha nem játszanak és majdnem sírt mikor feltettem a kérdést hogy akkor honnan tudja akkor a játékszabályokat megakadt egy és mondta ha gy jooolvanna játszanak velem... Sokat hazudik ami nekem egy gyerektől furcsa..
2017. júl. 1. 17:45
 7/16 anonim ***** válasza:
23%

A pisi dolog a gyermeknek belügye, akár a felnőttnek a szexualitása. Van egyfajta stílusod és neked is fáj, ha beleszólnak, hogy másképpen kell csinálni.

Hagyjanak több szabadságot a gyereknek.

Kérdezzék meg a gyerek véleményét a témában. És ne ítélkezzenek felette.

Tartsák tiszteletben a gyerek belügyeit. Ha látja, hogy elfogadóan bánnak vele. Ő is együtt fog működni.

2017. júl. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7 évesnek pelenka? Nem olyan kicsi az már. Gondolom azért maradt benne, mert félt, hogy kiderül, vagy mert a pelenkához szokott. Mondjuk már az is elég stressz, hogy úgy fekszik le, hogy azt hiszi, hogy be fog pisilni. Feltéve, hogy érdekli... Nekem írtak fel "gyógyszert".

Egy kis öntörpbizalom gyanánt.

2017. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is sokáig bepisiltem,de csak ezért mert mindig este pótoltam a folyadékhiányt,napközben pedig keveset ittam.Meg persze,hogy ivás előtt mentem pisilni.:D
2017. júl. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ő nem ivott este csak egy két korty vizet , és most hogy a tesója keltette fel, a hangjára bepisilt. Ha én keltem fel simán kimegy pisilni éjszaka. Ha nem keltem fel bepisil. Mindegy mennyit ivott.
2017. júl. 5. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!