Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy van ez az éjjeli bepisilé...

Hogy van ez az éjjeli bepisilést hormon "szabályozza"? Mert csak habogott a védődő

Figyelt kérdés

Ma volt kint a védőnő. Boldogan ( dagadó mellel) mondtam neki h mér 2 hónapja szobatiszta a kislányunk. " Most tölti a 2 évet)

Mondtam h éjjelre se kap pelust mert az első héten száraz volt reggelre, így nem adok már rá. ( eddig nem történt baleset)

Erre szemrehányóan közölte h biztos nem így van, mert hormon szabályozza ezt a dolgot ami 6 ÉVES korára alakul csak ki.

Ezért megkérdeztem h régen nem létezett ez a hormon, vagy mi? Mert aki nappalra szobatiszta volt, az éjjel se kapott pelust ( legalább is az én környezetemben)

Aztán azt mondta "ha tényleg csak úgy elkezdett bilizni, és nem erőltetted, akkor az még nem szobatisztaság, csak véketlen h nem csinál be. Még okyan kicsi ehhez"


2017. júl. 20. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

A szobatisztaság az, hogy magátol eszreveszi hogy jönni fog valami, wc-ig/biliig, vetkőzésig minimum vissza tudja tartani.

Erre nem képes ha az agyban még nem érett rá.

Szoval van párhuzam valami hormonnal.

2017. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valóban egy hormon szabályozza, hogy éjjel kevesebb vizelet termelődik. De hogy ez csak hat éves korra alakul ki, az nem igaz, viszont hat éves korig nem szoktunk aggódni, ha egy gyerek éjjel még bepisil, amennyiben ez nem egy hosszú ágytiszta periódus után történik. (Ha igen, keresni kell az okot.)

De vannak gyerekek, akik hamar rátanulnak a szobatisztaságra. Ha nem erőltetted, ha nem ül a gyerek órákig a bilin, hanem pl. reggel-délben-este pisil, és ha máskor kell, akkor valahogyan jelez, örülj neki, és ne költs pelenkára. Ha visszaesés történne, kezeld lazán az ügyet.

Én is ismerek gyereket, aki nagyon korán lett szobatiszta. Az anyuka megfigyelte, hogy evés után kell biliztetni, akkor gyorsan van eredmény, és mivel rendszeresen száraz maradt a pelenkája el is hagyták hamar. Viszont anyósom szegény sógornőmet 10 hónapos korában órákon át a kiságy sarkában egy sállal a rácshoz kötve(!) ültette a bilin... 60 éve még sokan ezt csinálták.

2017. júl. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az nem azt jeleni, hogy mostmár soha nem fog éjszaka bepisilni...ha véletlenül bepisilne 5-6 éves korig normális, de nem kell addig pelenkásan aludnia...vegyél mosható gumilepedőt és altasd pelus nélkül, így ha bepisil nem áztattja el az egész ágyat...


[link]

2017. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem volt semmi erőltetve. Kaptunk egy bilit, és csak letettem s gürdőbe. Őt érdekelte, megmutattam neki h mi a célja és azóta "szól" h kell neki. Megvárja h odaérjünk, lehúzzuk a bugyit stb.

Egyébként magamtól eszembe se jutott volna a dolog ilyen korán. Októberben kezdi a bölcsit, ott azt mondták h majd ott gyakoroltatják velük, h az oviban ne legyen gond.

De ez a 6 éves kijelentése, és a flegmasága felbosszantott.

Persze nem mondott semmit arra a kérdésemre h ő 6évesen még pelusban aludt e.

Úgy tudtam ahogy írtad 2# h addig KELL megjelennie.

2017. júl. 20. 12:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne mérgelődj ezen..már úgysem sokáig fog menni hozzátok..minden gyerek más! A mi védőnőnk konkrétan a buszon nem ismer meg csak, ha én ráköszönök😀 pedig aztán semmi nézet eltérésünk nem volt..letelt a 2 év és elfelejtkezett rólunk😃
2017. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elvileg 6éves korig kell elkezdeni termelődnie annak a bizonyos hormonnak, de van akinek már korábban.
2017. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!