Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaság miatt marad...

Szobatisztaság miatt marad bölcsődés a gyermek?

Figyelt kérdés
Október legvégén lesz 3 éves a lányom. Nem szobatiszta eddig a pillanatig. Ha ráültetem a bilire, produkál bele pisit, vagy ritkán, este, fürcsi előtt, ha rákérdezek, hogy kakil-e, mondja hogy igen, és valóban szépen beleprodukál a bilibe ... örülünk neki, tapsi, ő is visong, hogy ügyes volt .. de ennyi ......... igaz az is, hogy tulképpen eddig 1-2 délelőttön próbáltam pelenka nélkül, magyarán levettem róla, de zokszó nélkül feszt bepisilt, ill. bele is kakilt a bugyiba, és természetesen nem szólt ... soha nem szidtuk le, elvileg nincs semmi gátlás talán benne e téren, nemes egyszerűséggel azt látom, hogy nem foglalkozik a témával ... hiába mondogatom, magyarázgatom neki, bólogat, igenel, hogy persze, szól, ha kell, aztán semmi ... nem erőltetem, semmi ráhatás, csak várok ... na jó, de meddig ..??? szept. végén vinném oviba, ahol természetesen feltétel a szobatisztaság ... persze, addig még tervezem, hogy hosszabb ideig pelenka nélkül próbálkozunk, nemcsak 2 napot, de mi van, ha mégsem alakul ki addig nála? nem tudom mi a (jog)szabály, hogy ilyenkor pl. beírathatom bölcsibe, mivel évvesztes amúgy is ...? hiszen az évben kell ovit kezdeni a törvény szerint, amely év aug. 31-ig betölti a 3. évét.... namármost ez nem idén van, hanem elvileg jövőre ... tehát jól gondolom, hogy ha akarom, akkor addig maradhatna bölcsibe is (amúgy nem volt bölcsis eddig sose) ... kétségek között vagyok, főleg, hogy miért nem érdekli még mindig ez a téma, hogy ne kelljen pelus ... amúgy természetesen - mint mindenkinek:-)- egy értelmes, normálisan fejlődő és született gyermek, bár az átlagnál jóval hisztisebb :-), és ha vmi nem úgy van, ahogy ő elképzelte, hát összedől a világ... :-) beszélni most kezd, nem folyékonyan, hanem szavakat, de természetesen kiskorától mindent megértett és sokáig babanyelven hablatyolt, tehát nem az a fajta gyerek, aki meg se szólalt ... nem tudom mit tegyek ... gondolom nem egyedül vagyok a problémámmal, ki mit csinálna, csinált...? köszi a válaszokat ...
2017. júl. 24. 15:07
 1/3 piroska és a farkas ***** válasza:
Kislányom márciusban töltötte a 3- at, az óvónőkkel meg volt beszélve, h áprilisban kezd. Hát be kellett telefonálnom, h bocs, de legyen inkább szeptember, mert szobatisztaság terén még ott sem tartott, ahol a Te kislányod. Közben kaptam a " ti ilyenkor már rég szobatiszták voltatok" kezdetű nagyanyai " bíztatásokat"... Végül májusban úgy döntöttünk, h kipróbáljuk a pelenkanélküliséget, hát volt pisi, kaki mindenhol, közben bilis mesét írtam neki a kedvenc mesefigurájáról, és láss csodát, egyszercsak azt vettük észre, egy nap már többször is szólt, h " pisilnem kell a bilibe", június végén pedig már egésznapos fedztiválra is pelenka nélkül mentünk. Neki egész egyszerűen eddig tartott, hiába buzeráltak engem már tavaly nyáron azzal, h " ez ennek a nyárnak a feladata". Na hogy a kérdésre is válaszoljak, a kislányod még nem óvódaköteles, nálunk egyébként be lehet csatlakozni januárban is. A bölcsiben azért nem vagyok biztos, mert szerintem oda be kellett volna iratkozni.
2017. júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem egy két délelőttöt kell levenni a pelust, hanem folyamatosan! Akkor is, ha az elején bepisil. Érdemes venni szép bugyit, amit szívesen vesz föl és napjában többször felhívni a pisilésre a figyelmét, hogy szép maradjon a bugyi. Érés és tanulás együttese kell a szobatisztasághoz.
2017. júl. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"szept. végén vinném oviba, ahol természetesen feltétel a szobatisztaság ... persze, addig még tervezem, hogy hosszabb ideig pelenka nélkül próbálkozunk, nemcsak 2 napot, de mi van, ha mégsem alakul ki addig nála? nem tudom mi a (jog)szabály"


Az új évezredben biztosan nem létezett törvénycikkely arra vonatkozólag, hogy "nem lehet felvenni a nem szobatiszta gyermeket oviba, ha már betöltötte a 3. életévét". (Hogy korában mi volt erről a helyzet, nem tudom.)


Állítólag idén meg kifejezetten született jogszabály arra nétzve, hogy fel KELL venni a nem szobatszitát is.


Ha érdekel, linkelem az életkori feltételeket, mert kissé összetett: pl 2 és fél éves felveHETő, 3 évestől meg kötelező járni oviba -fejből nem tudom a hónap-nap határt-, kivéve, ha van indok a felvétel ellen. De ha nem szobatiszta, az önmagában nem indok, hogy ne vegyék fel.


Bár egyébként hazai körülmények okán, miszerint egy pedagógusra túl sok gyermek jut, jobban jár a gyerek is a, többi gyermek szinté és a pedagógus is ,ha csak szobatiszták járnak, mert a pelus elhagyásával még

nem azonnal magabiztosan válik szobatisztává egy gyermek, és 30 gyerek mellett a pedagógust a munkavégzésében akadályozza dadushoz irányítani napjában többször ezen gyermekeket, pláne, ha bekakil rendszeresen.


3 éves korig egyébként a legtöbb esetben ahogy jön a vizelési inger, azonnal csurog, eléggé nehezükre esik visszatartani, ami többnyire életkori sajátosság, érthető, bár egyénileg nagy a szórás e tekintetben.


Az ágybavizelés tartós megszűnése meg egyénenként mindig később alakul ki, mint a nappali szobatisztaság, tehát oviban evvel is számolni kell.

2017. júl. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!