Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Gatyába miért pisil bele?

Gatyába miért pisil bele?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves 4 hónapos. 1 hete délutáni alváshoz sincsen rajta pelus. Nem történt baleset. De ha kimegyünk az udvarra adok rá gatyát. Látom,hogy fogdossa a fütyijét, de amikor kérdezem,azt mondja,hogy nem kell pisilni,erre pár perc múlva bepisil. Azt hiszi,hogy pelus? Ahogy észreveszi,hogy a gatyából kicsurog, odaszalad a bilihez és ráül. Tegnap sikerült időben lehuznunk a gatyát, de ma megint nem. Magától ül bilire, egyszer nem tettem még rá. Játék közben is felkel,odamegy pisil. Mi lehet a baj? Elrontottam valamit nagyon?
2017. júl. 25. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Melegben ne adj rá gatyát, amíg megtanulja idöben jelezni, ha kell neki pisilni.
2017. júl. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Mi lehet a baj - hát könyörgök két éves és négy hónapos! Ne várd el tőle, hogy hirtelen felnőtt legyen! Miből gondolod, hogy valami baj van meg valamit elrontottál? Hát még nem tanulta meg! Az érzést megfogalmazni se, azért fogdossa, de nem mondja! Türelem, anyuka, türelem!
2017. júl. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amikor nincsen gatya akkor tudja, kakát is mondja, gondoltam már kialakul ha délután sem pisil be 3 óra alvás alatt. Érzi is hogy kell neki. Védőnő azt mondta,hogy lusta
2017. júl. 25. 19:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És ha szerinte lusta, akkor mi van? Ostorral kell verni? Nyugi, nem fog úgy maradni!
2017. júl. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat, még kezdő vagyok ebben, türelmesen várok. Ha a gatyába pisil,elmondom neki,hogy erre van a bili,hogy ne legyen pisis a gatya,lába,stb. Én már ennek is örülök,nagyon ügyes fiú. Nem szeretnék kapkodni, a bilire sem tettem rá, de itt sokszor olvastam,hogy 2 óránként ráteszik,stb,. Ő mindezt magától érte el és büszke vagyok az eddigi teljesítményére. A kedvence amikor kiöntheti és lehúzhatja a wct. Lehet,hogy ez is motiválja
2017. júl. 25. 21:07
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Még 3 és fél, négy évesen is előfordul, hogy amint jön az inger, máris csurog. Ilyen piciknél még a vizelettartás sok gyakorlást igényel.


Azt megkérdezhetem, mitől biztos, hogy szerinted érzi az ingert? Vagy a védőnő szerint miért biztos ez (a gyereked esetén)?


Egyébként pucéran hamarabb válnak magabiztosan szobatisztává, pl ha van kert, akkor nyáron, a melegben remek alkalom pucéran kiengedni, mert érzi a lábán, ahogy csorog, ez segít neki asszociálni - összekapcsolódik a vizelési inger, a taktilis ingerrel (avval, hogy érzi a lábán a pisit).

2017. júl. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Abból gondolom,hogy magától megy pisilni,kakilni. Szorítja össze a lábát ha kicsit várni kell, ha ráül egyből belepisil,aztán fel is kel róla úgyhogy gondolom nem véletlen megy bele, érzi,hogy kell neki. Valamelyik délután alvás közben felkelt, pisilt,majd visszafeküdt aludni
2017. júl. 25. 22:22
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Értelek, kérdező. A vizelettartás mindenesetre gyakorlást igényel, és függ nyilván attól is, mennyire feszíti a hólyagja. Vélhetőleg amikor későn érzékelte az inger,

olyankor túl erős / hirtelen volt a feszítés (nagyon megtelt a hólyagja, mire feltűnt neki).


3-5 évesen már egyre sikeresebbek ebben a gyermekek, mégis elfogadható (életkori sajátosság), hogy a 4-5 évesek olykor stressz hatást nélkül is bepisilnek néha (havi egyszer-kétszer) napközben, vagy pihenés, alvás közben.

2017. júl. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!