Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kislányom szeptembertől oviba...

Kislányom szeptembertől oviba menne de csak pelusba hajlandó pisilni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy tulajdonképpen simán szobatiszta lehetne mivel nem pisil be ha nincs rajta pelus. Éjszaka, és alvás közben sem pisil egyszer sem. Bugyiban van egész nap, de addig tartogatja a pisit amíg nem kap pelust. Ez akár 4-5 órát is jelenthet, de nem merek addig várni míg bepisil mert félek hogy gondja lesz belőle. Teljesen tanácstalan vagyok. Okos értelmes kislány, elmúlt 3 éves, de egyszerűen azt mondja nem akar bilibe, wc-be pisilni, nem tudja elengedni. Így mehet az oviba? Velük még nem beszéltem augusztusban lesz szülői értekezlet.
2017. aug. 1. 09:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk nem vették be a gyereket ha nem szobatiszta. ha megpróbálod azt mondani neki hogy elfogyott a pelenka?

2017. aug. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem fogják befogadni az oviba ha pelenkás még. Mi lenne ha a wc-re vennél gyerekülőkét, és oda járna? Hátha ez jó neki
2017. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam mondani neki hogy elfogyott, eldugtam ami volt, ebből az lett, hogy a délutáni alvás után még este 6-kor is tartogatta, üvöltött ha bilira akartam ültetni, látszott, hogy kell neki szorongatta, de nem pisilt. Bölcsiben is próbálkoznak, ott ráül a wc-re a többiekkel de nem pisil.
2017. aug. 1. 09:50
 4/16 A kérdező kommentje:
Van két fajta gyerekülőkénk is arra sem hajlandó ráülni, olyan üvültést levág pedig csak annyit mondok próbálja meg.
2017. aug. 1. 09:51
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg nem szobatiszta. Varjatok par honapot. Ovodaba nem veszik be pelenkasan, 30 gyereknel nincs kapacitas, hogy pelenkazzak.
2017. aug. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

Ha elmúlt 3 éves, kötelességük bevenni.


Szerintem oviban hamar megoldódik ez a helyzet, mert látni fogja a többiektől, hogy senki nem pelusba pisil, mindenki vécére megy.


És ha nem engedsz neki??? Hisz a végtelenségig nem tudja tartogatni. Akkor bepisil, vagy hajlandó engedni?

Itt most meg kell küzdenetek egymással. És neked kell a kitartóbbnak lenned.


Milyen vécészűkítőtök van? Mert nálunk bevált a lépcsős. Stabil, és egyedül is tudja használni.

2017. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nálunk szeptemberbe simán bevettek pelusos gyereket, anyuka az öltözőnél morgott,hogy ott egy rakat pisis ruha mert a gyerekre nem adnak pelenkát. 2 hét után szobatiszta lett.

Nekem mind 2 gyerek a nagy semmiről lett egyik napról a másikra szobatiszta augusztusba a szeptemberi ovikezdésre (előtte semmi hajlandóság nem volt,próbálkoztam én serényen, állandóan a pisit takarítottam a házba stb aztán egyik nap fogták magukat és elmentek bilire, az egyiknél onnantól nem volt baleset a másiknál még kb 2 hétig néha néha,de pelenkát már éjszakára se engedtek magukra,de nem is pisiltek be éjszaka. Tehát én ha fejre álltam se haladtunk előre,de amint ők úgy érezték egyből megoldódott a dolog

2017. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%
Oviba kötelesek bevenni. Majd ott szobatiszta lesz.
2017. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kolléganőm kisfia ezért ment magánoviba, ott se tudták rávenni, hogy ne használjon pelenkát. Valami rossz élménye lehetett, mert amúgy szólt hogy kell wc-znie és adják rá a pelust. Utolsó évben állami oviba került, az ottani óvónéni két hét alatt elérte nála,hogy wc-re menjen. Ezzel ugyan nem tudtam segíteni, de legalább nem egyedi a probléma.
2017. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Komolyan jobban örülnék ha bepisilne mert akkor tudnám hogy megoldódhat előbb utóbb nem érett rá. De így hogy tartogatja nem látom a végét az egésznek. Ő a pelust úgy használja mint más a wc-t. Tehát ha pisilnie kell mondja és kéri a pelust, egyébként meg egész nap bugyiban van nincs baleset. Nem tudom meddig várhatnék vele, mert ez az órákig tartó visszatartás nem hiszem hogy egészséges és nem akarom hogy egészségügyi gondja legyen. Kétszer pisilt bilibe de akkor reggel felkelt száraz pelussal, azt levettem és fél 11-ig bírta akkor fél bili tele lett. Van lépcsős fellépője, sima bili amit én vettem, egy amit ő választott, zenélős hercegnős. Olyan büszke volt mikor belement a bilibe mindenki fel kellett hívni hogy elújságolja, mégsem megy utána sem.
2017. aug. 1. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!