Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Jól gondolom, hogy még nagyon...

Jól gondolom, hogy még nagyon nem érett a szobatisztaságra, ugye?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves múlt (25 hónapos egész pontosan).


Megmutattam már neki a bilit, elmondtam, hogy mi az, mire jó. Van a vécéhez is szűkítő, mert pár hónapja mindenáron rá akart ülni (csak utánzásból persze). Tudja, mik ezek, mire jók, ha megkérdezem, mit kell csinálni a bilibe, mondja, hogy pisilni, kakilni, érti, hogyan kellene, tudna szólni is, folyékonyan beszél. De nem akarja.


A kakát jelzi, amikor már jön, leguggol, mondja, hogy kakál, és utána is jön oda, és kéri, hogy cseréljük ki a pelenkát. A pisinél viszont semmi, mintha észre sem venné, bár az utóbbi napokban van olyan néha, hogy egyszercsak megszólal, hogy "odapisiltem sajnos az ágyra". Gondolom ilyenkor pisil, de pelusba, szóval nincs látszata. Az udvaron hagyom pucéran szaladgálni, van kint is egy bilije, de nem érdekli, pisil ott, ahol van. Eddig kifejezetten tiltakozott a ráülés ellen, most már ráül magától, de nem csinál semmit, esetleg imitálja a kakilást.


Az egyetlen jele annak, hogy talán kezd mutatni némi hajlandóságot az, hogy pár napja próbálja levenni a pelust, és mondogatja, hogy nem kell pelenka. Ilyenkor elmondom neki, hogy akkor lehet pelus nélkül, ha szépen szól, amikor pisilni-kakilni kell, és a bilibe csinálja. De ennyi, itt annyiban is hagyja.


Szóval jól gondolom, hogy nála az még messze van, és fölösleges napi szinten állandóan piszkálni vele, ugye? Elsősorban anyám, meg egyéb idősebb nőrokon rágják a fülem, hogy szoktassam már bilire azt a gyereket, 2 éves, itt van az ideje, a nyáron el kellene hagyni a pelust. Mikor mondom, hogy 3 éves korig ráér, legyintenek, azért ilyen kevés manapság a szobatiszta 3 éves, mert a szülők lusták tanítani, és azt mondják, hogy ráér... Ez nyilván baromság, én is tudom. Én úgy látom, hogy közelében nincs még a szobatisztaságnak, és a nyaggatás többet ártana, mint használ. Szerintetek?


2017. aug. 4. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok gyerek érett már 2 évesen a bilizésre, és mégtöbb nem.

Én is úgy gondolom h nálatok még nem jött el az idő.

Hagy elől a bilut, és ha lesz kedve majd rákéreckedik. De semmiképp se erőldesd, nyaggasd vele

2017. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

Piszkálni tényleg felesleges, de továbbbra is hagyd bugyi/pelenka nélkül. Ugyanis így veszi észre, hogy pisil, a pelenkában nem igazán tünik fel neki. Legyen a közelében bili, de ne emlegesd, hogy ott van meg mire való.

Idövel - ha érettnek érzi magát -, akkor majd kipróbálja, és néha sikerülni is fog. Ilyen esetben dicsérd meg, de ha nem sikerül, azt "ne vedd észre".

2017. aug. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Még érnie kell rá de szerintem nem biztos, hogy az olyan messze van. Ha jelzi, hogy kakilni pisilnie kell én akkor ültetném rá a wc-re bilire amikor azt jelz és ráülne azokra. Erőltetni nem szabad de ha szeretne ilyenkor ráültetném.
2017. aug. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem se érett még, de 2 évesen még nem is kell annak lennie.
2017. aug. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, kb. így csinálom, ha mondja előre, hogy kakál, megkérdezem, hogy esetleg nem szeretne-e bilibe, ha a válasz nem (többnyire az), hagyom. Kint az udvaron van pucéran, sajnos ebben a melegben kiütéses is a feneke a pelustól, ezért legalább olyankor leveszem róla, ha kimegyünk, ott nem baj, ha pisil. Van bilije kint is a teraszon, bent is a szobában, nincs eldugva, ha akarná használni, megtalálja. Én sem gondolom, hogy ennél többet kéne tenni, anyám szerint ültessem rá, és meséljek neki, hogy maradjon is ott, mert én így lettem szobatiszta egy nyár alatt ennyi idősen (vagyis 2 hónappal idősebben, a lányom júliusi, én májusi vagyok). Szerintem ez hülyeség és semmi értelme, az nem szobatisztaság, ha addig ül ott, míg nem megy be valami, az a szobatisztaság, ha magától van igénye arra, hogy oda pisiljen és kakiljon.
2017. aug. 4. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!