Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Megőrülök már, én vagyok...

Megőrülök már, én vagyok nagyon ráfeszülve a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

A kislányom jövöhónapban lesz 2 és fél éves,és abszolút nem szobatiszta még,nem is érdekli. A nyáron sokat volt pelus nélkül,pisi egyszer sem ment a bilibe,egyetlen egyszer ment bele a kaki mert mielőtt elkezdte volna nyomni pont ránéztem és mondta hogy kaka (amit akkor is mond ha pelus van rajta) és gyorsan ráültettrm a bilire és így sikerült. Rá pár órára bekakilt és sírva jött szólni. De azóta semmi. Se kaki se pisi nem megy csak pelusba. Ha ráültetem a bilire ordít,fél tőle. A kisfiam ilyenkorra már rég szobatiszta volt nappalra :(

Én már nagyon rajta vagyok,csomót mondogatom szegénynek hogy üljünk a bilire de már ennyitől is sírni kezd,olyankor viszont nem erőltetem de el vagyok keseredve és csalódott vagyok. Igaz oviig még van 1 éve,tudom addig simán lehet még szobatiszta (REMÉLEM ÍGY IS LESZ) de már olyan jó lenne ha csinálná,alapvetően okos kislány,tudja mit várok tőle ha ráültetem a bilire de nem érdekli.

Nektek mikorra lett a lányotok szobatiszta?


2017. aug. 16. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges ennyire ráfeszülnöd, így csak a gyereket is stresszeled vele. Te magad mondtad: még nem érdekli. Akkor hagyd. Próbáld újra később, ha már úgy látod, hogy érdekli.
2017. aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen te vagy ráfeszülve és ezt ő is érzi.

Hagyd békén egy kicsit!

Legyen szem előtt a bili, de ne piszkáld vele folyamatosan.

2017. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A lányom a 3. szülinapja előtt kb 1 héttel lett szobatiszta, nála úgy volt, hogy egyik de. még úgy pisilt a földre hogy közben néztük a bilit és arról beszéltünk hogy abba kell, du. már nem volt gond...

Kb 2 héttel előtte kezdtünk el próbálkozni

2017. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Fiam van, de sosem erőltettem.

Én ezzel a nyári pelenkalevétellel sem értek egyet. Pontosabban: pelenkaspórolásnak jó, szobatisztaságnak nem. Ha agyilag nem érett: tehát nem fogja fel az ingert, és nem tudja visszatartani amíg megfelelő helyre kerül, akkor tök mindegy, hogy leveszed róla, vagy nem. Mert nyáron is ugyanúgy bepisil, ott, ahol épp rájön, csak akkor nem lesz olyan a ruhája.

Ha agyilag megérett, akkor a pelenkába sem fog.


Fiam 2,5 évesen kezdte a bölcsit. 3. szülinapja előtt nem sokkal mondta a bölcsis gondozó, hogy már 1 hete tiszta a bugyipelus, úgyhogy megpróbáljuk nélküle. És láss csodát, szobatiszta lett. AZ éjszakaival is pont így csináltam. Amikor 1 hétig tiszta maradt az éjszakai pelus, akkor elhagytuk.


Szóval agyban kell felnőnie a gyereknek a feladatra.

ja, és fiam is félt a bilitől, kezdetektől lépcsős vécé szűkítő volt. (kényelmesebb mindkettőnknek)

2017. aug. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen,én is úgy érzem hogy jobban rá vagyok feszülve mint ,,kellene,,. Lehet azért,mert a lányom mindent későn kezdett csinálni és várnám már hogy legalább 1 dolgot kezdjen már időben..olyan kis kényelmes,mindent meggondol 2x is,de amúgy meg okos,úgy imádom ☺❤
2017. aug. 16. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Figyi, ha már sír a bilitől, sejtheted, hogy hagyni kéne. Pár hónapig ne is említsd, utána próbáld wc szűkítővel, mert attól még nem fél.

Esetleg mielőtt elkezded a wcszűkítős témát, a pelusba ment kakikat beleönthetitek a pelusból a wc-be. (De nem azt hangsúlyozva, hogy rossz helyre kakilt, hanem hogy ott a helye a kakinak.)

De egy-két hónapig az egész témát szóba se hozd!

2017. aug. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1 hete lett nappalra szobatiszta a lányom. Szombaton volt 3 éves. Tavasszal erőltettem a bilizést, nem érdekelte. 1 hete ő szólt, hogy nem kell pelus. Azóta nem adok rá, ec-be végzi a dolgát és még nem volt baleset sem. Most érett meg rá!
2017. aug. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek ☺
2017. aug. 16. 14:45
 9/10 piroska és a farkas ***** válasza:
Kicsit lazíts! Ha a kislányod 3 évesen lesz szobatiszta, azzal is tökéletesen időben lesz majd. Hagyd a bilit, ne is mondd neki. Én közel egy évig hallgattam a " háromgyereketfelneveltem" nagymamától, h " ez ennek a nyárnak a feladata lett volna", és, h " ti ilyenkor már mind szobatiszták voltatok"- rá is feszültem rendesen. Felesleges!!! Ha nincs gond, márpedig legtöbbször nincs, csupán nem várjuk ki a gyerek idejét, akkor előbb- utóbb szobatiszta lesz. Enyém márciusban töltötte a 3- at, júniusban lett szobatiszta. Hát na bumm. Nem verseny ez.
2017. aug. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fiammal 2 hónapig stresszeltem, már üvöltött ha szóba hoztam a bilit majd egyik nap kiakadtam és lesz.rtam az egészet... 2 hét múlva hozta a bilit hogy belepisilna, azóta szobatiszta.

Kislányommal elkezdtem próbálkozni, nagyon ellenkezett, 1-2 hétig nyomattam a témát de már nem olyan ráfeszülősen mint a fiamnál, feladtam megintcsak és 1-2 hét múlva szólt, hogy pisiljünk bilibe. Azóta ő is szobatiszta. :D

Tanulság: lazíts, hagyd, ha 3 évesen megy oviba akkor még van fél éve!

2017. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!