Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tegyek? Kérdésem túl...

Mit tegyek? Kérdésem túl rövid magyarázatom hosszú

Figyelt kérdés
2 éves kislányom félig szobatidzta vagyos csak éjjelre kell neki pelus.Napközbe Wc-be kakil pisil egyedül.Tegnap is tegnap előtt is meg egész héten volt széklete,ma is.És nem kemény de nem is híg.Ma csinálta azt mikor lefeküdtünk hogy neki kakilnia kell.Le is vettem a pelust elmentünk a WC-Re de nem jött semmi,nagyon erőlködött már majdnem sírt hogy neki kell kakilni.A feje is bele vörösödött..Meg is lepődtem mert ma volt màr széklete és általaba nem szokott 2-szer naponta.Eztmég eljátszottuk 2-szer.Nagyon sajnáltam szegénykémet.Nem hiszem hogy ez székrekedés lenne,mert mondom ma már volt neki és főleg itt a nyári szezon nem kis mennyiség gyümölcs/Zöldséget megeszik.Megnyugtattam hogy rajta van a pelus nem fogok hsragudni meg semmi ha be megy hiszen azért is van..így most nem járkálunk a wcre megnyugodott kicsit..Szerintetek mitől lehetett?Kicsit hosszú lett bocsi
2017. aug. 18. 23:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ez szimplán lelki dolog.

Gondolom, mióta elkezdett leszokni a pelusról, te is mondod neki, hogy a wc-t/bilit használja, dicséred. Akár nem szándékosan is beleültethetted, hogy a wc "jó", a pelus "rossz". Fél az éjszakai balesetektől, ezért neki el "kell" mennie. Nem székrekedés miatt erőlködik, hanem mert nincs mit kiadnia. És ezért "múlt el" az inger, miután megnyugtattad, hogy nincs baj az éjszakai balesetekkel.

Nem írtad, milyen módon szoktatod át, de így vaktában azt tudom mondani, hogy próbálj kicsit türelmesebb lenni vele ilyen téren. :)

2017. aug. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!