Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Kisfiam jövő hónapban lesz kétéves. Jelzi, ha tele van a pelenka, kakánál is, de csak utólag. Előre nem szól. Van bilije, arra szeret ráülni, szokott is belepisilni, de sokszor úgy veszem észre, mintha csak "kisszéknek" használná. Védőnő szerint többet kellene kisgatyában lennie, akkor már szobatiszta lenne, de ha kisgatyát adok rá, zokszó nélkül belepisil, kakál. Utólag szól. Nem tudom, igaza van a védőnőnek? Adjak rá többet gatyát, aztán majd egyszer zavarni fogja? Vagy még nem érett rá, abból gondolom, hogy utólag szól. Előre még soha nem jelzett.

2017. aug. 22. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanilyen helyzetben kivárok. Minden szakanyag kiemeli, hogy előre jeleznie kell, ez alap a szobatisztasághoz.

Minden más csak idomítás. Pavlovi reflex, ahol egy idő után a bili látványa váltja ki, hogy neki ki kell menni és nem fordítva.

2017. aug. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az én fiam Novemberbe lesz 3. Most nyáron lett szobatiszta, ugyanezzel szenvedtem énis, de rájöttem hogy nem szabad erőltetni annál jobban bepisil bekakil. Úgy kezdte hogy mondja: "anya pisilek" és levettem a pelust vittem a wc re vagy a bilihez. Aztan szolt h kakilnia kell levette a pelenkt maganak es rault a bilire. Aztan ez napközbe ment. Delutani alvasnal adtam ra de egyik naprol a masikra nem pisilt bele alvas közben hanem ahogy felkelt levette a tiszta pelust es ment magatol a bilire.

Én azt tanácsolom, hogy kerdezgesd tőle hogy kell e és ha igen vidd a bilihez vagy a wc re... és azis sokat számit hogy fiú e vagy lány :)

Remélem tudtam segíteni

2017. aug. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyébként fiú! :-) Nem is akarom erőltetni, minden gyerek máskor érik meg rá. Csak első gyerek, és úgy el tud bizonytalanítani a sok "jóakaró", védőnő, anyós, hogy bezzeg xy ilyenkor már szobatiszta volt, minek a pelenka, Pistike a szomszédból már alug csurgat be! Agyamra megy! Közben örülök, látom, h a fiam zavarja a kakás pelus, szól, de csak utólag! Hiába mondom, h előre szóljon, nem érti! Ebből érzem, h szerintem még nem érett! Csak ezt hiába mondom másnak, még a védőnő is lehurrog, h erőltessem!
2017. aug. 23. 12:10
 4/4 anonim válasza:
100%
Ne foglalkozz velük... hallgass az anyai ösztöneidre :)
2017. aug. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!