Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Valakinek valami jó tanácsa?

Bfghj kérdése:

Valakinek valami jó tanácsa?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kislany most lesz decemberben 3 eves, de a szobatisztasaggal hatalmas gondjaink vannak.

Ha nadragot es bugyit adok ra, tuti biztos hogy bepisil. Nyaron mikor meztelenul szaladgalt, elment egybol. Persze most is, de tobbszor pisil a ruhajaba. Alvasnal delben pedig felkel, hogy pisilnie kell, pelusa szaraz.

Ujjabban elkezdte, hogy bekattan nala valami es a foldre vagy a szonyegre pisil. De ha megkerdezzuk tole, hogy hova pisilunk akkor elmondja hogy a wc-be.

Van valakinek valamilyen otlete hogy mit kezdjunk ezzel a problemaval, hogy vegre szobatisztak legyunk?


Koszonom



2017. szept. 13. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk akkor ment a padlora amikor figyelemhiányos volt. Ezt használta eszköznek hogy anya gyere...

A sok sikálás alatti dohogás es hogy elmeséltem másnak, segitett azon hogy befejezte a padloöntözest.

De ő már vissza is tudta sokáig tartani, véletlenekről szo sem volt.


Igazábol annak a testismeretnek kell.kialakulnia, hogy érzi, hogy jonni fog. A legtobb szulo azzal hátráltatja ezt a tslestmegismerést hogy folyamatosan rákerdez hogy kell e pisilni, ill spontán csak ugy ráulteti a bilire mert pl. Indulunk valahova. Ha napszakhoz van kotve a pisiles pl furdes elott, alvas elott, addig a gyermek nem a testének jelzeseire fog figyelni. Ezert van az hogy pl 9 eves is bepisil jatek kozben

2017. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Plusz. Ha pl ovodat kezdett, az lelkileg terheli. Ez esetben is visszaesésre szamitani kell.
2017. szept. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem szoktam tole kerdezgeti, mivel szeretnem hogy magatol menjen. Az ovit meg nem kezdte el, majd csak jovore.

De lehet tenyleg valamilyen figyelmfelkeltes. Koszi

2017. szept. 13. 19:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 3 éves a lányom és több, mint egy éve szobatiszta (2 sem volt még akkor). Azóta sem pisilt be. Pedig én is kérdeztem tőle, meg például pisilunk indulás előtt is, ez evidens a számomra, pont úgy, mint alvás előtt is. Ettől függetlenül napközben is pisilunk...


Lehet várni, hogy "majd érzi, hogy mikor jön", meg "fel kell ismernie az érzést". De rá is lehet vezetni arra, hogy mi az az érzés és nem kell megvárni, lehet őt ebben segíteni. Ez a szobaközepére pisilés pedig nem normális, de azért elég gyakori jelenség.

2017. szept. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!