Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nem tudom rávenni a kislányom...

Nem tudom rávenni a kislányom a bilizésre, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Már van kètfèle bili wc szűkitö is,a Pápá pelus könyvet is megvettem semmi eredmèny.Ha leveszem a pelust követeli vissza.Jelzi a pisit meg a kakit de csak a pelusba hajlandó.Ötlet?3lesz januárban.Vmiért fèl a bilitő de viszont pelenkába ráül és ugyanúgy pisil csak rajta a pelus

2017. szept. 15. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Mikor kezdted?
2017. szept. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt csinálja a pont 2 éves lányom. Egyszerűen nem érett hozzá, hagyd.
2017. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
az örökké valóságig úgy se tudja visszatartani:D
2017. szept. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
Ez a szexuális fejlődéssel kapcsolatos. Jobban élvezetes neki így pisilni. Meg szeretik tartogatni a pisit, gyakorolgatni a tartogatást. Míg így játszadozik az ingerrel, nem kell félnie a balesettől. Tehát biztonságérzetet ad neki a pelenka. Ha leveszitek a pelenkát, akkor csak táncikálással tudja visszatartani a pisit. Akkor meg állandó szekálásnak van kitéve. Ezért nem szeretik a bilit.
2017. szept. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem azért tartogatja a pisit, mikor leveszed róla a pelenkát, mert fél a bilitől. Hanem élvezi, szereti tartogatni a pisit. Ez minden kislánynál meg van. Érdeklődjenek másoktól is. Ha nem tudjátok ezt elfogadni, sosem lesz veletek őszinte a kislány. Mert látja rajtatok a megvetést, és hogy betegnek tartjátok. Ezért bizalmatlanná válik veletek szemben és lázadni fog. Vagy mikor ránéztek, és palástolni próbálja a pisitartogatást. Összepisilja magát, mert nem mer táncikálni.


Aztán ilyenkor sok szülő viszi pszichológushoz, hogy mi történt a gyerekkel, hogy újra bepisil. Ja mert valaki zaklatta, meg bűntudatot ébresztett a gyerekben. "Jaj mit szólnak, ha meglátják. Hogy tartogatod a pisit."

2017. szept. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kimondta hogy betegnek nèzzük???Ilyet nem is ìrtam!!Meg a pisi tartogatásról se volt szó!Nagyon okos kislány mindent ugyan úgy csinál ráül a bilire csak pelusba.Egyèbkènt ő mondta hogy fèl a bilitől.Egyèbkènt meg tanácsot kèrtem olyanoktól akiknek már sikerült a szobatisztaság!A fiamnál más volt 11 ève
2017. szept. 15. 12:48
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászoló milyen megvetès???Imádom a lányom sokat küzdöttem szenvedtem hogy ő legyen!!!!
2017. szept. 15. 12:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! A 4-5 válaszoló elméje nem ép, ne is figyelj rá, vannak sajnos az oldalon normálatlanok.

Ne izgulj, januárig még rengeteg idő van, egyik hétről a másikra is rengeteget tud változni. Egyébként meg, mi van, ha nem lesz szobatiszta 3 évesen? Majd az lesz 3 év egy hónaposan, vagy később, az élettani határ a 4 éves kor amúgy is. Nálunk is most alakul a szobatisztaság, már elmúlt 3 éves a kisfiam másfél hónappal, de nem izgulok, soha nem erőltettem a dolgot. Még csak kérdezgetni sem kérdezgetem, kell-e pisilni, hogy az ingert érezze, ne azért akarjon pisilni, mert én megkérdeztem tőle. Azt viszont sokszor megbeszéljük, hogy amíg nem a bilibe pisil, addig nem mehet sajnos óvodába - pedig már nagyon várja. Most vagy két napja már rendesen szól pisilésnél (a kakival már egy ideje nincs probléma, az a bilibe megy), száraz pelust veszek le róla, úgyhogy haladunk. Hagyjad, hagy ismerkedjen a bilivel, szokja csak meg, beszélgessetek róla, és majd megérik rá. Tényleg nagyon sok időtök van még. ;)

2017. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mért fél a bilitől? Derítsd ki! De hát rá mer ülni, nem szalad el a bilitől, nem sír, ha meglátja, hozzá mer nyúlni a bilihez, játszani is játszik vele. Hát akkor mivel magyarázza, hogy fél. Kedves szülő! Leírta, hogy nem csak egy fajta bilivel, szűkítővel próbálkoztak. Mégis félelemre gyanakszik? Esetleg kényelmetlen neki.
2017. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló volt a helyzet. Vettünk bilit és wc szűkítőt, mindkettővel csak játszott, de belepisilni nem akart.

Nyáron 2x próbáltuk pelus nélkül 3-3 napig. Mindig bepisilt, de már a 2. próbálkozásnál jezett, ha történt valami. Majd visszaadtam a pelust nappalra. Éjszaka már rég nem pisilt, így reggel kapta csak meg.

A bilit kitettem a konyhába, jól látható helyre és minden reggel felajánlottam, hogy a pelus helyett abba is pisilhet, de nem ültettem rá.

2. nap ráült magától pelusosan és mondta, hogy pisil, na gyorsan lekaptam róla a pelust és sikerült a bislibe csurgatni. Volt nagy örömtánc, később ez volt a motiváció 😁. További 2 hétig csak a reggeli pisi ment a bilibe. Majd szólt a következőnél is. Most járunk 4. hétnél, hogy minden pisi bilibe megy, viszont a kaki csak ritkán sikerül bilibe. Általában kéri a pelust. Ő most 2 éves 🙂.

2017. szept. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!