Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit lehet tenni akkor, ha a...

Mit lehet tenni akkor, ha a gyerek már szobatisztaságot tudja, de néha nincs kedve annak lenni?

Figyelt kérdés

2.5 éves kisfiam 2 hónapja megtanulta a szobatisztaságot, bilibe tud pisilni, kakilni, és persze szól is előtte...már ha van kedve. Rendszerint nincs.

Az esetek felében, kétharmadában nem szól, bepisil, bekakil. Ha megkérdezzük hogy miért nem szóltál, csak nevet és elszalad vagy mond rá vmi hülyeséget. Ha megkérdezzük hogy mit kell csinálni, elmondja, hogy szólni kell és a bilibe kell pisilni, kakilni. Pontosan tudja h mikor kell szólni, de ha nincs kedve, nem szól. Szokta is mondani h most nem szólok vagy nem szóltam.

Van erre megoldás?



2017. szept. 26. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Én hagynám a sz.ros gatyában. Mikor kicsípné a fenekét, bűzőlegne, lehet elgondolkozna. Máskor nem lenne lusta.
2017. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is az jutott eszembe, hogy hagyni a pisiben egy kicsit.

DE aztán olvastam, hogy a gyerek még nem múlt el 3 éves. Nem biztos, hogy 100%-ig érezte, hogy neki kell, vagy hogy nincsen rajta pelenka...

Amit tennék, hogy egy kicsit sem venném észre, hogy bement, hanem kicserélném a gatát mintha mi sem történt volt. Aztán ha szól akkor agyon dicsérném...

Ha ezt a becsinálást azért csinálja, mert nagy figyelmet kap ha becsinál, akkor a fentebb említett módszerrel érzékeli, hogy a figyelmet csak ha szól és a bilibe megy akkor kap, a becsinálás senkit sem érdekel.

2017. szept. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha szól, akkor megdicsérjük, körbeörüljük, ha nem szól, enyhén leszidjuk és mérgesek vagyunk.

nem zavarja ha pisis, kakis, 2 óra hosszát is elvan úgy, megfigyeltük.

Nincsenek konkrét esetek hogy mikor szól, mikor nem, minden logika nélkül történik, inkább hangulatától függ.

Csak november elején ovi lesz!

2017. szept. 26. 11:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Próbáld, ki ha bemegy semmi de semmit nem szolsz, nmég mérges se legyél. Egyszerüen cseréld le a ruháját, és egy szót se ejts róla senkinek sem. A biliba csinálást meg kétszeresen dicsérd meg. Próbáld meg 3 napig legyél kitartó, és ha 5x csinál be akkor se legyél egy kicsit sem mérges...

Ha tudatosan csinálja akkor 4-ik napon már nem fogja csinálni. Ha viszont nem tudatosan csinálja akkor hiába kezdte el a wc-zést még nem érett rá.

2017. szept. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Két kisgyermekem vált már szobatisztává, mindketten viszonylag korán: a fiam pont 2 éves volt, a kislányom pedig még nem töltötte be a kettőt, amikor már bilizett, bár a vécéhasználat csak rá kb. 2 hónappal alakult ki.

Az a tapasztalatom (a gyermekeim után), hogy azt a kisgyermeket, aki valóban megérett a szobatisztaságra, zavarja a pisis, kakis alsónemű, főleg 2 óra pisisség, kakisság után.

Szerintem a te gyermeked még nem stabilan szobatiszta. Ügyes, mert próbálkozik, sőt, vannak hosszabb balesetmentes időszakai, de végül bemegy a pisi is, kaki is.

A pelust valószínűleg már én sem adnám vissza rá, viszont elfogadnám, hogy még olyan esetleges az ő szobatisztasága, és egyáltalán nem morciznék (kicsit sem), ha összecsinálná magát. Ellenben a sikeres vécézést nagyon megdicsérném.

2017. szept. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajat tapasztalat: kisfiam 2,5 évesen nyáron gatyó nélkül volt, szólt, ha pisilni kellett, de csak udvaron. Nem gond, pelusoztunk.

3 éves kora előtt 3 hónappal megpróbáltuk levenni a pelust, szólt, hogy pisi, kaki, bilizett, de a második bepisilés után visszaadtam rá a pelust, nem bánta. 1 hónap múlva ő szólt, hogy vegyük le a pelust, és utána talán 2x volt baleset, ágytisztaság pedig 1 hónapon belül tökéletes volt. Azóta sincs semmiféle kakivisszatartási gondja, bárhol, bármikor wc-zik.

Kislányom 2,5 évesen szintén nyáron próbálkozott bilizni, de szintén csak udvaron, bent pelus volt. Aztán ő nyár végén szólt, hogy nem kell pelus, utána ugyanaz a forgatókónyv, mint a tesójánál.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy rá lehet szoktatni a gyerekeket a szobatisztaságra, de hosszú távon az a jobb, ha tényleg megérik rá.

Lehet, hogy nem mutatja, vagy látod rajta, de az állandó bekakilás, bepisilés késöbb frusztrációkhoz vezethet.

Nálunk nem volt padlósikálás, szőnyegmosás, állandó ágyneműcsere, amíg kellett, addig volt pelus. Nekem is könnyebb volt, és a gyerekek sem láttak semmi macerást és szégyellni valót, vagy éppen kellemetlen a kakilás, pisilés kapcsán.

Nem mondom, hogy ez a jó módszer, de az én tapasztalatom ezt mutatja.

2017. szept. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még ez azt jelenti, nem érett meg a szobatisztaságra! Valamilyen szinten rá lett erőltetve, azt írod, megtanulta a szobatisztaságot!Hát azt nem lehet megtanulni! Aki megtanulta, az erőltetve volt rá.Ezért nem tartós nála a dolog!Sőt mostmár akkora az ellenszenv és makacskodás a bilibe pisiléssel-és veletek szemben is, hogy ez teljesen visszaveti.

Ez nem kedv kérdése, hanem érettségé.

Érettnek kell lenni hozzá fiziológiaila/testileg, szervile/ és lelkileg is, tehát 2 tényezős a dolog.

Nála egyik sincs meg még.

Ha nem erőlteted, hanem most úgy csinálsz, mintha nem érdekelne téged sem a dolog, nem csinálnál napi problémát belőle, akkor eltelne egy idő-napok, hetek és magától elkezdené.Teljesen hülyeség a gyerekünkkel a kapcsolatunkat rontani egy kis pisi miatt.Tök mindegy, ha 2 hónappal később lesz szobatiszta, sokkal többet nyerünk a bizalmán vele.

Én abbahagynám a témát. Bili ott lenne előtte, pellust adnék rá. Pár nap múlva mellékesen mondanám neki tisztába tevéskor: Ha szeretnél bilibe pisilni, ott van, odamész és pisilhetsz bele. Mondjuk csak ennyit mondanék, naponta egyszer csak.

Meglátod, nemsoká szobatiszta lesz.

Több gyerekkel tapasztaltam.

2017. szept. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!