Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miét nem ül rá a bilire?

Miét nem ül rá a bilire?

Figyelt kérdés
Januárban lesz 3 éves a kislányom.Már mindent megpróbáltam,még a pápá pelus könyvet is megvettem.Nagyon okos kislány tudja hogy a bilibe vagy a wc-be kell pisilni,kakilni de pelus nélkül nem hajlandó ráülni.Bugyit se akar felvenni.Nem tudom mit csináljak.Van egy 13 éves fiam vele nem volt annó ez problèma.Ha ráakarom ültetni sír.A játèkmaci trükköt is bevetettem.Bölcsibe se tudják rávenni a többi gyerköc se inspirálja.Valami bevált ötlet?Már meglepit is igértem neki.Ja mindig azt mondja hogy majd holnap.Kètféle bilink van és wc szűkìtönk.

2017. okt. 1. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a lányommal mázlim volt, bár a 3. szülinapja előtti hétig rá sem nézett a bilire, utána egyik délelőtt még úgy beszéltünk a biliről, hogy előtte guggoltunk - erre a padlóra pisilt, délutántól pedig már gond nélkül a bilibe! Kakilni még vagy 2 hétig csak pelenkába mert.

Szerintem hagyd még egy kicsit

2017. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pisi tartogatás összefügg a szexuális fejlődéssel. Ha nem hagyják megélni neki ezt az élményt, nem tud a gyerek túllépni a dolgon. És a pisitartogatás rögzülni fog nála. A gyereket ne parancsszóra pisiltessük, hanem várjuk meg míg ő akar pisilni. Ha zaklatjuk a pisiléssel, akkor nem mer őszinte lenni, és bizalmatlan lesz velünk szemben. Vagyis nem mer nyíltan pisilni. Hátha abba is beleszólnak a felnőttek.
2017. okt. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hagyd rá a dolgot,ő jobban tudja mikor van rá készen,mint te. Ne erőltesd,nem lesz jobb.
2017. okt. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A pisi, kaki tartogatást egy gyerek nem úgy fogja fel, hogy káros. Hanem élvezi, a feszültség levezetését szolgálja. A cumi szopása is össze függ a szexuális fejlődéssel, ez ahhoz hasonló. Későbbi fejlődése során a maszturbáció kerül előtérbe.


Ha ezek a dolgok kóros méreteket öltenek az azért van, mert a gyerek úgy érzi nem foglalkoznak vele, vagyis unatkozik. A benne lévő felesleges energiát nem tudja levezetni.


Megoldás, több mozgás biztosítása. Adjunk neki hasznos feladatokat. Tanítsuk meg a gyerekkel, hogy a benne lévő felesleges energiát hasznosan vezesse le.


Ne legyünk a gyerekkel elítélőek. Mert akkor azt érzi, hogy nem szeretjük, nem tiszteljük őt.

2017. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!