Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Óvodai szorongás okozta...

Óvodai szorongás okozta visszaesés szobatisztaságban, hogyan segítsek?

Figyelt kérdés

3 évesen tavasztol mostanáig már teljesen szobatiszta volt, sokáig vissza tudja tartani, baleset dincs nappali és éjszakai alvásnál sem.


Ahogy elkezdett óvodába járni kb egy hét mulva ujra bepisil alvásoknál. Amikor beteg lett es nem ment ovodába, addig nem pisilt be. Ahogy megint vittem, megint bepisil, de már ovodai alvás alatt is.


Napközben nem látszik rajta, kiegyensulyozott, boldog, néha haza sem akar jönni ovibol, habár reggelente van némi nyafogás, hogy nem akar menni, de pl hétvégén várja, hogy mikor mehet oviba.


Olvasok neki ovis mesekönyveket, hogy fel tudja dolgozni az esetleges frusztrácioit, más ötletem nincs. Tanácsokat várnék.

Jeleztem az ovonőknek, tagadják hogy az ovi miatt lenne, szerintük mert mélyen aludt azert pisilt be, szoval vehetem ugy, tőlük ne várjak semmit..


Ha a gyerekkel beszélgetek, csak mesél, hogy mit játszott rajzolt es mondja, hogy sirt, "mert hiányzott anya".hiaba mondom, hogy pedig az az ő játszobirodalma a kis társaival, stb, ez nem oldja a szorongast.


Itt állok a pisis ágyneműk, paplanok, pizsamák tetején, száritogép nélkül...


2017. okt. 7. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én egyik fiam is épp ezt játssza. Itthon és a bölcsiben szobatiszta volt, az oviban alvás alatt heti 4-3x bepisil. Bár tény, hogy ott 3 órákat is alszik, itthon max. másfelet, de az óvónők azt mondták, hogy lehet, hogy így dolgozza fel az új helyzetet. Egyébként jókedvű, barátkozik, és más változás nincs a viselkedésében.

Én is nagyon utálom, hogy játszótérre, különórákra cipelem a pisis 1-2 rend ruhát és ágyneműt nagyzsákban (meg még focilabdát vagy hegedűt vagy karateruhát vagy kisbiciklit...), s hogy este 7-kor még be kell raknom egy mosást minden nap, hogy megszáradjon, ha holnaputánra kell megint váltásnak.

De múlt héten csak 2x pisilt be, úgyhogy reménykedem, hogy ez már a változás szele (szárítógép helyett:)).

2017. okt. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha azt nézzük, kb 1 honapja jár oviba. Meddig tart mire feldolgozzák vajon az uj helyzetet? Igazábol jo oviba jár, nemhinném, hogy ezen felül más is stresszelné. Szoval igen, csak az uj helyzet miatt lehet
2017. okt. 7. 12:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Mikor dolgozza fel? Lehet hogy holnap, lehet hogy csak hónapok múlva
2017. okt. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy az oviban játszik, folyton történnek az események ettől tényleg jobban elfárad és mélyebben alszik?

Lehet, hogy butaság csak fel ötlött bennem.

2017. okt. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Névtelenül nevű válasza:
40%

Én amikor szorongást láttam rajta, azonnal kivettem az oviból. Így 3-5 éves koráig otthon volt.

Minden ember más. Ami valakinek jó, a másiknak méreg. Az óvodai rendszer nem veszi figyelembe a gyerekek lelki különbözőségeit. A szülő észreveszi. 4 nap után kivettem, még sok is volt a 4 nap hogy megállapítsam, ez nem fog menni.

Ha teheted vedd ki. Ez csak nálunk van így ez a 3 éves kor.

Tudományosan nem igazolható hogy a gyereknek szüksége lenne erre. Más országban más van. Sok országban nincs is kötelező ovi. Európában.

Ésszel közelítsd meg a dolgot. Három gyerekemből kettőt nem vettem ki, ők jártak mert nekik passzolt. Nem óvoda ellenes vagyok, hanem figyelek és egyéni megoldásokkal helyettesítem a sablonokat.

2017. okt. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Névtelenül nevű válasza:
37%

És még valami.

Szocializálatlan gyerekek között nem lehet szocializálódni. Egy kisgyereknek alap esetben otthon a helye, semmi keresnivalója nincs 8 órában távol otthonról. Ha valaki otthon van, a gyereknek ott jobb, mint bárhol máshol.

Az óvoda mindenkor és minden esetben csak egy kényszer megoldás, főleg 5 év alatt. Azt oldja meg, mi legyen a gyerekkel míg a többiek nincsenek otthon. Eközben beteg lesz, bántják, rossz szokásokat tanul el, súrlódik. Ez a súrlódás eben a korban még nincs a hasznára, nem tanul belőle. Nem érti, nem tudja kezelni. Bepisil, visszahúzódik vagy épp verekedős lesz. Ebből újabb szorongások keletkeznek.

Nem szabad minden áron odavinni minden gyereket. Csak ha a gyerek olyan beállítottságú.

Vigyázz! Az én ovisom most lesz 6 éves. Ha bántják az oviban, tudod milor mondja el? Elalvás előtt amikor az ölemben mindig sétálok vele egy pár percet. Csak akkor nyílik meg. Közel, az ölemben, a sötétben. Az ovis nem fogja neked elmondani mi bántja. Lehet hogy évekig magában tartja.

2017. okt. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyereknek szüksége van az óvodára. Szocializálódnia kell a gyereknek. Vagyis meg kell tanulnia beilleszkedni egy közösségbe, barátkozni tanulni. Meg kell próbálni együttműködni az óvónénivel. Kérni kell, ha lehet legyen toleránsabb a gyerekkel. Ha szekálják a társai védje meg. Ha nem megy. Beszélni kell az óvoda vezetővel. Hátha egy másik csoportban jobb lesz neki. Ha ez sem jó. Keresni kell egy másik óvodát. Vagy jelezni kell az önkormányzatnál, hogy bánnak a gyerekkel. El kell vinni a gyereket pszichológushoz, nevelési tanácsadóhoz vagy egyéb szakemberhez, hogy mit tanácsolnak. Ha kell össze kell fogni más szülőkkel és közösen fellépni.
2017. okt. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!