Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért nem szól ha pisilni kell?

Miért nem szól ha pisilni kell?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 eves volt a nyáron. Levettuk a pelust és szép lassan belejott hogy szól. Kis pisi folt és baleset persze elofordul, de kepes szolni. Már alváshoz se kap pelust.

Aztán elkezdett nem szolni, mint aki nem ér rá. Itt én is kicsit türelmetlen lettem és ezzel csak rontottam a helyzeten sajnos.

A matricagyujto jatek se érdekli már, pedig olyan büszke volt az elején ő is és mi is. Újabban ejjel is rendre bepisil, úgyhogy 2 órakor keltjuk és kivisszuk.

Mit csináljak, hogy szóljon időben? Van tippetek? Vagy csak várjak és majd szólni fog? Addig pedig marad az allando atoltozes? Meddig normális ez?



2017. okt. 10. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberben kezdte az ovit?

Nálunk ugyanez a helyzet, folytonos lepedőcsere stb.

Bocs, hogy nem tudok érdemben hozzászólni. :(

2017. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Mert nem vártátok ki, hogy magától hagyja el a pelust. Levettétek, volt eredmény egy ideig. Nem hibáztatlak, dühítő a rendszer, h 3éves korra sztisztának kell lenni az ovi miatt. De ez nem akarás kérdése, összetett idegrendszeri, mentális érettség kérdése.
2017. okt. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk nem is egy gyermek van a bölcsiben, aki 3 évet betöltötte, és ugyanez a helyzet. általában vagy valami stresszhelyzet hatására, vagy pl. általános erőltetés hatására alakulhat ki, pl. sürget az ovi, vagy a szülő, hogy legyen már szobatiszta a gyermek. Ha el fog jönni az ideje, szobatiszta lesz. Nincs esetleg egy segítőkész nagyi a közeletekben vagy barátnő, hasonló személy, aki tudna vigyázni a gyermekedre, míg te dolgozol, kérdező (mert gondolom dolgozni jársz)? Mert nem feltétlen kell 3 évesen oviba beadni a gyermeket, ha még nem tartja erre érettnek a szülő vagy az óvoda is akár, lehet egy év haladékot kérvényezni. És ki tudja, lehet, az, hogy a kényszer alól kikerül, még ebben az évben meghozza a várt eredményt, és közben is lehet csatlakozni az ovihoz.


Habár az óvodát meg sem említed, nem tudom, az óvoda mennyire játszik közre ebben, hogy már szobatisztának kell lennie mindenképp...

2017. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, kellemetlen, hogy mindig ott a "csomag" az oviban, és mondják az óvónők, hogy ma is volt bepisilés...

Most visszaadtam rá a pelenkát, mert nem győzöm mosni itthon a rengeteg lepedőt.

Oviban viszont nem lehet pelenkát adni a gyerekekre.

2017. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!!!


Ovis Igen, de ott nincs gond. Egyszer pisilt be, azóta tudják h ki kell vinni külön. Azóta semmi gond, száraz gatyoban jon haza délben (fel napos). Én itthon vagyok a kistesoval.

Az ovi nem stressz így, szívesen megy, így nem venném ki.

2017. okt. 10. 21:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Ő mit mond miért nem szól?

Ha te időnként rákérdezel hogy "Kell pisilni?"

2017. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ha kerdezgettem hogy kell-e azt mondja "nem",akkor is ha tiprodik már és látszik rajta hogy kell.Fogdozza a naci hogy nedves-e már. Néha tiltakozik is ha ilyenkor kiviszem.

Ha bemenet kicsit és kérdezem hogy miért nem szól, a válasz "nem tudom" " nem érem ra" "mert abrakadábra (valami halandzsazast nyom)"

2017. okt. 10. 22:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A pici mennyi idős? Nem lehet, hogy így harcol a figyelemért?


A lányom 2,5 éves volt mikor megszületett a kicsi. Addigra már csak éjszaka kapott pelust a biztonság kedvéért, nappal önellátóan ment a wc-re, de elkezdett "sztrájkolni". Először totál bepisilt, majd a wc helyett a bilit akarta, majd újra a wc-t, de segítsünk. 1 hónapig tartott ez a változás és visszatért az önállóságra. Éjszaka is elhagyta a pelust. 2 hét múlva lesz 3 éves.


Mindig azt erősítettük benne, hogy milyen okos nagylány már. Azóta sincs gond. A tesót imádja.

2017. okt. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8-asnak nagyon igaza van!

Érthetetlen, hogy a nyitókérdésben miért nem írtad le ezeket a fontos körülményeket.

Hiába szeret oviba járni, frusztrálja, hogy ő fél napig távol van tőled, de utána sem birtokolhatja a figyelmedet teljesen. Ezzel eléri, hogy figyelj rá, foglalkozz vele.

De ez nem tudatos ám, nehogy most emiatt szidd meg!


Lehetőleg tölts vele minél több időt kettesben (pl. amikor a babád alszik), éreztesd, hogy mennyire fontos vagy neki.

Éjszakára meg gond nélkül vissza lehetne adni neki a pelenkát. Sokan csak egy évvel a nappali szobatisztaság után lesznek éjszaka is szobatiszták. Ettől még az ebéd utáni alvás alatt sem pisilnek be.

2017. okt. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!