Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan kezdjünk neki a szobati...

Hogyan kezdjünk neki a szobatisztaságnak? Kisfiam 2 éves múlt augusztusban, még nem beszél.

Figyelt kérdés
2017. dec. 13. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem érdekli akkor még sehogy. 2,5 éves se nem szobatiszta, se nem beszél.
2017. dec. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Várakozással. Majd ha jelzi előre, hogy kell, akkor lehet kezdeni. Előtte csak idomítás.

Egyébként beszéd nélkül is képesek jelezni. Kislányom 2 hónapja kezdte (ő is augusztusi), egyszerűen szalad a bilihez és lehúzza a nadrágját. Szavakkal nem mondja.

2017. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Hogyan kezdjünk neki a szobatisztaságnak?"

Türelemmel... A fiúk egyébként is később érő típusok :-)

Bili a szobába, valami jópofa játékállatos (nekünk pl. teknős volt, s a páncélja volt a bili fedele :-)

Elmagyarázod neki, hogy abba pisiljen, s ha sikerül, megdícséred.

Kb. két és fél éves korában volt nappal pelus nélkül, de az éjszakai kicsit nehezebben ment.

Megértem, hogy sokba kerül a pelus, de szerintem ne erőltesd - maguktól is eljutnak odáig.

Hidd el, mikor már "nagyok", ők sem szívesen vannak pisis pelusban - élvezik, hogy "nagyfiúsan" bilibe pisilhetnek :-)

2017. dec. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kimaradt, hogy NÁLUNK kb. két és fél éves korában volt nappal pelus nélkül.
2017. dec. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első kérdésedre azt válaszolnám, ne erőltesd.

A másodikra azt válaszolnám, inkább azzal foglalkozz.

Menj korai fejlesztésre, v. logopédushoz a gyermekkel.

2017. dec. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én tettem egy bilit a WC-be, és mikor a lányom megkérdezte, akkor azt mondtam, hogy neki tettem oda, és mikor én WC-re mentem, ő is jött, és ő ült a bilire míg én a WC-re. De nem tartott sokáig, mert ő is a WC-t akarta használni, ezért bettem egy gyerek ülőkét a WC-re és egy sámlit a WC elé, azután semmi gond nem wolt ő is rá tudta tenni az ülőkét a WC-re önállóan.
2017. dec. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Várd meg a jövő augusztust, amikor 3 éves lesz, akkor majd egyik napról a másikra fog szólni, ha biliznie kell.

Segít, ha pucéron van (kint) és zavarja, ha folyik a lábán ez-az. Akkor hamarabb megtanulja, hogy siessen a bilire.

2017. dec. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kislányom is augusztusban volt két éves. Van egy bili a kádunk mellett, este fürdés elött magátol belepisil,de napközben nem használja. Wc szükitönk is van, de azzal is csak játszik egyelöre,ráül gatyában és ugy tesz mint aki nyom:D

Párszor megprobáltuk h levettem rola a pelust és kérdezgettem kell e pisilni. Mindig azt mondta h nem kell, utána nem sokkal bepisilt. Ugy tünik nem érzi mikor jön és mikor kéne szolni ugyh én nem eröltetem. Majd visszatérünk rá pár honap mulva;) amugy folyékonyan beszél,tudna szolni.

2018. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!