Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyi idősen alakult ki...

Mennyi idősen alakult ki nálatok az ágytisztaság?

Figyelt kérdés

A lányom májusi, most szeptemberben, a 3. születésnapja után lett szobatiszta. Előzőleg az orvos mondta, hogy mivel teljesen egészséges, ne erőltessük, 4 éves korig ráér.

Az ágytisztaságra 6-7 éves kort mondott.


Nappali alváshoz párszor megpróbáltuk az utóbbi hetekben levenni a pelenkát. Vagy felébredt (és nem tudott visszaaludni), hogy WC-re menjen, vagy úgy kelt fel, hogy a tócsa szagán érződött, hogy jó ideje fekszik benne.


Éjszakára nem merjük levenni róla, mert 11 órát alszik éjjel. Félek, hogy vagy nem aludna, vagy ott is órákig feküdne a vizeletében. Mikor várható az ágytisztaság? Várjunk, amíg csökken az éjjeli alvásigénye?


2018. jan. 8. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
3. szülinapja előti héten lett szobatiszta nappalra, +1 hét és már éjszakára sem kellett rá. Szerencsére sosem pisilt be
2018. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*előtti
2018. jan. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28 hónaposan lett szobatiszta, néhány hét múlva már éjjelre se hordott pelust. Fogalmam sincs hogy bírja ki 11 órákig, hogy nem pisil. Én éjjel is kijárok, ő csak reggel.
2018. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2évesen lett szobatiszta, majd 2,5évesen ágytiszta. Szóval nálunk fél év telt el a kettő között. Én éjszakára csak akkor vettem le róla. a pelust mikor kb három hete minden reggel száraz pelussal kelt.
2018. jan. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A középső és a legkisebb gyerekem is 2 és fél évesen lett ágytiszta, szobatiszták csak 3 éves kor után lettek. Én úgy tudom, a szobatisztaságnak és az ágytisztaságnak kicsit mások a feltételei. A szobatisztaságnak az, hogy megérezze és felismerje az ingert, majd tudja kontrollálni. Az ágytisztaságnak meg az, hogy a szervezete érzékelje, hogy alszik, és ne válasszon ki vizeletet.
2018. jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nagyobbik fiam 2.5 évesen lett szoba tiszta, 3 évesen ágy tiszta. A kisebbik szintén 2.5 évesen lett szoba tiszta de csak most 4 évesen ágy tiszta.
2018. jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerencsénk volt, a nagyobb lányom 30 hónaposan (ez de hülyén hangzik) lett ágytiszta a lányom. A szobatisztaság 1 hónappal előzte meg, de a déli alvásnál már ekkor sem kellett pelus. Éjszakára akkor vettem le, mikor 2 hétig száraz volt a pelus. Ritkán kel fel arra, hogy pisilnie kell, de szerencsére gyorsan elalszik újra.


A kicsi 8 hónapos, kíváncsi leszek, hogy nála hogy alakul majd a dolog.

2018. jan. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2,5 évesen lett szobatiszta, ágytiszta pedig majdnem 4 évesen. Volt, hogy levettem a pelust, volt hogy ébreszthettem, de egyiknek sem volt semmi értelme. Inkább em stresszeltem magunkat rajta. Visszakapta a pelust és csak akkor vettem le mikor reggelre száraz maradt.
2018. jan. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Neki nemhogy száraz lenne, csurig van.

Sok vizet iszik (megnézettük, nem cukorbeteg, csak nagy a folyadékigénye), ami ugye előbb-utóbb ki is jön.

Egy Pampers 6-os pelenka közel egy kilósan kerül le róla reggelente.

A szobatisztaság már teljesen beállt, ébren mindig közli, ha indul valami kifelé, vagy egyszerűen magától elmegy WC-re.

2018. jan. 8. 22:13
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan fennt hagyhatod. Nekünk a gyerekorvos sürgette volna a leszokást valami orrsprayvel, de annyi rosszat olvastam róla, hogy ki sem próbáltuk. Mikor készen állt a szervezete szépen felébredt éjjel ha pisilnie kellett magától vagy szárazan ébredt reggel. Előző voltam.
2018. jan. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!