Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Valami trükk a 3 éves gyerek...

Valami trükk a 3 éves gyerek biliztetésére vagy wcre?

Figyelt kérdés
Kinek mi vált be?

2018. jan. 14. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megvártam, míg megérett rá a gyerek. Ha egyértelmű jeleit mutatta, akkor levettük a pelenkát és kész. Tehát ha a gyerek felismeri az ingert, azt időben jelezni tudja, ha szükséges, akkor vissza tudja tartani, akkor megérett a szobatisztaságra. Innentől nincs miről beszélni.

De ha ezek nincsenek meg, akkor még nem értett meg rá. És a fejed tetejére is állhatsz, ületetgetheted bilire, meg jutalmazhatod, ha éppen sikerül belepisilni a bilibe, attól még nem lesz szobatiszta.

Szóval ha ezek a dolgok megvannak, akkor vedd le róla a pelenkát. Ha nincsenek, akkor meg sajnos türelemmel kell lenni iránta.

2018. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezek a doldok megvannak már egy ideje.Az a baj hogy nem vehetem le a pelust mert akkor ordìt hogy kell neki a pelenka.Bugyit nem hajlandó felvenni.Pedig van egy jópár.A bölcsibe is felajálják a wct bilit de semmi.Fürdès előtt ráül egy picit ,de mindig közli,hogy ráül ,de nem pisil bele.Jutalom stb nem válik be.
2018. jan. 14. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Együtt pisilni vele? Én szerintem félretenném a szemérmességet, és valahogy, játékosan behívnám a gyereket a wc-be, és megmutatnám neki, hogyan pisilek. Hátha ő is kedvet kap hozzá. Hátha az együtt pisilés beválik.
2018. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne foglalkozz vele, hogy sír. Vedd le a pelenkát. Tudom, hogy ez durván hangzik, de az én fiam is ezt csinálta. Minden jele megvolt, hogy érett a szobatisztaságra, de az istenért nem volt hajlandó levenni a pelenkát. Én közöltem vele, ha nem veszi le a pelenkát, akkor nem leszünk jóban egymással. Ez hatott, sírva ugyan, de levette, a következő 2 napban volt 1-2 baleset és onnantól fogva egy sem. Illetve 1 hónappal később már éjszakára sem kellett a pelenka.

Van, hogy nem szabad erőltetni, mert még nem érett rá, de nálatok sem erről van szó, mint ahogy nálunk sem erről volt szó. A te gyerkőcödnek is kényelmes a pelenka és megszokta, ezért nem akar tőle megválni. De ez meg így nyilván nem mehet. És ha más módja nincs, akkor neked nem szabad tovább asszisztálnod az ő akaratához. Meg kell neki mondani, hogy ami pelenka van otthon, ha az elfogy, akkor nem veszel többet. Akár tetszik neki, akár nem.

De mondom, ezt csak és kizárólag akkor, ha valóban meg van érve rá, csak "lusta" hozzá.

2018. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lépcsős vécészűkítő vált be. A bilitől sírva menekült, és mivel látta, hogy mi is a vécét használjuk, így ő neki is ez lett a természetes.

A lépcsős szűkítő elég stabil volt, hogy biztonsággal használja egyedül is.

Soha nem erőltettem, mindig kérdezgettem, ha akart vécébe pisilt, ha akart nem. Addig volt rajta a bugyipelenka, amíg 1 hétig száraz maradt. Akkor balesetmentesen hagytuk el. Ez nem sokkal a 3. Szülinapja után volt.

2018. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A wcbe beszokott jönni,leül megvárja mìg vègzek van hogy wcpapìrt is ő tèpp!Utólsó előtti válaszoló teljesen igazad van nálunk is ez a helyzet.A pelusa sokszor száraz már a bölcsoben is mondták.Szerintem fèlti a pisijèt!!
2018. jan. 14. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!