Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiam 3 éves lesz februárban...

Andyf kérdése:

Kisfiam 3 éves lesz februárban. Két hete minden pisilés előtt egy keveset belecsurgat, utána mondja hogy megy pisilni de már késő mert át kell öltözni. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Tavaj júniustól teljesen szobatiszta, először az éjszakai pelusrol szokott le már májusban, aztán szépen fokozatosan júniusig a nappali pelusrol is. Néha elofordult meg baleset de szeritnem az még normális ebben a korban. Szeptembertől jár oviba ott megjobban önálló lett egyedül megy már pisilni kakilni sokszor nemég is szól már csak meg és elintezi egyedül. Ezért nem értem, hogy most mi történt, hogy nem tudja vissza tartani mire raeszmél, hogy menni kell késő. Soha nem szidom meg próbálom elmagyarázni, hogy menjen hamarabb ne várja amíg már nagyon kell de úgy is csak ez van. Ma újra kezdődött az ovi és ott is belecsurgatott, vakáció előtt soha nem volt gond ott sem. Valakinek tippje, hogy miért lehet ez és hogyan lehetne megoldani ezt a helyzetet. Köszönöm
2018. jan. 15. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

szia! a választ nem tudom sajnos, nekem 3,5 éves lányom van, szintén június óta szobatiszta nappalra (éjjelre még nem). korábban írtam is itt ki kérdést hogy újabban bepisil az oviban (néha itthon is), általában a délutáni alvásnál, vagy nagyon belemerül a játékba. Vagy csak ahogy írod, utolsó pillanatba szól mikor már pecsétes a bugyija.

Az ovónő vígasztal, hogy 5 éves korig teljesen normális a bepisilés, a visszaesés minden formája. A lényeg hogy mer e szólni egyébként. Ha mer, akkor csak átmeneti dolog és majd elhagyja.

Illetve nálunk még az is benne lehet hogy fejlesztő tornát kezdett október végén és nem sokra rá kezdődtek a balesetek. Azt mondták, okozhat a reflexek megnyitása visszaesést átmenetileg.

Továbbá a hideg is benne lehet a pakliba, esetleg egy ártatlan felfázás - nekem pl a hétvégén volt egy kis hurutom, nem igazán fájt de minden pisilésnél picit olyan lett volna a bugyim ha nem teszek be betétet...egy gyereknél is lehet ilyen szerintem.

2018. jan. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam nagyon elfoglalt, szinte sosincs ideje időben elmenni a vécére. Mondjuk Ő játék közben már erőteljes jeleit mutatja a vizelési ingernek, toporog, szinte ugrál legózás közben. Én olyankor finoman kivonom a játékból, elmegy gyorsan pisilni, aztán már rohan is vissza. Érdekes, az oviban viszonylag ritkák az ilyen becsorgatésok, ott is figyelmeztetik szerintem, annyira észre lehet venni, ha pisilnie kell.

Lehet, hogy a te kisfiad is csak nagyon elfoglalt, próbálj segíteni neki, ne várd meg, amíg neki jut eszébe, mert akkor már ott lesz a pisifolt a gatyójában. Esetleg az óvónőket is megkérheted, hogy időről időre figyelmeztessék.

2018. jan. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én úgy tudom nem jó ha figyelmeztetik mert akkor megszokja hogy "anya úgyis szól" mikor menni kell és épp ebből vannak a balesetek. de csak olvastam ezt, gyakorlatban nem tudom mi a jó módszer..

az enyém topog, totyorog szorítja a lábát ha pisilni kell, de ha mondom neki menjünk wcre, még akkor is azt mondja nem kell, mikor már mindenki más látja rajta, sőt valósággal hisztizik, ha elakarom vinni, míg nem jön az utolsó utáni pillanat, amikor maga rohan a wcre és akkor vagy becsorog az eleje vagy nem

2018. jan. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ezek szerint nem csak mi vagyunk ebben a helyzetben. Az igaz hogy nagyon elfoglalt főleg ha ő is legozik vagy éppen rajzol vagy olyasmit csinál amire nagyon koncentrál még többször elofordul hogy belecsurgat. Lehet a felfazas is esetleg mert nem hajlando házi cipőt felvenni vagy ha fel is adom rá mindig elhagyja. Remélem kimarad lassan, meg beszéltük ma is hogy oda fog figyelni. Nálunk is van ugy hogy már szoritja a lábát és a kezével is odaszorit 😊 akkor én kérem már, hogy menjen pisilni de van mikor még akkor is azt mondja, hogy nem kell.
2018. jan. 15. 14:59
 5/5 anonim ***** válasza:
bentre inkább vegyél vastag zoknikat ha hideg a kő, azt add rá. nem csoda hogy nem szeret bent cipőben, nem rég voltam egy maszek ortopédiusnál - szerinte nem is szabad bentre cipőt adni
2018. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!