Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Valaki leírná nekem, hogy...

Valaki leírná nekem, hogy milyen jelekből láthatom, hogy elkezdhetem a szobatisztaságra szokatni?

Figyelt kérdés
23 hós lány. Kakinál elbújik. Nem beszél. Ha tele van a pelus (pisi/kaki),akkor ruhán keresztül venné le.
2018. febr. 14. 20:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Pisi/kaki kezdetét nem jelzi,ha kell neki pisilni v kakilni,semmi jelet nem ad. Első gyerek,nehéz így,hogy nem beszél....
2018. febr. 14. 20:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem érett. Várj!

Beszéd nélkül is képesek jelezni, ha oda jutnak, de még az se jelenti egyből, hogy készen is áll.

2018. febr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi,ezt tudom. Arra lennék kíváncsi,hogy mit kell MAJD figyelnem. Milyen jeleket? Ezt írja már le valaki könyörgöm ! :)


Minden ismerős,rokon a bilivel csesztet,én meg nem tudom,hogy miből veszem észre,ha érett a gyerek rá? Köszi

2018. febr. 14. 20:36
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem ha mondod neki, hogy szóljon, ha érzi, hogy kell pisilni/kakilni, és akkor kipróbálhatja azt a szipi-szupi bilit, fog szólni. Nyáron könnyebb is lesz, kevesebb lesz a ruha, gyorsan le tudja tolni ő is és lehuppanni a bilire.


Esetleg néhányszor kérdezd meg, hogy kell-e pisilni, ha azt mondja igen, üljön rá a bilire és dicsérd meg, ha sikerült. (le ne szidd, ha mégsem)

2018. febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De írtam,hogy nem tud beszélni....

Azt az egy jelet ismerem,hogy reggelre száraz a pelus. Ezt olvastam. De van több is állítólag.

2018. febr. 14. 21:14
 6/7 anonim ***** válasza:

az én lányom 17 hós,már kb fé éve tiszta reggelre a pelus...


a nem beszélő gyerekek is tudják jelezni, markolgatja a pelenkát pl, ha pisilni kell.

2018. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

érdeklődik, figyel, megy utánad a wc-re,

érzi az ingert és jelzi. Bárhogy. Nem kell szavakkal. Pl.: megáll, fogja, mutatja vagy épp nemes egyszerűséggel leveszi a pelenkát, mint a lányom és bilire ül - innen még sok idő lehet.


Jó, ha képes lehúzni, felhúzni a nadrágját,

ha 2-3 órára száraz marad. Érdekes, hogy az, hogy reggelre száraz marad, jóval hamarabb jelentkezhet, mint az, hogy nappal is bírja. És ez az éjszakai, még nem jelenti, hogy hamar ágytiszta is lesz.


A jó szövegértés egyébként elengedhetetlen. Ha nem csak az expresszív beszéd késik, hanem az értéssel, utasítás követéssel is elmarad picit, felesleges próbálkozni.

2018. febr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!