Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ti hogyan oldjátok meg a...

Ti hogyan oldjátok meg a bilizést útközben, ha nincs autótok?

Figyelt kérdés
A gyerekem még most kezd megbékélni a bilivel, de meg pelenkás. Viszont,ha hamar beletanul, lenne egy példa kérdésem ezzel kapcsolatban. Lassan 3 éves és gyönyörűen sétál már 1 éves kora óta és szót is fogad amikor megyünk valahova. De azt vettem észre,hogy sokan kinéznek ha babakocsival is kozlekedek..de a nagy bevásárlást, meg hosszútavú útra viszont jól jön a babakocsi. Gondoltam beleteszem a bilit is..dehát ez kilővr a későbbiekben..Mivel menet közben sehol nincs wc és hiába menne el otthon, de rájön a szükség mondjuk a buszon?? Oké leszállok vele valahol, de ott is vadászni kell a mosdót. A kérdés lényege,hogy ilyenkort Ti mit csináltok? Jó most itt lesz a nyár úgy egyszerűbb...de télen??
2018. márc. 24. 10:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdés..van olyan gyerek aki a wc még mumus neki. Mondjuk még 4 évesen is és nem ül rá. Visztek hátizsákot és abba teszitek a bilit? Vagy nagyon túlbonyolítom?:D
2018. márc. 24. 10:24
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Amíg nem volt biztonsággal szobatiszta a gyerekem, addig pelenkás volt. Ha biztonsággal szobatiszta lett, akkor pedig nem kellett bilit magunkkal cipelni. Minek? A szobatisztaság arról szól, ha nem lehet azonnal pisilni, akkor a gyerek vissza tudja tartani addig, amíg nem keresel egy pisilésre alkalmas helyet. Legyen az egy ha nagyon muszáj, bokros rész, vagy vásárlást tekintve egy mosdó a bevásárló központban.

Nektek nem bili kell, hanem pelenka útközben. Mert ha még otthon is kell a pelenka, akkor nyilván abszolút nem szobatiszta a gyereked, tehát pelenka nélkül eszedbe se jusson elvinni bárhová is.

2018. márc. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Amíg nem szobatiszta ilyenkor pelenkát adsz rá és kész
2018. márc. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Kerestek egy szimpatikus bokrot. Ennyi. Nem fogja kibírni sokáig.

Akkor már praktikusabb, ha ott tesztek egy próbát, ahol van mosdó: pláza, buszvég, okmányiroda, rendelő, nagyobb üzletek. De sok esetben a kiskocsmákban is nagyon kedvesek, és simán bemehettek fogyasztás nélkül is. Tesz egy próbát, hátha kell pisilni. Így nem lesz olyan, hogy a semmi közepén nagyon kell.

2018. márc. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Rendben jogos, köszönöm a válaszaitokat.
2018. márc. 24. 10:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"sokan kinéznek ha babakocsival is kozlekedek."


Miért nem tojod le?

Lányom 1,5 évesen indult csak el, most 2,5 múlt, ha kell, babakocsival megyünk, nem csinálok belőle problémát (de ha 1 évesen már tudott volna járni, akkor se lenne lelkiismeretfurdalásom a kocsi miatt. Kicsi még, 2 átszállást és 1-2 óra célirányos sétát még nem bír).


Egyébként kapni összecsukható bilit vagy eldobható papír bilit is. Jobb, mint a bokor vagy a kétes tisztaságú közmosdó.

2018. márc. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hordozható bili

[link]

2018. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%

Én nem vittem papirbilit. Kaki mindig fixen este volt, ettől nem féltem. Pisinek pedig felesleges. Nem tudom más hogyan csinálja, de pisi után zacsiban magukkal viszik vagy kiborítják? Ha kiborítjuk akkor nincs eértelme. Igaz nekem kisfiam van, talán könnyebb, mint a lányoknál.

Télen lett ő is szobatiszta. Én bugyipelenkát adtam rá a biztonság kedvéért, ha esetleg baleset történik ne fázzon meg. De nem kényelmesedett el, ugyanúgy szólt. Én úgy készültem, ha jobb időben pisilnie kell, keresünk egy félreeső helyet, de soha nem volt rá szükség.

A wc-től sokáig félt, mert egyszer hirtelen felindulásból szűkítő nélkül felpattant rá, mire beértem és beleesett.. az oviban használta a kis wc-t, de itthon még hónapokig bilizett. Sok mesébe és magyarázatba került, mire felült a nagyra.

2018. márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
A papírbilibe zacskót tettem így sokszor lehetett használni. Hasznalat után pisis zacskó a kukába került. Nem volt felesleges, mert hiába volt szobatiszta még sokáig nem tudott a szabadban pisilni, azt is gyakorolni kellett. A fiúknál ez egyszerűbb. Később összecsukható wc ülőkét vittem magammal, mert rá nem ültettem volna sehol a közwc-re.
2018. márc. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. :)
2018. márc. 24. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!