Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Akinek sikerült ébresztéses...

Akinek sikerült ébresztéses módszerrel ágytisztaságra szoktatni a gyerekét - mennyi idő kellett ehhez?

Figyelt kérdés
A rend kedvéért azzal kezdem: NEM a módszerről kérek véleményt, hanem azoknak a tapasztalatára vagyok kíváncsi, akiknek így sikerült. 4,5 éves a fiam, nagyon régen szobatiszta, de ágytisztaság még mindig nincs. 2 hete csináljuk az ébresztős módszert, az előtt pelussal aludt, reggelre mindig volt benne pisi, talán 2-szer volt üres. Most éjjel 11-12 körül kivisszük pisilni, aztán ha sikerül felébrednünk hajnalban, akkor még egyszer. Volt már, hogy az éjféli pisi után reggeli ébredésnél száraz volt, de többször volt, hogy nem. Meddig érdemes ezt csinálni, miből vettétek észre, hogy fejlődés állt be??

2018. ápr. 10. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem voltam ilyen ostoba hogy ilyet csináljak, tehát nem tudok válaszolni.
2018. ápr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor ne válaszolj. Uralkodj a kicsi ujjaidon, hogy ne akarjanak csakazértis odapüfölni olyan választ, ami nem válasz a kérdésre.
2018. ápr. 10. 22:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod,hogy az éjszakai ágyba vizelést egy hormon szabályozza? Amíg az nem termel termelődik, hiàba minden praktika.
2018. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha tetszik hanem ártassz a gyerekednek. Amíg a megfelelő hormon nem termelődik nem lesz ágytiszta. Max azt éred el, hogy nem fog rendesen aludni.
2018. ápr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Ugye azt tudod, hogy egy hormon kell az éjszakai szobatisztasághoz? Minél többször ébred éjjel, annál fáradtabb lesz. A fejlődés legfontosabb eleme a pihentető alvás. Lehet, hogy később termelődik ez a hormon, mert nem hagyod aludni. Türelem. Nincs még elkésve.
2018. ápr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat olvastam a témában én is, és olvastam a hormonról is, igen, tudom hogy elvileg nem vagyunk elkésve, igen. Épp ezért írtam, hogy nem ezekre vagyok kíváncsi - egyébként le is fogunk állni ezzel a módszerrel, mert úgy tűnik tényleg nincs hatása. Közvetlen ismerősök, pl óvónők mondták, hogy márpedig sokan így szoktatták le a gyereket az éjjeli pelusról - na őket szerettem volna előugrasztani.

Nyilván nem helyezek nyomást a gyerekre, és én is tudom, hogy elvileg nincs elkésve. Csak félek, hogy bármikor gúny tárgyává válhat emiatt, ha esetleg az oviban kiderül, és ő nagyon érzékeny az ilyesmikre, ettől tartva adtam egy esélyt ennek.

Azért köszi mindenkinek.

2018. ápr. 10. 23:01
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Akkor lesz fejlődés, ha a vizeletkiválasztást szabályozó hormon elkezd termelődni. Addig akár abba is hagyhatnád a gyereked cseszegetését.
2018. ápr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Harom gyerekem van. A legnagyobb elmult 18 eves. Anno nekem is sugalltak, ebresszem ejjel, hajnalban. Eszem agaban sem volt.


Sot, ugy vettem eszre, hogy sokkal hamarabb agytiszta egy gyerek, ha hagyjak a sajat utemeben fejlodni. Meg akkor is, ha ez heti 2 agynemucserevel jar.

2018. ápr. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Nekem orvos és óvónő ajánlotta erősen az ébresztést. Kb egy hónapig kinlódtunk vele, de kész katasztrófa volt. Feladtam. Rá 2 hónapra szárazan ébredt minden reggel. Felesleges eröltetni.
2018. ápr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4,5 éves a lányom. Már egy éve ébreszteni éjjel, de sokszor már egy órával az alvás után pisis. Pelenkát nem használunk, szinte minden nap mosok.
2018. jún. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!