Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nyolc éves múlt a gyerekem és...

Lencsi77 kérdése:

Nyolc éves múlt a gyerekem és még nem tudja kitörölni a popóját, kérhetnék tanácsokat?

Figyelt kérdés

#kitörlés #nyol éves
2018. ápr. 19. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Eddig miért nem tanítottad meg neki?
2018. ápr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Mi az, hogy nem tudja? Előlről hátulra! Még egyszer mutasd meg neki aztán csinálja magának.
2018. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk tényleg durva, hogy nem tanítottad meg neki, és itt kérsz ehhez tanácsot...még ha ez a gyakori kérdések is :-)


Próbáljátok nedves wc papírral és legyél ott mellette az első pár alkalommal, segíts neki szóban, hogy hogy csinálja. Gondolom te a tiédet ki tudod...na úgy magyarázd el neki.

2018. ápr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
63%
Gondolom a fiadnak az idegrendszeri fejlődése eltér az átlagostól. Mindenképp keress fel egy TSMT magán tanárt, hogy a mozgáskoordinációja fejlődjön. Ezen kívül a helyi pszichológiai szakszolgálatot, ahol a tanulásban segíthetnek nektek, hogy a szülőknek és a gyereknek is könnyebb legyen. Ez nem az a pszichológus, amit a TV látsz.
2018. ápr. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%

7,5 éves a fiam, és ő sem tudja, nyugi, nem vagytok egyedül :)

Vagyis saját elmondása szerint tudja, csak utálja. Én pedig nem tudnám órákat otthagyni a vécén ülve azzal, hogy ha ki akar jönni, majd megoldja magának. Hát odamegyek és megcsinálom.


Szóval tanács nincs, inkább csak követem a dolgot :)

2018. ápr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Két opció van:


1. Amit a 3-as válaszoló leírt.


2. Vársz. Ha elkezd kamaszodni, úgyse enged már be téged amikor a dolgát végzi...

2018. ápr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
23%

Szerintem motiválni kellene. Mondd meg neki, hogy létezik a Kaki tündér. Ez a tündér olyan, mint a fogtündér, csak ő nem a fogat, hanem a kakis wc papírt viszi el. Mondd neki, hogy tegye be a párnája alá, és a tündér másnapra egy százast vagy ötvenest hagy ott attól függően, hogy milyen alapos munkát végzett.Arra feltétlenül hívd fel a figyelmét, hogy a tündért nem lehet átverni, mert tudni fogja, ha nem ő törölte ki. Picit macerás lesz minden éjjel kicsenni a papírt, de máshogy szerintem nem lehet ezt már megolddani. Viszont tanácsolnám, hogy 16-17 éves korára azért világosítsd fel.

Nagyon szívesen, örültem, hogy segíthettem :)

2018. ápr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mármint hogy a caros wc papírt tegye a párája alá?
2018. máj. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
dzilé'eé
2023. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!