Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaság, de hogyan?

Szobatisztaság, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom februárban múlt 3 éves. Jelenleg bölcsis, de ősztől kötelező lesz az ovi.

Kissé hadilábon állunk a szobatisztasággal. Nem buta, sőt.. túl rafinált :D


Próbálkozunk itthon is és a bölcsiben is. Csak alváshoz kap pelust. A gond ott van, hogy inkább egész délelőtt és délután is visszatartja amíg nem kap pelenkát.( amit ugye csak délben és este kap!) Ha becsurog neki, mert már nem tudja tartani akkor sem hajlandó úgymond kipisilni magát rendesen.

Tavaly nyáron is próbálkoztunk. Ugyan ez volt a helyzet. Akkor azt a tanácsot kaptuk, biztos éretlen. Na hát így 1 évvel később se változott a helyzet. Félek, hosszútávon ez nem tesz jót se a veséjének se a hólyagjának..

Egyébként a bilire szívesen ráül, csak épp semmit nem produkál bele.

Mit tehetnénk? Hogy hassunk rá? Volt valaki hasonló helyzetben? Mi vált be?



2018. ápr. 26. 08:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az vált be,hogy a nagyobb belepisilt a kicsi bilijébe,de mivel ő nagyon irigy a dolgaira azóta belepisil és mondja a nagynak hogy az az övé ne nyúljon hozzá :)
2018. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Mintha csak az én lánykámról írtál volna... inkább órákig visszatartja, minthogy bilizzen vagy wc-re üljön. A bilire néha ráül de nem produkál semmit. Nagyon bízom a nyárban, mert szeptembertől ovis, addigra jó lenne már ezen túllenni :D

Bocsi, hogy érdemben nem tudtam válaszolni, de gondoltam jól esik a tudat, hogy van sorstársad :D

2018. ápr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A fiam nyáron lesz 3, szeptembertől ovi, de ő sem igazán szimpatizál se a bilivel, se a wc szűkítővel. Egyszer-egyszer ráül, de mintha zavarná, hogy nincs rajta pelenka, már arra gondoltam, hogy lehet, hogy biztonságérzetet ad neki, (mint nekem a melltartó) :).


A bölcsiben is már ráültetik peluscserekor, hogy szokja, de hát... az lesz, hogy nyáron nem kap pelust, csak bucsit, és hát számítok hisztire, de talán megszokja. Én abban bízom, hogy ezt nem fogja kényszernek venni és még jobban ellenállni, mert a hozzáértők mondják, hogy nem szabad erőltetni, de ő már van olyan idős, hogy muszáj lesz elkezdeni, ha nem tetszik neki, akkor is.

2018. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
*jav: bucsi helyett bugyi
2018. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Ajanlom figyelmedbe ezt a cikket:

[link]


Es ezt a tanfolyamot:

[link]


Tobben szobatisztultak a gyerekeink az ismeroseim kozott ezzel a modszerrel, 18, 20, es 22 honapos korukban. A baratnom kislanyaval egyszerre kezdtek a gyerekeink. Szerntem benne van minden, amit tudni erdemes.

2018. ápr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nálunk sajnos nincs tesó.. de még nagyobb unokatesó sem. Így maradunk mi, akiket a wc-n lát h mit produkálunk 😅


Egyébként azzal nincs probléma, hogy bugyit kell felvenni pelus helyett. A bölcsiben szívesen ráül a WC-re, itthon meg a bilire. Csak egyszerűen nem akar bele pisilni.


#5: erről sztem már lecsúsztam, mivel nem újszülött. Nem hinném, hogy aktuális lenne így nálunk ez a dolog. De azért köszi. Hátha lesz, akinek segítség ez is :)

2018. ápr. 26. 12:58
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez nem EC (2. link, ami ujszulottkortol 18 honapos korig van), hanem 18 honapos kor folott, lehet, felreertheto a leiras a tanfolyam elejen, ez nem az ujszulotteknek valo valtozat, a konyv, ami errol szol Andrea Olson Tiny Potty c. konyve.


Nalunk az valt be, hogy egyutt elbucsuztunk a pelenkatol, o kidobta a kukaba, en rajzoltam is neki rola, o meg mondogatta, hogy mi van a kepen. Aztan hallgattuk a bilidalt is, es azt enekelgettem neki, mikor abilire ult. Erdemes reggel ebredes utan ratenni a bilire, akkor a legtobb gyerek pisil, ugy konnyebben raerez. Es ha egyszer levetted a pelenkat, onnantol nem visszaadni. Amikor pisil, rogton vinni a bilire. Atlag 3-10 nap, mig teljesen raereznek, es visszaesesek meg utana is johetnek.

2018. ápr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Nálunk volt a wcnél egy plüss Manó, ott lakott benn. Klotyómanónak hívták, ajándékot vittünk neki mindig, aki nagyon örült neki :D Minden kisgyerek nagyon szerette a családban.

27N

2018. ápr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Fú, szegény kislány... Nálatok is az van, hogy sajnos túl korán erőltetted neki a szobatisztaságot és szorong a wc-re üléstől. (Vagyis attól, hogy pisiljen bele) Biztos, hogy nem tesz jót neki, hogy órákig visszatartja, ha testileg nem is árt neki (nem tudom), de a lelkében nagy károkat okoztál. Beszélj a gyermekorvossal/védőnővel, hogy ilyenkor mit lehet csinálni, ne a gyakorikerdesek.hu-tól várd a megoldást!
2018. ápr. 27. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9 Nem hinném, hogy egy több mint 3 éves kislány esetében korán kezdtük volna.

Igen, tavaly lehet korai volt, de akkor nem is erőltettük, abbahagytuk. (Bár azért akkor is majd 2,5 éves volt már!)

És mivel sajnos a gyermekorvos és a védőnő sem tud érdemleges tanácsot adni, ezért kérdezek itt. Annyit mondanak, ne adjuk fel. Ősztől ovi, addigra legyen szobatiszta (ami azért már sztem is elvárható addigra egy 3,5 évestől!).

Bölcsibe is jár, a gondozónők is csak annyit mondanak, egyelőre ne adjuk fel. :(


Egyébként ahogy megfigyeltem, nem a bilitől fél. Mert ha pisilnie kell szalad oda, tolja le a nacit,bugyit. Mondja is hogy pisil (pedig nem). Inkább attól fél szerintem, hogy ha elkezd pisilni, ugyanúgy végig folyik a lábán és mindenhol pisis lesz.

2018. ápr. 27. 06:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!