Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Még nem érett meg rá?

Még nem érett meg rá?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Gyermekem 30 hónapos.a héten kezdtük a bilire szoktatást. Elmagyaráztam mire való, látszólag tetszik- tetszett neki. Napközben csak bugyi volt rajta. Kérném véleményeiteket, mert nagyon elbizonytalanodtam. Ugyan szól, hogy pisi-kaki, de akkor már jön is neki. Ma reggel a pelust levettük, bugyira cseréltük (kb8 óra) azután 2 órakor pisilt csak. Ugye ez így nincs rendjén? Főleg, hogy ivott folyadékot rendesen. Ilyen korban már tudatosan visszatarthatják? Sokszor elmondjuk neki, hogy szóljon ha kell neki, ez is zavarhatja? Erőltetésnek veheti? Ti hogy látjátok?

( csak az szánjon időt a válaszadásra, aki segíteni próbál, aki viszont kakaskodni, az menjen a szemétombra) köszi


2018. ápr. 28. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Menj te a szemetdombra!! Hogy lehet igy beszelni ?!
2018. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos a válaszod. Sajnálom, hogy félreértetted, abból indultam ki, akinek nem inge, nem veszi magára. Sajnálom, hogy te megtetted.
2018. ápr. 28. 14:35
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

A szoktatással nem értek egyet. Ha érett, maga veszi le a pelust illetve nem akkor szól, amikor már jön is a cucc.


Egyébként mennyit iszik konkrétan? Kb. 1,1-1,3 litert kellene.

2018. ápr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Nem kell ráizgulni ennyire. Ha egy ici-pici produktum is sikerül a megfelelő helyre, akkor legyen nagy öröm, ünneplés, matrica ragasztás, apa felhívása az örömhír miatt és hasonlók.

Ha becsorog, akkor szemrehányás és sóhajtozás nélkül kell takarítani és ruhát cserélni.


Ha egy hét alatt nincs előrelépés, add rá vissza a plusz, egy hónap alatt lehet újra próbálkozni.


Sok sikert!

2018. ápr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*plusz helyett pelust
2018. ápr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
Ez még nem érettség. Az én fiam 2 évesen képes volt erre. Ehhez képest 3 hónappal 3 éves kora előtt lett szobatiszta. Nyilván nektek már nem kell ennyit várni rá, de ez még nem az. Majd ha időben érzi az ingert, és vissza is tudja tartani, ha szükséges, míg odaértek, ahol el lehet intézni a dolgot, akkor már beszélhetünk arról, hogy megérett a szobatisztaságra.
2018. ápr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miből gondoltad hogy érett rá?

Nem attól lesz érett hogy leveszed le róla a pelust.

Igen, tudatosan visszatartják, ami ennyi ideig persze nem normális.

2018. ápr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!