Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért alszik ennyire rosszul?

Miért alszik ennyire rosszul?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kislányom majdnem 3 éves. A szobatisztaság felé terelgetést elkezdtem nála. Próbálom nem erőltetve, kedvet csinálni neki hozzá. Az elmúlt 3 éjszaka nem pisilt be. Ilyen volt korábban is, úgy hiszem ez annak a jele, hogy elkezdhető nála a szobatisztaság. Reggel a wc' n indítunk(bilit nem fogadja el). Belepisil. Napközben kb fele- fele arányban csorog ki vagy pisil bele. Kaki sem sikerült még a megfelelő helyre. A wc- zés, lehúzás nagyon tetszik neki. Mindig dícsérjük, ha mégsem a wcbe produkál csak elmagyarázzuk legközelebb hova kellene. Egyrészt kérdezném, szerintetek ez így rendjén van e, ti is úgy gondoljátok, hogy megérett rá és folytatható a próbálkozás? A másik, ami miatt a kérdésem is megfogalmaztam. Az éjjelek katasztrófálisak. Rengetegszer kel. Akkor sírdogál. Éjjel mikor egy ilyen alkalommal visszaaltattam, mondta h pisil, mondtam hogy tegye nyugodtan, pelus van rajta ékszakánként.Utána aludt szépen. Annak ellenére, hogy úgy vettem észre talán kivitelezhető a szobatisztaság okozhatja e azt h éjjel ennyire nem alszik jól teszem azt mert a pisit visszatartja? Köszönöm, ha végigolvasod!
2018. jún. 6. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Egyáltalán nem érett a szobatisztaságra, ha az esetek felében még szó nélkül bepisil. Mert ha akkor is szólna legalább néhány másodperccel előtte, akkor az már jó. de így kb olyan, mintha csak a dicséret miatt produkálna vécébe. Tudja, ha ott kiprésel egy kicsit, jön a fejsimi és a jutalom.

Amikor a vécébe pisil, szól előtte, hogy kell? Vagy csak mentek, mert régen pisilt, és rá kellene ülni, megpróbálni. Mert utóbbi nem szobatisztaság, hanem kb csak pavlovi reflex.

2018. jún. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

A rossz alvás pedig: mikor van ez a nyűglődés? elalvás utáni pár órában, vagy később? utóbbi esetben lehet rossz álom, előbbiben pedig éjszakai rémület (pavor).


Az éjjeli ágytisztaság hormonális érettség kérdése. ott nincs olyan, hogy tudatosan visszatartja. kizárt, hogy attól lenne. Viszont a napközbeni kötelező pisilések megzavarhatják.

2018. jún. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Részben értek egyet az elsővel. Ha nem szól, hanem a te kérésedre megy a bilihez, az még nem szobatisztaság. Ebben értek egyet.

Viszont én nem értek egyet úgy összességében azzal az elgondolással, hogy csak a fejben 100 százalékig szobatiszta gyerekkel kell elkezdeni a próbálkozást.

Személyes tapasztalataim vannak. Mindkét gyermekem pontban 2 évesen lett szobatiszta. A fiam áprilisi, Vele egyszerűen csak sokat voltunk a szabadban, amikor gyakran levettem Róla a pelust, és időről időre emlékeztettem, hogy pisilni kellene. Mivel nagy kedvvel csinálta, semmi erőltetés nem volt a dologban. Ezzel a mószerrel egyre ritkábban csorgott be a pisi. Kb. két hét elteltével pedig már nem volt baleset. Nyilván két évesen még nem érett meg fejben a szobatisztaságra, de ez is egy tanulási folyamat, megtanulhatja felismerni az ingert, a következő lépéseket. Persze, kezdetben bepisilhet, bekakilhat, de ezzel is tanul. Érzi a vastag pelus nélkül a folyamatokat. Szerintem egész már érzés pelusba pisilni, kakilni, mint csak úgy meztelen fenékkel. Ezt is szoknia kell. Értem én, hogy vannak anyukák, akik hiszik, hogy ha igazán megérett a gyerek, egy baleset sem lesz onnantól kezdve. De szerintem a folyamatok tanulását, az inger felismerését lehet korábban is kezdeni, maximum anyukának melósabb egy kicsit, ugyanis előfordulhatnak balesetek.

Szval én nem hiszek abban, hogy egy teljesen szobatisztaságra kész gyermekről lehet csak levenni a pelenkát.

A kislányomnál is hasonlóan történt, Ő még gördülékenyebben, kevesebb balesettel vált szobatisztává két évesen. Vszleg elleste a bátyjától a dolgot. És mindketten rögtön vécére szoktam, alig egy pár napos bilizés volt.

Kérdező! Szerintem nyugodtan mondogasd a gyerekednek. Már időben vagytok.

És az éjjeli alvása szerintem simán ehet a szobatisztaság miatt nyugtalanabb. Most áll össze a fejében a dolog, éjjel érzi az ingert, lehet, hogy tudat alatt figyelnezteti magát, hogy helyzet van, pisilni kellene, de nem teszi, mert alakul a szobatisztaság. Főleg, ha éjjel még pelus van rajta, ás abba sem pisil bele...én a helyedben éjjel kivinném pisilni, ha jelzi, hogy kell neki. Nem mondanék olyat, hogy pelus van rajta, nyugodtan pisiljen bele. Ha nem jelzi, és belepisil, akkor nincs teendő. De ha felébred, vagy csak félálomban érzi, hogy pisilnie kell, mindenképp ki kellene vinni a vécére.

A kislányom lassan 3,5 éves. Kétévesen lett szobatiszta, de éjjel még egy évet ráhúzott. Emlékszem, a harmadik szülinapja körül, sokszor jártunk ki éjjel pisilni. Nyugtalanabbul aludt, nyöszörgött, sokszor nem is igazén tudta megmondani, mi baja, csak ha én rákérdeztem, akkor azonnal indult a vécére. Most már teljesen szobatiszta éjjel is. Viszont ha pisilnie kell, nyugtalanul forgolódik, de ritkán ébred föl, annyira mélyen alszik. Nem pisil be. Olyankor én finoman megérintem, megkérdezem, hogy pisilnie kell-e, és általában magától jön a vécére.

Szerintem a szobatisztaság is egy olyan dolog, hogy ha a szülő türelemmel, szeretettel segít a gyerekének, az nem erőszak, és könnyebben ráérezhet a gyerek, hogy mi a dolga.

2018. jún. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Persze, van olyan gyerek, aki tényleg nagyon nem áll még készen a szobatisztaságra. Azzal próbálkozni sem érdemes, mert kontraproduktív lesz az erőfeszítés. De ennek azért konkrét jelei vannak. Az egyik barátnőm kislánya például még 3 éves kora előtt is állandóan bekakilt, és sikítva menekült a bili vagy vécé szó hallatán. Nem erőltette a barátnőm. Kicsit később lett szobatiszta, picit tovább maradt bölcsiben, megtehette, ugyanis téli születésű.

2018. jún. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!