Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha a pelenka levételére a...

Ha a pelenka levételére a gyerek nem reagál, mikor érdemes újrapróbálkozni?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy pisil, kakil, majd játszik tovább, mintha pelenkába történt volna a dolog, nem zavarja. Pucéran, alsónadrágban ugyan ez a helyzet. Egy ideje néha utólag szól, hogy bekakilt. Érdekli a WC, felül a szükítőre, de nem pisil, kakil a WC-be, bilibe. Júliusban lesz 2,5 éves.
2018. jún. 6. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Bugyipelust adj rá, és addig használjátok, amíg napokig nem tiszta.
2018. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ajanlom Andrea Olson Tiny Potty cimu konyvet, de privatban szivesen leirom osszefoglalva, csak szerintem jobb az egesz konyvet elolvasni, nem is hosszu.
2018. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Korai még. Ha a gyereket egyáltalán nem zavarja, csak magadnak csinálsz plusz munkát és bosszúságot.

2,5 éves. Lehet, hogy még egy évig így marad, lehet, hogy 3 nap múlva egyszercsak szólni fog és soha többet nem lesz baleset sem.

Nálunk kb így volt kicsit több, mint 2,5 évesen. Még az ellen is tiltakozott, hogy levegyem a pelenkát. Kánikulában, ha mégis levettük, kv 8 gatyát használt el 2 óra alatt.

Aztán egyik délután elkedzte húzni, tépni a pelust és kiabált, hogy jajj, nagyon kell pisilni, segítsek. 2 nap múlva szóltak a bölcsiben, hogy nyugodtan beadhatom pelenka nélkül, 1 hét múlva már anélkül altatták.

Éjjeli pelust kb 2 hónapba telt lekönyörögni róla, pedig minden reggel száraz volt. Utána lévő 1-2 évben egy kezemen meg tudom számolni, hány baleset volt, de az is leginkább ha beteg volt, és nagyon bealudt pl a láztól.

2018. jún. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a gondom, hogy ősztől be kéne adnom oviba (bölcsi lehetőség nincs) és ott igencsak elvárás, hogy ne legyen pelenkás. Ezt én meg is értem, de úgy látom a környezetemben, hogy nagyon sok ennyi idős gyerek nem érett még meg rá.
2018. jún. 6. 12:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ovi nem szabhatja feltételként a szobatisztaságot... bár csak óvódaköteles gyermeket kell bevenniük ettől függetlenül.

Addig még van 3 hónap. Baromi sok. A szobatisztaság tényleg képes egyik napról a másikra kialakulni.

2018. jún. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, nem szabhatja feltételként a szobatisztaságot, de azért utalnak rá, hogy "jó lenne, ha...", mert nincs rá kapacitásuk, hogy x gyereknek cserélgessék a pelusát. Én ezt a részét is megértem a dolognak, de bölcsi sok helyen nincs, vagy nincs férőhely. :(
2018. jún. 6. 12:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha óvodaköteles fel kell venni. Erőltetni nem lehet. Ne kínozd. Addj rá pelust.
2018. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Neeem, pelenkát cserélni nem fognak, nem dolguk, sőt, nem is csinálhatják, nicsenek hozzá meg a higiénés feltételek. Tehát egy nem szobatiszta gyereknél fel kell készülni arra, hogy beviszel napi 5-8-akárhány váltás ruhát, és ha baleset van, átöltöztetik, a piszkosat pedig kapod zacskóba hazavitelre.
2018. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!