Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Most érett a szobatisztaságra,...

Most érett a szobatisztaságra, vagy nem, vagy elindult a szobatisztaság útján és szoktatnom kéne?

Figyelt kérdés

Júliusban lesz 3 éves a fiam. Otthon teljesen a bugyi ellen van, állandóan pelusban akar lenni, viszont a bölcsiben elvan bugyiban egy délutánt vagy délelőtt (nem egész nap), de nem ellenkezik, és van, hogy becsurran, és van, hogy szól, és bilire ül.

Otthon is ül bilire, de csak, ha olyan kedve van. A Wc szűkítőt és a bölcsis kis wc-t elutasítja.


Tavaly nyáron volt, hogy bugyiban vagy fürdőgatyában jött ment, volt hogy egy szál kukiban flangált, de nem zavarta, hogy nincs rajta pelus, most meg teljesen kész van. Akkor még többször Ő KÉRTE, hogy hagy üljön rá a wc-re, rá is ültettem szűkítővel, most már ez sem érdekli.

Nem értem, hogy 2 évesen érdekli, 3 évesen meg ellene van?


A kakit elkezdte visszatartani, mindig mondja, hogy fáj, de közben nincs szorulása.

Amúgy már régóta szól, hogy ha kakilni kell, de beáll a saját kis helyére és ott nyom pelusba. Pisinél most kezdett el szólni, hogy kell, de itt sem mindig szól, csak ha eszébe jut.


Most nem értem, hogy mi van, hogy szoktassam, vagy ne? Hogy csak nekem játsza az agyát, vagy ennyire kényelmes, lusta, miközben képes lenne már pelus nélkül lenni?


Mi van, ha nem lesz szobatiszta szeptemberig? Nálunk az oviba nem veszik be a nem szobatiszta gyereket.



2018. jún. 7. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyilag érett rá.

De ne foglalkozz ezzel túlságossan.

Egyszerüen, ha kertbe vagy otthon vagytok, mond neki, hogy nincs pelenka, ha ordít akkor ordít... Majd estére meg ha mentek valahova kapjon pelust, ha látod kakilnia kell, akkor adjál pelust rá. de ne foglalkozz vele. Ha bepisil akkor nem szabad megszidni, csak mutatni, hogy ott a bili, wc...

1-2 hét alatt meg fogja szokni, hogy nincsen pelenak csak úgy otthon.

2018. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%

Oviba szobatisztának kell lennie.

Szeritnem beszélgess vele az oviról, hogy ott mik vannak, tedd érdekessé, hogy elérd, akarjon oda járni, de hát oda csak pelus nélkül lehet...... Hátha.

2018. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk. A mi lányunknak az segített, hogy mondogatva lett neki, bizony nagy lány már, anyának sincs pelusa, apának se, csak a kispólyásoknak kell. De nem erőltettük. Egyik napról a másikra bilis lett, aztán ezt is hagyta és ráül a wcre :) Ne erőltesd. Meleg van. Vedd le róla a pelust és csak meztelen legyen. Próbáld ösztönözni. Az én lányom júniusi átérzem a helyzetedet :)
2018. jún. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Látom, hogy ment a lepontozás, nem tudom, hogy miért, mert mindhárom válasz hasznos volt.


3-as, ezeket folyamatosan mondjuk neki, és a bölcsiben is látja a többiektől, mégsem fogja meg. Van zenélő bilije, két féle wc szűkítője, cuki dinós bugyijai. Ma hazajöttük és a wc-be pisilt lehúzta, tetszett neki, de akarta vissza a pelust.


Különben mi van akkor, ha nem lesz szobatiszta? Maradhat bölcsiben külön engedéllyel addig, amíg...? Vagy mondjak fel?


Ráadásul mi költözünk, így új helyen kezdené az ovit, így ha lenne lehetőség maradni még bölcsiben, akkor sem tudna, max. a helyi bölcsibe felvetetni, de annak meg nem tudom, mennyi értelme van (ki tudja mennyi időre).


Most vidékről Bp-re viszem bölcsibe, de még kijjebb költözünk, így esélyem se lenne behordani, 2 órát nem utaztatom oda, majd 2 órát vissza.

2018. jún. 7. 19:13
 5/6 anonim ***** válasza:

A jelenlegi bölcsiben maradhatna, de új bölcsi nem fogja felvenni, mert nem kezdhet úgy, hogy már betölti a 3 évet.


Lányom augusztusi, nem bölcsis és még nem szobatiszta, ezért tudom, mert megkérdeztem a vezetőt, hogy is van ez.

2018. jún. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3#vagyok.


Beveszik pelenkásan, de nem cserélik neki ki.

2018. jún. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!