Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Meddig tart ez az állapot? Mi...

Meddig tart ez az állapot? Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Másfél éves gyermekem 2 héten át szólt, és ki bírta míg bilire ült. Mindenféle erőltetés nélkül alakult ki nála mindez, szépen fokozatosan. Nagyobb kirándulásokra is vittük a bilit magunkkal. Azonban 1 hete fokozatosan visszaesést mutat, 1-2x sikerül bilibe pisilnie már..Mindent összepisil/kakil,nem tudom mitévő legyek. Itthon szíve szerint csupaszon rohangálna, de nem hagyom,különben mindent összepisilne továbbra is. Meddig fog ez tartani ? Azzal kavartam be vajon, hogy itthon csupaszon volt, de kocsiba, babakocsiba, nagyobb sétáknál, alvásnál ráadtam a pelust ? És ugye szólt akkor is hogy kaka, én meg mondtam pisilj nyugodtan, van rajtad pelenka.Míg minden szuperul ment, esténként is nagy harc volt ráadni a pelenkát, gondoltam ágytiszta még biztosan nem lesz... Mit csináljak? Hagyjam pelenka nélkül és próbálkozzunk meg sétáknál is fokozatosan a nélkül menni,és egyszercsak újra sikerül bilizni ? Vissza szoktassam a pelenkára ?

Tanácstalan vagyok...


2018. jún. 8. 14:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Hát ügyesen tanítod a szobatisztaságra, ha szól, te meg mondod, hogy pisiljen csak a pelenkába, rajta van...


AMúgy még csak 1,5 éves!!!!

Általában 2,5-3 év a szobatisztaság. SZóval nyugodtan adj rá pelenkát mindig. Illetve térj át a bugyipelenkára, és amikor szól, akkor MINDIG vidd vécére, vagy bilire.

Így lesz majd egyszer szobatiszta.


Fiam 3 évesen érett meg, 1 hétig tiszta volt a bugyipelus, akkor hagytuk el. Sosem volt baleset.

Ez nem versenyfutás, ne siess, hagyd a gyerekre, hogy amikor megérik, akkor hagyjátok el a pelust. Ne kényszernek érezze.

2018. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Előrébb most nem vagyok, de azért kössz, hogy vetted a fáradságot.
2018. jún. 8. 14:16
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Akkor milyen választ vársz? Az első nagyon jó tanácsokkal szolgált.
2018. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló biztos figyelmen kívül hagyta, hogy leírtam, magától kezdett érdeklődni és fokozatosan alakult ki, mindenféle eroltetes nélkül. Gondolom ő a bolt közepén és a kocsiban ülve nagy forgalom ellenére is megállt volna, hogy gyermeke pisilni tudjon. Csupán ilyen helyzet adtan volt a válaszom erre. Nyilván minden gyermeknek olyannak kéne lennie mint az övé, aki 2,5-3 évesen lesz szobatiszta. Csupán 1000 kérdés lengedezik ezzel kapcsolatban ezen az oldalon, mert nem megy mindenkinek zökkenőmentesen.

Köszönöm

2018. jún. 8. 14:30
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Dehát tényleg 3 év körül lesz egy gyerek szobatiszta. Sőt, néha később. Nem másfél évesen.
2018. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Rendben van ezt alairom.

És ha gyermekem sok utaló jelet mutat a szobatisztasag erese felé mi segítünk neki es teszem azt 2 evesen az lesz ? Most egy kicsit elakadtunk, de az idő majd megoldja.

2018. jún. 8. 14:44
 7/22 anonim ***** válasza:
Bugyipelus. Ha jelez, akkor könnyen le tudjátok venni, ha nem jelez, akkor a pelusba megy. Szerintem ne pörögj rá, átmenetileg jobban érdekelte a szobatisztaság, én nem nevezném visszaesésnek ami történt. Majd később elkezdtek komolyabban foglalkozni a témával.
2018. jún. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az első jókat írt, felesleges rá fújnod. A gyerek azèrt esett vissza, mert nem èrett mèg a szobatisztaságra, ami 1,5 èvesen nem csoda. Jó, ha èrdekli a bili, de ha össze-vissza bepisil bekakil, akkor pelenkát kell rá adni ès majd idővel újra megpróbálni.
2018. jún. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
És mi van azokkal akik 30-40 évvel ezelőtt már 1-1,5 évesen szobatisztak lettek ? Ez az új szokás nyilván a pelenkagyartoknak kedvez leginkább. Meg is orultem volna, ha 3 évig pelenkat kellett volna mosnom.
2018. jún. 8. 15:02
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Azokra gondolsz, akiket odakötöztek a bilire? Biztos jó lehetett. Nem mellesleg neked nem kell mosni a pelenkát(viszont a padlót, bútort biztosan jó sokszor), szóval nem èrtem mièrt olyan sürgős ez a dolog. Egy mindenhol bepisilő gyerek nem szobatiszta, ha elfogadod ezt ha nem. Ez nem lóverseny.
2018. jún. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!