Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Most akkor mi a jó megoldás?...

Most akkor mi a jó megoldás? Pelussal vagy anélkül? Éjjel felébreszteni vagy nem?

Figyelt kérdés
Az egyik kérdésnél azok a válazok születtek hogy 2 évesnél nem adjon éjjelre pelust, ne ébrssze fel h menjen pisilni. Egy másiknál, pedig hogy amíg éjjel bepisik, legyen pelusa. Hasonlóan vagyok én is, nappalra szobatiszta, reggelre még van a pelusban pisi, de már bugyiban szeretne aludni éjjel is. Mit csináljak?
2018. jún. 18. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell levenni èjjel a pelenkát, mikor már napok óta(èn anno 1 hetet vártam) száraz reggelre. Addig semmi èrtelme, hacsak nem szeretnèl minden èjjel ágyat húzni.
2018. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja, csak akkor vedd le a pelust, ha hosszabb idő óta száraz. Az ébresztgetés nagyon rossz ötlet, tönkre teszi az alvást és nem halad a gyerek a szobatisztasággal, mert nem magától marad száraz.


Magyarázd el a gyekőcödnek, hogy addig nem alhat bugyiban, amíg éjjel bepisil. Azt is tudnia kell, hogy nem az ő hibája, ahhoz még kicsi, hogy éjszaka felébredjen, ha pisilni kell, de hamarosan sikerülni fog neki.

2018. jún. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fiam 4 évesen lett éjjel szobatiszta.

Nappal már 1 évvel korábban, de éjjel sokáig kellett pelus. Akkor vettem le, amikor 1 hétig tiszta maradt.

Azóta sem ébred fel éjjel pisilni, hanem kibírja reggelig. Ébredés után pisil.



SZerintem annak nincs értelme, hogy éjjel összepisili magát, és esetleg még meg is fázik, mert nedves pizsiben/bugyiban alszik.


Egy 2 évesnél meg egyáltalán nem elvárás az éjjeli szobatisztaság, szóval nem kell rohanni vele. Ha ő szeretne bugyit, el kell magyarázni neki, hogy akkor lehet bugyiiban aludni, ha több napig tiszta marad a pelenka.

2018. jún. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
A lányom 2 éves lesz 2 hete szobatiszta ahogyan elkezdett bulizni rá két napra levettük a pelust éjelre is nem kel fel pisilni de nem pisil be pedig még éjszaka is iszik
2018. jún. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne csinálj semmit adj rá bugyipelust és kesz.esetleg gumibugyi
2018. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!