Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nem akar kakilni se wc-be, se...

Alexa890610 kérdése:

Nem akar kakilni se wc-be, se bilibe, se pelusba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Április közepén múlt 3 éves a fiam.

1 hete otthonra nem kap pelust.

Utcára és esti alváshoz kap még, bár az utcán sosem pisil bele,inkább szól hogy vegyük le.

A pisivel semmi gond, az megy szépen a vécébe.

Baleset sincs már.

Tudja tartani, ha kell.

A kakit is tudja tartani, nagyon is. ☹️

2 napig visszatartotta, mert ő nem kakil sehova.

Egyszer kakált a vécébe nagy nehezen és a végén őrült neki.

Múlthéten, mikor még az egész dolognak az elején voltunk nemsikerült időben kijutni a vécébe és a gatyába nyomta.

Azóta sehova nem akar kakilni, csak gatyóba.

Mivel ezt nem engedem, ezért visszatartja ameddig csak bírja, de amikor jön az inger, kb 2 percenként toporzékol, visít nekem, hogy "nem kaka, nem vécé, nem pelus"...

Szóval már kikészít ezzel az egésszel, mert sokszor órákig megy ez a huzavona.

Volt hogy ráparancsoltuk a vécére, de ült rajta 15 percet és láthatóan visszatartotta.

Adtam rá pelust, hogy akkor végezze abba.

Nem akarja, tépi le magáról.

Igazából már kiabálnom kell vele, hogy netépje le magáról, mert különben a földön landol a vegtermék.

Ma is és tegnap is már kínjában belekakált a pelusba, de nagyon nem akarta.

Kb úgy visít, mint akit ütnek.

Na de azt sem hagyhatom, hogy a földre vagy gatyába végezze.

Szeptembertől ovis lesz.


Mit tegyek?

Semmi ötletem.

Jutalmazás nem jött be.



2018. júl. 2. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

Passz. Ne haragudj. De nekem most esett le, hogy nekem mennyire jó dolgom van. Az én fiam már 4 éves, szobatiszta, ágytiszta, de a kaki csak pelusba megy. Mi sem értjük, hogy miért. Simán ráül a wc-re pisilni, de a kaki nem megy oda.


Lehet, hogy buta ötlet, de próbáltad már, hogy egy vékony, kicsi intimbetétet raksz a kisgatyóba, azt talán nem érzi meg, de a gatyó sem lesz kakis.

2018. júl. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk úgy volt, hogy a nagydolgot még legalább fél évig a pelenkába végezte, amikor már semmi máshoz nem használtunk pelenkát (éjszakára sem). Szóval ilyenkor szólt, hogy kaki lesz, ráadtuk a pelenkát, ő meg nyomott. Jó esetben eredménye is volt, rossz esetben csak egy kis maszat, ami éppen arra volt elég, hogy dobhattuk el azt a pelenkát.

Nálunk eleve székrekedéses volt a kisfiam, ezért semmiképp sem akartuk erőltetni a kakilást máshogyan, mint ahogyan ő akarta. Elmondtuk, a felnőttek hogyan csinálták, biztattuk, próbálja meg, de tiszteletben tartottuk az igényét, hogy pelenkába akarja.

Nem írtad az átszoktatás körülményeit.... nem lehet, hogy drasztikus voltál és ezzel rontottad el?

2018. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez dac a gyerekeknél. A gyerek úgy érzi, hogy nem akarnak vele foglalkozni és lenézik őt. És hát a gyerek a kaki dologgal tudja a szüleit legjobban befolyásolni. Hogy minden úgy legyen ahogy ő akarja. Vagyis ez hasonló dolog a hisztériához.


Itt vagy az a baj, hogy nagyon el van kényeztetve a gyerek. Vagy tényleg kevesebbet van vele foglalkozva, mint amennyire igényelné.

2018. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem volt drasztikus az átszoktatás.

Mondtam neki, hogy attól a naptól nincs pelus, mert ő már nagy fiú.

Első napon volt baleset, de nem kiabáltam.

Másnaptól magától szólt, hogy pisilni kell, menjünk vécére.

Ha pelus van rajta, akkor is szól hogy pisilni kell, tehát ezzel semmi problémája.

Mint írtam, egyszer nem sikerült tartani a kakit és belement a gatyóba.

Azóta csak oda szeretné.😒

A vécén és bilin is azt mondja, hogy baba fél.

A pelusba meg csak annyit, hogy baba nem kakál pelusba.

Ordít, miközben minden erejével próbálja visszatartani.

Gondolom zavarja, hogy a fenekéhez ér, mert rögtön venni kell le róla.


#1-es köszi a tippet, kipróbálom.


Az zavar, az egészben hogy láthatóan szenved emiatt.

Viszont nekem már semmi ötletem, nemtudom hogyan segítsek neki.

Mikor már nembírja visszatartani és bemegy a pelusba, megkönnyebbül és örvendezik, hogy sikerült.

Mégis a következő alkalommal kezdődik előről a szenvedés.

Mondja azt is hogy fáj a feneke,amin nem is csodálkozom, mert kemény a széklete.

A pelus levétel előtt mindennap volt széklete, volt hogy 2x is.

2018. júl. 2. 14:21
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

"Nem volt drasztikus az átszoktatás.

Mondtam neki, hogy attól a naptól nincs pelus, mert ő már nagy fiú."


Dehogynem volt drasztikus!!!!


Eleve el kellett volna fogadni, hogy a kakilás hónapokkal később megy a WC-be, mint a pisilés.

És nem így, hogy kijelented egyik napról a másikra. Most jól elcseszted az egészet: látod, most pelenkába SEM kakil!

2018. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Pedig nem voltam drasztikus, mert már előtte is próbálkoztunk, többször beszéltünk róla, hogy ha elfogy a sor pelus amit ő is láthatott, mert sz előtt volt mindig, akkor már nem lesz több és vécére fog járni.

Megbeszéltük, hogy az oviban is vécére kell járni majd, mert ő már nagy fiú.

Ráadásul kakinál nem erőltettem a vécét, ahogy láttam hogy nem akarja odavégezni, rögtön felajánlottam a bilit, aztán pelust, de ő egyiket sem akarja.

2018. júl. 2. 15:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Fura, de még keresi a helyét ! A legjobb amit most tehetsz, ha nem konyorogtok neki, nem babusgatjatok, nem szidjatok parancsoltok e téren. Ha hozza fog kakilni, mondd neki, oké, nyugodtan, szólj ha kell segítség( pelenka-bili-wc ezekre gondolok, vagy csak légy ott vele).

Majd kialakul hogy hova fog 'elbujni' kakilni, akkor az csak az ő helye lesz és ezután majd egyszercsak kialakul hogy bilibe vagy wcbe fog kakilni. Addig meg no para, egyszer majd csak ki jön belőle, de ha látja hogy ez a kaki dolog ilyen nagy mizeria, akkor fogást talál rajtatok.

2018. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerencsére már alakul a dolog.

Tegnap már egyáltalán nem volt hiszti a dolog körül.

Egyenlőre úgy tűnik, hogy a pelus lesz a befutó nagydolognál.

Bár tegnap önszántából megpróbálkozott a vécével, de pár perc várakozás után meggondolta magát.

Szóval egyenlőre az van, hogy a pisi már csak a vécébe megy, (utcán fához-bokorhoz) a kaki pedig pelusba és alváshoz meg ráadom a pelust, bár ő már azt sem mindig szeretné, de még reggel van benne pisi.

A lényeg, hogy érzi az ingert mindkettőnél és vissza is tudja tartani ha kell, igaz még nem túl sokáig.


No de, nagyon jól haladunk szerintem . 😊


Ugye ez már szobatisztaság?

2018. júl. 4. 06:35
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Ez már rég szobatisztaság. Amit a gyerek produkál az hiszti vagyis direkt csinálja.
2018. júl. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

1-es vagyok. Amint írtam az én fiam 4 éves. 1 éve oviba jár, ott is alszik délben. Még soha nem pisilt be, szobatiszta, ágytiszta. Már gumilepedőt sem teszek alá az ágyába éjjelre. De a kaki még pelusba megy neki. Mikor kell neki, kéri a pelust. Van olyan, hogy lefekvés előtt nem akar elmenni pisilni, akkor mondom neki, hogy lesz pisi, vagy pelust kér. Akkor mindig pelust kér. Általában reggel kakil bele akkor. Tudom is én, gondolom már este érzi, hogy reggel akció lesz. Olyankor az éjjeli pisi belemegy a peluba, és persze a reggeli első is. Ha a kicsi már nem akarja az éjjeli pelust, bízz meg benne, és ne add rá. (de a biztonság kedvéért szerezz be egy gumilepedőt. )

Hallgass a gyermekedre, ő tudja, mikor áll készen a továbblépésre. Engem is bosszant, mikor 5 perc után leveszem a fiamról a pelenkát, és dobhatom el. De ha őt ez megnyugtatja, ám legyen. :)

2018. júl. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!