Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miert nem hajlando a bilin...

Miert nem hajlando a bilin ulve vegezni a dolgat, miert csak allva?

Figyelt kérdés

3 eves a fiam. Par hete szobatiszta, de nagyon nehez eset. Csak allva pisil a bilibe, terpeszben fole all es ugy. Kakit is csak igy allva hajlando. Mar mindent kiprobaltunk, raul a bilire, de kikuld engem a furdobol es miutan kimegyek, hallom hogy felall. Ezert a kaki nem egyszer esett mar a bili melle. Wc-rol hallani sem akar. Nem tudom mit talaljak ki mar, ha csak mondom neki h csucsuljon ra a bilire legalabb kakilasna, egybol jon a NEM!

A masik problema, hogy csak ugy hajlando ha levesszuk az alsonacijat is, tehat alul puceron, mert igy tud terpeszben allni a bili felett. Adjatok valami tanacsot mivel vegyem ra, mert 1 honap mulva oviba megy, es ott nincd bili, se felpucerra vetkozes minden alkalommal ha pisilnie kell.

Volt valakinek hasonlo problemaja az ennyire onfeju gyerekevel? Van egy lanyom is, vele semmi ilyesmi nem volt.



2018. aug. 2. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Nekem lányom van, múlt hónapban volt 3 éves. Minden tökéletesen megy, bili is, wc is, semmi gond, épp csak kakálni nem hajlandó egyikbe se, csak pelenkába. Mondhatok akármit, jutalmazhatom akármivel, fejre is állhatok, akkor se, inkább nem kakál. Őszintén szólva halvány fogalmam sincs, mit kezdjek vele, nagyon nem merek erőszakoskodni, mert hajlamos amúgy is direkt visszatartani a kakálást.
2018. aug. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem önfejség. Egyerőle itt tart agyi fejlettségben (NEM okosságban!).
2018. aug. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Az én lányom kb 1 éves kora óta csak állva kakilt a pelusba. 3 és fél évesen lett szobatiszta. Egy darabig szoktatgattam, de nem jött be, csak ült a wcn ruhában/ruha nélkül, de nem jött semmi.


Egyszer elfogyott a rendes pelus véletlen(bugyipelusba nem volt hajlandó), nagy hisztit csapott, tartogatta, majd a földre csurgott a pisi, nem nehezteltem rá, de ő kiakadt. Rá pár órára újabb hiszti, de a wcre ült pisilni, mert utálta, hogy végigfolyt a lábán korábban és más nem volt..


Gondoltam, hogyha siker lett, ennyit a pelusról.


Aznap és másnap tök jól ment a wcbe pisilés, nem kellett neki pelus.


Kakinál szintén tartogatás, csak állva kakilás jellemezte. Kellett neki, tartogatta, közben ugye a hiszti és kétségbeesés. Többször megpróbálta, de félt. Már az idegösszeomlás határán álltunk(kakiltam előtte ülve/guggolva, olvastunk, rajzoltunk róla, ráültettük a babátstb), mikor egyszer megpróbálta, láttam, hogy jönne a kaki, de le akart szállni, én pedig ráfogtam a wcre és nem engedtem, átölelve persze. Mondogattam, hogy nincs baj, énekeltem a kakilósdalunkat és akkor belepottyant a kaka.. abbahagyta a sírást, elengedtem, kinyomta a többit, megcsodáltuk, ujjongtunk, eldicsekedtünk na meg ő húzhatta le persze elköszönéssel.


Csak félt, bár gőzöm sincs, mitől. Egy hétig a kezemet fogva kakilt, azóta magától.


Elég rosszul hangzik, de pont így fogom a kötelező dolgoknál(fülvizsgálat, oltás), ezzel nyugtatom magam, ha néha eszembejut.

2018. aug. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen , kakilni elso napokban nem is akart. De aztan miutan eloszor sikerult a bilibe(fele foldre mivel allt) en nagyon orultem, dicsertuk, egyutt kiontottuk stb, rajott h ok, lehrt a bilibe. De az en gondom az hogy o se pisilni se kakilni nem marad ulve... Van egy honapja, hogy raszokjon arra, hogy ulve kell legalabb kakilni. De a pisivel is gond, hogy ugy mint az apja, nem.akar pisilni. Csak a bilibe igy terpeszben. Pedig minket is latott mar a wc-n direkt mit hogy csinalunk, a novere is ult mar a bilin, direkt hogy lassa hatha ugy jobban megprobalna ulve. Tenyleg passz... :(
2018. aug. 2. 17:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom neked, hogy ne erőltesd. Ha nem lesz tökéletesen szobatiszta az ovira, hát nem. Majd az oviban ezt is megtanulja. Ne ess kétségbe emiatt.

Én nagyon parás voltam ovi előtt. Aztán nagy nehezen az utolsó napokba szokott le a lanyom.

Otthon nem akart hallani a véceről, csak a biliről. Aztán ovis lett, hát csak kénytelen volt oda pisilni meg kakilni. Megszokta, tetszik neki, hogy picik a vécék.

2018. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ertem, de o a bilibe probal mindig mindent, ezzel nincs gond, csak azzal hogy allva csinalja inkabb nem ulve. Ebbol lesznek a gondok, foleg ha ugye ruha van rajta. Akkor nem tudja megoldani igy. Nyilvan az oviban sok gyereknek van kisebb nagyobb balesete e teren, csak remelem hogy nem fog drasztikusan visszaesni. Nagyon uj nekem ez tenyleg, mert a lanyom szinten ennyi idosen lett szobatiszta; viszont nem voltak ilyen rigolyai 😀. Nem tudom hogy kezeljem most ezt az amugy is sokkal hisztisebb, turelmetlenebb fiamnal.

Mindenesetre koszonom a valaszokat.

2018. aug. 2. 22:01
 7/8 anonim ***** válasza:

5#vagyok.


Nem fog ez miatt visszaesni. A kiscsoport eleje erről szól. :) Vigyél több váltóruhát neki. De szerintem ez magától meg fog oldódni. Nem lehet, hogy fél, hogy beleesik a feneke a vécébe, vagy a bilibe?

2018. aug. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem, mert ul o rajta regota, meg mikor pelusos volt akkor is furdes elott rault gond nelkul, meg most is csak ahogy kimegyek, felall. Ugy vettem eszre, hogy o latni akarja ahogy jon a pisi meg a kaki 😀

Egyebkent kulfoldon elunk, itt nem olyan az ovi mint Magyarorszagon, nem is ovinak hivjak, hanem az iskolaval van egyben. Egy valtoruhat kell nekik vinni. Ha baleset van akkor szol a tanarneni hogy masnap vigyunk uj valtoruhat. Meglatjuk milyen lesz az elso 3 het amig beszoktatas van, majd sokszor megnezzuk az ottani wc-t ☺

2018. aug. 3. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!