Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan kell szobatisztaságra...

Hogyan kell szobatisztaságra nevelni a babát,21 hónaposan korai elkezdeni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 3. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Sehogy. Ha agyilag megérett rá, akkor magától szobatiszta lesz.

Annyit tehetsz, hogy váltasz bugyipelenkára, és kérdezgeted, kell-e pisilni, kakilni. Ha igent mond, mentek vécére (vagy bilire). Ennyi.


Fiamról akkor került le a pelenka, amikor 1 hétig tiszta maradt. Ja, ekkor 3 éves volt.

2018. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Egy gyereket nem kell szobatisztaságra nevelni. Amikor megérik rá, akkor az lesz. Ha látod rajta az érettség jeleit, akkor megmutatod neki, hogy hová tud pisilni, kérdezed, hogy kell-e neki, ha igent mond, akkor mentek a bilihez, de ez nem úgy működik, hogy a szülő eldönti, hogy szobatiszta lesz a gyerek és akkor az lesz.

Amúgy átlagosan 2 éves koruk után, lesznek szobatiszták. Sőt, a legtöbb gyerek még simán van 2 és fél éves is, amikor az lesz. Az én fiam 3 hónappal a 3. szülinapja előtt lett az. Szóval nálatok még nagyon nem téma.

Az érettség jelei pedig azok, hogy felismeri az ingert, hogy kell neki, azt ha szükséges, akkor vissza tudja tartani. Nyilván nálatok egyik sem jellemző, tehát bőven ráértek még ezzel a témával foglalkozni.

2018. aug. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell ránevelni de az segithet, ha veszel egy bilit, elmondod mire való, illetve vannak konyvek is amik aranyosan feldolgozva a temat bemutatjak mire jo a bili. Ilyet vehetsz pl Bilikönyv a lanyaim imadtak mar akkor naponta 20szor, mikor még kanyarban se volt a szobatisztasag. Elolvasod mindenfele kotelezettseg nelkul, esetleg megkerded van e kedve raulni kicsit, ha van van ha nincs nincs. Semmit se szabad eroltetni. De azert az nem baj ha a temaval ismerkedik. Nagyobb lanyom 13 hosan szolt ELORE h kaka jön, na de mit sem ért hisz visszatartani nem tudta....3 eves vol4 majdnem mire megtanulta.szabalyozni....a huga most 23 honapos..nem volt hajlando raulni a bilire sose erre ma reggel kozolte hogy kaka jon bilizni azeretne. Raultettem es szepen beletojt. Megdicsertem kesz.de reggel ugyanugy nem fogom eroszakkal raultetni. Tetszett neki a dolog szerintem nem is lesz ra szukseg ;)
2018. aug. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Hát úgy lehet, ha minél többet van meztelenül. Így látja és jobban észreveszi, ha megindul a pisi, vagy a kaki. Ha látjuk, fel is lehet kelteni a gyerek figyelmét, hogy "jé jön a kaki, vagy a pisi" persze poénként. Lehet mondani mi minek örülnénk, de nem szabad erőltetni. Észre kell venni, ha a gyerek kedvünkre akar cselekedni.


Jó hely erre a strand, vagy kert. Ha elpotyogtat valamit, felvesszük mint a kutyaürüléket.

2018. aug. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miert lettem lepontozva?
2018. aug. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%
Nem korai. Én 1 évesen már szobatiszta voltam, mert a szomszéd kislánnyal együtt játszottunk, őt mindig csak ölbe kellett venni vagy leguggolt a bokornál és pisilt, nekem meg ciki volt a pellus anya elmondása szerint. (Nyilván én nem emlékszem már rá).
2018. aug. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Amit a 6-os válaszoló mond, az biológiai képtelenség.
2018. aug. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem mint ahogy van olyan hogy egy gyermek 1 évesen már mondatokban beszél (van....), ugyanúgy ez is előfordulhat, a szomszédom is mindig ezzel jön hogy a gyereke 1 évesen már bilizett...persze én nem láttam még konkrétan olyat hogy 1 éves gyerek szoba tiszta lett volna, de 1,5 éves szobatisztát már konkrétan láttam!! (nappalra pelust nélkülit) 2-3 éves kor az átlag. ebbe beletartozik az is aki 4 évesen lesz szobatiszta, és jelentheti azt is hogy valaki bőven 2 éves kora előtt
2018. aug. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek el kezd járni, nyugodtan lehet a szabadban pelenka nélkül.

Legalább rájön a gyerek, hogy így sokkal szabadabb a mozgás. Nem szokik annyira hozzá a pelenkához és az is inspirálhatja a gyereket a szobatisztaságra, hogy utálni fogja a pelenkát.

A gyerek jobban megismeri a saját testét, bármikor odanyúlhat a fütyihez, nunihoz.

Ezáltal sokkal nyitottabb lesz a gyerek gondolkodása, mivel a meztelenség nyitottságot sugároz. Ami egy gyereknél létszükséglet.

Ha állandóan pelenkában van a gyerek, akkor elidegenedik a saját testétől és csak 3 éves korára lesz szobatiszta. És nagyobb lelki trauma a gyerek számára levenni a pelenkát.

2018. aug. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Évi0321 válasza:
Az én kislányom 2 éves és szobatiszta nappalra .Próbálkoztam előtte is vele de nem nagyon akarta és én nem erőltettem majd a következő próbálkozásom kicsit később az bevált :) felmatricáztam neki a bilijét és a zűkítőt is és valahogy megjött a kedve az ücsörgéshez.eleinte mindenhova vittem utánnaa bilit és kérdezgettem ,hogykell e pisilnie .amúgy azt láttam egy szuperdadás műsorban,hogy a gyerek akkor érett a bilizésre ha a nappali alvás után száraz a pelus
2018. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!