Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan tudnám a 4 éves fiamat...

Hogyan tudnám a 4 éves fiamat leszoktatni a pelusról (csak kakilásra használja)?

Figyelt kérdés
Éjjelre teljesen szobatiszta, a pisilésért nem szól, de legalább belepisil a wc-be vagy bilibe, ha szólok neki. Kakilni viszont nem hajlandó se wc-be se bilibe. Kivizsgálásra járunk, úgy néz ki, hogy autista. Tippeket várok, hogy kinek mi vált be.
2018. okt. 21. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Ha megérik rá, leszokik róla. Én rendszeresen vigyázok egy 4 éves kislányra, ő is pisilt már rendszeresen wc-be, de a kaki miatt pelenkás volt. Hetente egyszer megyek, egyik héten még pelenkás volt, a következő héttől meg már nem kellett neki. És azóta baleset sem volt.
2018. okt. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Autistáknál gyakori ez a probléma, ovinkban is volt egy kisfiú, ő is küzdött ezzel (illetve nem, ő nem küzdött vele, a körülötte élőknek okozott ez problémát).

Rengeteg türelem, követekezetesség. Esetleg a kártyaképek, amiket szoktak használni autisták szülei, ebből készíteni kakilós-pisilős képeket is.

2018. okt. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Ne eröszakoskosj vele!

A nagyfiam 4 éves koráig pelenkába kakilt, én meg besokkaltam és megfenyegettem, hogy úton vannak érte és olyan helyre viszik, ahol mind ilyen gyerekek vannak, akik nem kakilnak wcbe. Azóta kakilt wcbe. Nos, a gyerek kb 11-12 éves koráig szorongott idegen helyen wc-re menni, mindig félt, hogy hasmenése lesz és stb. Inkább várjatok.

2018. okt. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is pelenkàba kakált 4 és fél éves koráig. Az öccse meg 2 évesen bilibe és még az sem hatotta meg. Mindent de mindent próbáltunk. Egyébként egy teljesen egészséges ,okos kislányról van szó. Egyszerűen nem akart se bilibe se wc-be . Valamiért félt ... A védőnő tudott a problémánkról és azt mondta ,hogy 5 éves koráig várunk utána pszichológus. Tavaly nyáron kint voltunk az udvaron, bili kikèszítve (pisi miatt) egyszer csak rohan hogy kakálni kell ,gyorsan rá a bilire és azóta semmi gond nincs vele. Ugye akkor annyira kellett wc- znie hogy nem tudta visszatartani, és akkor megtört vmi. Kitartást kívánok Neked .
2018. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

A nagy lányom így volt vele.

Nem autista, teljesen rendben van. (Már 11 éves).

Én is görcsöltem ezen. De mivel szorulásra hajlamos volr, végül elengedtem ezt a dolgot és ráadtam a pelust, amikor kérte kakiláshoz. (Csak ahoz, éjjel is szobatiszta volt már)

Egyik nap közölte, hogy bilibe fog kakilni, és úgy is tett.

Na akkor közöltem vele, hogy szuper ügyes volt, de tegyük el a pelenkát.

Én nem vertem nagy dobra, az oviban nem tudták. Ott sose kakilt...

2018. okt. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!