Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 4 éves gyerek pelusba pisil...

4 éves gyerek pelusba pisil ha nem kap pelusba visszatartja akár egész nap. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
2018. okt. 27. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Az óvodában is ezt csinálja
2018. okt. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

? Vagy ott normálisan intézi a többi gyerekkel?

(Bocsánat, véletlenül elküldtem)!

2018. okt. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen az oviban is visszatartja
2018. okt. 27. 17:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne itt kérj tanácsot, vidd a Nevelési Tanácsadóba, orvoshoz vagy gyermekpszichológushoz sürgősen!
2018. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És ha wc-re/bilire ülteted akkor pisil vagy akkor se?
2018. okt. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Magyarázd el neki, hogy nem kap pelust, ha visszatartja, abból nagy bajok lehetnek, szóval intézze pelus nélkül a dolgot. Ha egész nap vissza tudja tartani a pisit, akkor nyilván nem arról van szó, hogy nem érett a szobatisztaságra, csupán borzasztóan hozzászokott a pelenkához. És mivel kap pelenkát, így nem is fog anélkül pisilni. Ha nem válik be az, hogy megoldjátok ti, akkor pedig vidd szakemberhez. Egyszerűen az a baj, hogy pszichésen "nem engedi el" a pelenkát. Valahogy rá kéne vezetned, hogy márpedig nincs pelenka. Ha egyedül nem megy, akkor pedig tényleg szakember segítségét kérd.
2018. okt. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Röcsögei Péter ***** válasza:
0%
Katéter, zacskó.
2018. nov. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok az indokolatlan és oktalan jutalmazás híve, de felajánlanék neki egy legot célprémiumként. Abból a pénzből venném, amit NEM pelusra költöttem.

Egy 4 éves gyerek már elég okos ahhoz, hogy megértse és válasszon!

Egyébként a kérdezőt nem értem: MIÉRT várt a gyerek 4 éves koráig ? Miért adta rá a pelenkát egy óvodásra?

A szülőnek NEVELNIE (is) kell, nemcsak a gyerek kénye-kedvét keresni, és szolgai módon teljesíteni minden agyament hülyeségét. Most kell nevelned, mert máris késésben vagy!

2018. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! A nevtan, pszichológus felejtős, vagy legalábbis nem az állami rendszerben, mert egyből papírt gyártanak belőle és nagy az esély, hogy segíteni sem tudnak. Nem egy ismerősöm járta meg így, aztán a bélyeg örökre rajta marad, ami az iskolában lesz majd probléma. Magán úton viheted pszichológushoz, ők általában ügyesek. Mi úgy szoktattuk wc-re, hogy akár órákig ott ültünk vele, énekeltünk, játszottunk és ha készült valami érdemleges, akkor nagy taps, ajádékok stb. Mindháromnál bevált.
2018. nov. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mézga Krisztina ***** válasza:
A kislányom hároméves kora után - mikor már mennem kellett dolgozni és bölcsődébe kellett beíratnom - szokott le a pelusról egyik napról a másikra. Az volt a csel, hogy megmutattam neki egy-két nagyon csini bugyit, hogy ha hordani szeretné, nem lehet pelenka. Szinte azonnal abbahagyta a pelusozást, pedig addig a bilire szoktatás tiszta hiszti volt, ezért nem is erőltettem.
2018. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!