Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Adott egy 2 év 8 hónapos nagy fiú....engem rohadtul idegesít, hogy ez a rendkívül értelmes, okos és segítőkész gyerek egyszerűen semmiféle hajlandóságot nem mutat a szobatisztaság felé....

Pedig tudja miről van szó, mert ha valamelyikünk wcn van férjemmel akkor mondja h anya pisil apa pisil stb....van bili, wc szűkítő, mondogatom neki,de egyszerűen nem.....és baromi türelmetlen vagyok,nem bírom kivárni, míg ő varázsütésre hipp-hopp megvilágosogásra leteszi a pelust egyik pillanatról a másikra.....úgy érzem tennem kell valamit, de közben tehetetlen vagyok....ez a "majd megérik rá" duma pedig egyenesen a halálom.....mikor majd?


2018. okt. 29. 04:53
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

2 ev 7 hos a legkisebb fiam.

egyaltalan nem erdekli a dolog.nem is csesztetem mondjuk.a tesoi is ennel kesobb lettek szobatisztak.

ha nyuzod vele csak artasz,es annal kesobb lesz eredmeny(hosszu tavu).

hiaba unod a majd megerik ra szoveget,ez van.tenyleg megerik ra....majd egyszer,valamikor,amikor keszen all ra.

semmivel nem tudod elorebb hozni,fejen allva is ugralhatsz neki.amig nem erett ra nem fog menni es ennyi.

miert olyan nehez meg par hetig,esetleg honapig pelust cserelni?

2018. okt. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Akkor erőltesd! Majd tanulsz a saját hibádból. :)

3 év 2 hónapos a kisebbik lányom és sehol sem tartunk. A nővére 2 évesen már szobatiszta volt, a bátyja 2,5 évesen.

2018. okt. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Nem lustaság van a dolog hátterében, nem tudom ezt honnan vetted.....nem lusta vagyok, hanem aggódom.....

Mert a kortársai mind.szobatiszták már, de mi még nem....

2018. okt. 29. 06:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az en fiam 2 eves es 11 honapos es nala se semmi. Ra se akar ulni a bilire. En nem eroltetem, meg semmi. Persze ovira majd muszaj lesz neki de addig meg van jopar honap.

Sot beszelni se beszel, csak szavakat tud, ha mondom osszekot 2 szot talan, ha nem, nem.

Engem inkabb az idegesit hogy masok b**tatnak vele.

Kinek akarsz megfelelni vagy bizonyitani?

Se suliba, se dolgozni nem pelenkaba fog majd jarmi.


Mi azt is hagytuk hogy velunk aludjon ha ugy volt. Nem kenyelmes, de ha arra volt szuksege miert ne. Szerencsere jo alvo, es csak 1-1 rovidebb idoszak volt ilyen. Kicsinek sose ertettem miert tiltott a szuloi agy... megha rosszat is almodtam.

Annyira hamar nonek, es majd mar az emberre se akarnak majd bagozni tizenevesen, kihasznaljuk hogy velunk akar lenni, vagy odabujik, odajon stb..

2018. okt. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Ne másokra figyelj, hanem a saját fiadra! Ha erolteted, csak arasz.

Nagyobbik fiammal 3 evesen kezdtük mert nyár volt és jött az ovi. Sajnos muszáj volt. Egész ügyesen kezdtük, aztán ha belefeledkeztunk vmibe (azaz mem kerdeztem ra fel orankent)jött a baleset. Türelmes voltam, aztán már rohadtul nem. Ő értette, meg ígérte, nem akart pisilni ha mondtam, mert nem kell, majd ő szól. De persze későn szólt már. .. szörnyű korszak volt. A Kakis harcot már le se írom. ...

A lényeg h tényleg idegrendszeri érettség függvénye és nem kell sietett, megtanultam.

A pisi 3,5 évesen, a kaki 4 évesen megy megbízhatóan.

Van gyerek akit meg lehet tanítani, és produkál h anya örüljön, de az nem igazi szobatisztaság, max lehet vele villogni más szülőknek. ..

A kisebbik fiam mindjárt 2, tuti máshogy fogom kezdeni. Ez a felesleges stressz senkinek nem hiányzik. ...


Elsőre én se hittem el, megbántam.

2018. okt. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Ne a többivel foglalkozz. Amíg a szervezete nem érik meg rá csak kárt teszel a gyerekben az eröltetéssel.
2018. okt. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"ez a "majd megérik rá" duma pedig egyenesen a halálom.....mikor majd?"



Akkor próbáld meg megtanulni, hogy ez, akkor is egy agyi érettségi folyamat, ha neked tetszik vagy ha nem tetszik. Ez biológia.

2018. okt. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet alapból szégyenlősebb a gyerek. Az erőszakos szobatisztaságot nem most kell 2 évesen kezdeni. Hanem tudatosan születésétől fogva nyíltan kell kezelni az ürítést. Mikor el kezd járni a gyerek. Hosszabb időközökre le kell róla venni a pelenkát. És hagyni kell meztelenül játszani. Sőt sokan a strandokon is meztelenül fürdetik a gyerekeket. Hogy nyitott legyen az ürítésével kapcsolatban. És érezze, hogy pelenka nélkül kényelmesebb. Ami ösztönzőleg hat rá, hogy leszokjon a pelenkáról.

Ha kialakult a gyerekben a szégyenlősség. A szégyenlősség mögött ott van az a gondolat. Hogy szexuálisan nem vagyok vonzó és érdekes. Tudni kell, hogy egy kisbaba ösztönlény. A fejlődését a szexuális késztetései viszik előre. Mind a szopóreflex, az ölelés, a simogatás utáni vágy, a szülő provokálása, az ugrabugrálás, az életöröm mind-mind szexuális eredetűek. Tehát mikor már megalázónak érzi, hogy le akarják venni róla a pelenkát. Sőt dacos azért hogy idáig mért volt neki muszáj annyira a pelenka, mikor annyira kényelmetlen. És ha kialakult a gyerekben a kép, hogy a szülő mennyire gátlásos a témában. Akkor a gyerek nem veszi komolyan a szülő pelenkáról leszoktató intézkedésit. A pelenkához való ragaszkodást a gyerek részéről a szülő kímélését is jelenti.

El kell jutnia a gyereknek odáig fejben, hogy a pelenkát nagyobb szégyennek érezze, mint a vécé használatot (tehát míg megérik rá).

3 éves koráig a gyerek ösztönös. Az ösztöneit kár összezavarni. 3 éves kor után alakul ki a személyisége az éntudata, mikor rájön hogy mi illik és mi nem. És ekkor fogja szégyellni a pelenkát.

2018. okt. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!