Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor érdemes elővenni a bilit?

Mikor érdemes elővenni a bilit?

Figyelt kérdés
Kislányom minden kakilás közben mondja, hogy kaka, másfél éves, úgy gondoltam kicsi hozzá, de lehet érdemes lenne ilyenkor bilire rakni?
2018. nov. 26. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Próba szerencse.

Fiam 15 honapos, neha sikerul jeleznie. (meg nem mondta, hogy kaka igy ő csak keszulodik ra es ha eppen eszreveszem megyunk gyors a wcre, ami szukitos, persze nalunk ez meg veletlen ha sikerül, de egyszer majd nem az lesz)

2018. nov. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ki fogom próbálni, csak eddig úgy gondoltam megzavarom a folyamatban, ha rögtön rárángatom a bilire, de lehet direkt szól, nem tudom.
2018. nov. 26. 21:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen a kérdésedre válaszolok, csak ez nálunk is pont aktuális és én is olvasnék tanácsokat.


A fiam már akkor szól a kakiról, amikor már késô, így mi reggel ébredés után ráültetjük, és ált. pisilni sikerül neki. Ezt megmutatjuk, megdicsérjük, és beszélünk róla, hogy majd a kaki is mehet a bilibe. Valószínûleg ô fejben még nem érett meg rá, ha utólag szól, de sokszor ô akar bilizni, így próbálkozunk.

2018. nov. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes, ha ő kéri. Legyen ott mint játék, ha akar ráül, ha nem, nem.
2018. nov. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes hamar megismertetni a bilivel. Az én lányom másfél éves volt, mikor rendszeresen bilire ültettem, és olyankor mindig pisilt. Persze örültünk, megdicsértük. Egy idő múlva tudatosan vissza tudta tartani ha kellett, és megvárta a biliztetést. Alváshoz adtam rá pelenkát, de egyre többször maradt száraz. Másfél évesen nem jelezte, hogy pisilnie kell, de képes volt tartani, amíg bilire nem ültettem. A kaki is hasonlóképpen jött.
2018. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs ideje a bilinek. Jó ha tudja a gyerek mi a szülőnek az elképzelése a kaki, pisi dologról. Gond csak abból adódik, ha a gyerek másképp szeretné megoldani a dolgot, mint a szülő elképzeli. Ilyenkor megértőnek kell lenni a gyerekkel. Mert a kaki, pisi dolog kapcsolatos a gyerek szexualitásával. Szeret játszani a gyerek a kaki, pisi ingerrel. Ha van rá lehetőség hagyni kell a gyereket, hogy kiélje a szenvedélyét. Míg újdonság a számára addig csinálja idővel kinövi.
2018. nov. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!