Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Csak nekem nem normális, hogy...

Csak nekem nem normális, hogy 5 évesen nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
Az egyik baràtnőm kisfiáról van szó. Januárban már 5 éves lesz és még mindig pelenkàs (nappalra is) Nekem ez nagyon nem normális,mivel egyidősek a gyerekeink,de az én lányom már 2 éve szobatiszta, sőt a 28 hónapos kiscsajom is.Szetintetek oké még 5 évesen? Mert a szülők nem foglalkoznak a dologgal.
2018. dec. 3. 13:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem normális. De nem lehet, hogy van valami problémája és azért nem szobatiszta?
2018. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Voltak vele dokinál ,aki azt mondta testileg semmi baja. Tovább nem foglalkoztak vele. De pl. Nem ismeri a színeket sem,nem tud megjegyezni 2-3 soros verset sem. Fura grimaszokat vág....
2018. dec. 3. 13:20
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Biztos tudják hogy mi baja, csak nem kötik az orrodra. Én se kötném, amilyen rosszindulatúnak tűnsz. Nem lehettek valami igaz barátok.
2018. dec. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
2: Amiket leírtál, azokból tényleg úgy tűnik, hogy nem testi baja van. De szellemi nagyon is valószínű. Lehet, hogy tényleg nem akarják elmondani, mert pl. szégyellik, nem akarják, hogy kibeszéljék őket, megbélyegezzék a gyereket, hogy róluk pletykáljanak.
2018. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem akartam itt nyíltan kiírni,de ha már rosszindulatunak gondoltok,akkor megteszem....nem vagyok rosszindulatú! A keresztfiamról van szó sajnos ...ezért is aggaszt,hogy nem foglalkoznak vele.
2018. dec. 3. 13:37
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Én nem gondoltalak rosszindulatúnak. De ha tényleg van valami baja, akkor talán annyira kényes témának érzik ezt, hogy nem akarnak senkiről sem beszélni vele.

De ha a keresztfiad, akkor nyugodtan kérdezd meg az anyukát, hogy van-e valami gond. Persze kedvesen, tapintatosan, hogy ne sértődjön meg, ne legyen belőle veszekedés. Ajánld fel, hogy segítesz. Pl. utánanézni, hogy hova lehet fordulni. Mert azért az fura, ha az orvos szerint semmi és semmilyen további vizsgálatot nem javasolt.

2018. dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem normális, és a leírtak alapján szellemi gond lehet. Amúgy én is el tudom képzelni, hogy a szülők pontosan tudják, mi a helyzet, csak nem akarják elmondani, szégyellik, vagy egyszerűen nem akarnak sajnálkozást.
2018. dec. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Azt javasolta a doki ,hogy vigyek pszichológushoz,de nem vitték el,mert szerintük normális és majd magától leszokik. Sajnálom a kisfiút,mert nem foglalkoznak vele... Én meg sajnos nem tehetek semmit.
2018. dec. 3. 13:49
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem jár oviba? Ott már réges rég jelezni kellett a szülők felé, hogy gond van, szakértői vélemény és egyéb vizsgálatok plusz nem kevés fejlesztés kéne.

Nem akarom elhinni, hogy a szülők ennyire homokba dugják a fejüket, sokáig tagadhatják, hogy gáz van, na de 5 éves koráig? Itt valami sántít

2018. dec. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Unokaöcsém aspergeres. SÓgorom szerint semmi baja, csak kicsit neveletlen...

Nővérem volt vele Vadaskertbe, ott kapták a diagnózist.


SZóval az is lehet, hogy nem akarják tudomásul venni, hogy valami nem ok, és azzal nyugtatják magukat, hogy "későn érő" pl.

De az is lehet, hogy nagyon is tisztában vannak a helyzettel, csak másnak nem beszélnek róla.


És attól, hogy a keresztfiad, még nem biztos, hogy közeli hozzátartozó vagy. Sajnos mi eljutottunk odáig férjem húgával, hogy már nem is beszélünk, pedig a 7 éves fia a keresztfiunk...

2018. dec. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!