Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Pici pisi becsurog bili...

Pici pisi becsurog bili előtt? Hogy tudom erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
22 hónapos a kisfiam, kb 3 hete nincs pelus csak alváshoz, és ha elmegyünk itthonról. Bilibe kakál már hónapok óta, szól hogy bilibili. A pisinél meg egy pici becsurog és csak utána szól. Hogy segíthetnék neki?

2019. jan. 28. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Ha becsurog akkor még nem érett meg a szobatisztaságra , nem kell erőltetni.
2019. jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha van rajta pelus akkór is szól, nem én erőltetem!
2019. jan. 28. 12:16
 3/5 anonim ***** válasza:
3 eves a gyerekem, nala is ez van rendszeresen, pedig regebben nem volt, es mar 1 eve nincs pelenka, tul keson szol, azert csurog be. Legalabbis az en gyerekem szereti tartogatni. Nekunk egyelore csak az segit, hogy viszem, es rateszem idonkent.
2019. jan. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem érett, csak tanulnia kell. Nehogy rárakj pelust!

Időnként tedd rá a bilire, vagy kérdezgesd. Ha nem csurog be, akkor meg dicsérd meg, hogy ügyes volt, hogy időben szólt, de soha ne szidd le. Max annyi, h kedvesen mondod, h nem baj, csak az alsógatyó lett pisis, a nadrág nem, legközelebb próbáljon meg hamarabb szólni. Azt hiszem olyan 1 hónap volt a fiamnak is ez az átmeneti szakasz. Amúgy ez azt jelenti, hogy képes megállítani a pisilést, mert ha nem akkor teleengedné a gatyóba. Csak még nem kötötte össze, hogy mennyire kell éreznie, hogy pisilnie kell és elinduljon a wcre időben, abbahagyva ezzel az izgalmas tevékenységét.

2019. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
azt mondta szomszéd férfi (40+), hogy férfiaknál ez gyakori, hogy akkor veszi észre, hogy pisilni kell, mikor becsurog, egyáltalán nem érzi korábban, hogy pisilnie kéne, és tartogatni sem tudja. Valahogy másképp vannak összerakva, és az izmok is másabbak. Ezt nem tudom, lévén sosem voltam férfi. De urológus azt mondta fiúknál 10 évesen a bepisilés egyáltalán nem kóros, meg javasolják, hogy férfiaknál télen legyen a kocsiban üres üveg, amibe pisilni tudnak, én utcán is csak férfit láttam pisilni...Szóval lehet, hogy van ebben valami. Kérdezz rá gyerekorvosra, védőnőre, mit gondol.
2019. jan. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!