Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan tanítsam. Meg, hogyn...

Scsillag82 kérdése:

Hogyan tanítsam. Meg, hogyn ne akkor. Mondja, hogy kell. pisilni, amikor már csurog?

Figyelt kérdés

Kislányom lassan 2,5 éves, 1 hete eldöntötte, hogy magylány és nem.kell.pelus. Amikor küldöm, akkor.meg, és pisil a bilibe, de nem szól. Ha kérdezem, sose kell... Viszont kérdés után 2 percel.is képes bepisilni. Ilyenk0r elindul.a pisi, és akkpr.mondja hogy pisilni kell. Kocsit beenged matadék a bilibe.

Hogyan tanítsam meg, hogy elötte szóljon?


2019. febr. 8. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Még nem érett meg rá , várj.
2019. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Várnék én, de 1 hete pelus nélkül van. Nem is hajlandó felvenni...

Volt már 3 balesetmentes nap.Sikerült mindig időben küldeni.. deee ha ő szól akkpr mindig késő. De a legtöbb a bilibe mevy azért

2019. febr. 8. 22:06
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Akkor se kész rá. Ezt nem tudod tanítani. Nem érzi időben. Ez max. kondícionálás lesz (időre ürítés) sok balesettel.
2019. febr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

"Várnék én, de 1 hete pelus nélkül van. Nem is hajlandó felvenni..."

:-OOO Basszus, 2 és fél éves! Nem az ő dolga, hogy felvegye, hanem a te dolgod, hogy bepelenkázd! És ha holnap azt találja ki, hogy nem fogja meg a kezedet, amikor átmentek a hatsávos úton, akkor azt is hagyod?!

2019. febr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Amíg nem érett meg rá, addig nem tudod megtanítani. Egy 2,5 éves még nem hoz önálló döntéseket. Ha télen nem akar felöltözni, akkor mesztelenül is kiengeded?
2019. febr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bölcsibe jár, és a gondozónői azt mondják nehogy visszaadjam, mert ügyes és visszalépés lenne. Ma be is írták, hogy szobatoszta lett...

Ott kevesebbet iszik így ha kiviszik óránként nincs baleset.

Alváshoz se adnak rá. Érdekes.módon alvás közben már majdnem 1 éve nem pisil.be. Éjszaka se...

Természetesen nem hagyok mindent rá, de hátráltatni se akarom...

2019. febr. 8. 22:39
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

El kell fogadni, hogy a kislány szereti tartogatni a pisit. Pont azért pisil be. Mert nem meri kimutatni a pisitáncot. Érett a szobatisztaságra, csak nem érzi a gyerek az elfogadást.

Senki sem szereti, ha beleszólnak a szexualitásába. Könnyen elérhető helyre kell rakni a bilit, olyan ruhát kell adni rá, amit gyorsan le tud venni önállóan. És nem kell rászólni ha tartogatja a pisit. Ha eldöntötte a gyerek hogy szobatiszta lesz. Bízni kell benne, hogy időben ráül a bilire.

Azzal hogy állandóan ihingetve van a gyerek. Csak azt érik el, hogy nem fogja szeretni önmagát, így mást sem.

2019. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem hajlandó 😂😂 Kapd össze magad, és add vissza rá, felfogtad? És mindjad neki, hogy így jár, aki még bepisil, pelenka lesz rajta, nem vesszük le. Ennyi. Ez sokszor hatásosabb.
2019. febr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Nekem os nagyon ügyes akart lenni a lányom ennyi idősen, és nálunk os voltak balesetek. Én a bugy i pelust vettem erre az időszakra, mert azt csak lehúztuk, majd pisi után vissza. Persze úgy adtam rá, hogy melyen nagylány már, mert nem tépőzáras pelust kell hordania. Ez az átmeneti állapotban megoldotta a problémát. És nem felejtettem el megdícsérni, mikor sokáig száraz maradt a pelusa. Jutalmul egy kedvenc mese figurás bugyit kapott. Na ezután már tényleg nem pisilt be, mert arra nagyon vigyázott.
2019. febr. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Ajjaj... Vannak gondok... Az előző fejében...
2019. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!