Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan, mivel vegyem rá?

Hogyan, mivel vegyem rá?

Figyelt kérdés

Márciusban lesz 3 éves a kislányom.


1. Ha mesztelen van, olyan ügyesen ráül magától a bilire pisilni. De ha bugyi van rajta, becsurgat. Abár a multkor csak az elejét engedte ki. És utána szólt, ültünk a bilire és a többit oda. Gondolom érezte, hogy a bugyi nem szívja be. Pedig már mutattam neki, hogy letoljuk, ráülünk stb.

De gondolom így, hogy nrm teljesen bepisil akkor ez már alakul, hogy rájön, hogy a bugyi az nem pelus. De volt már olyan is, hogy vittem időközönként, mert csak mondogatta h nem kell pisilnie. Aztán csak pisilt. De bilizés után közvetlen be is pisilt.


2. Inkább ebben kérnék majd nagyobb segítséget.

Kaki téma. Hogy azt viszont egyáltalán nem akarja. Se bilibe se wc be. Semmivel nem lehet ott tartani. Ha épp nincs rajta pelus. És látom h kakilna. Akkor is a pelust kéri el. Tudom. Ez is szobatisztaság jele h kakiláshoz a pelust kéri. De mivel vehetném rá, hogy a bilibe vagy wc be kakiljon.


3. Ebben is jó lenne a segítség.

Már elég sokáig kibirja pisi nélkül.

De pl ha elmegyünk itthonról, még nem merem pelus nélkül elvinni. Ugye amit írtan fentebb is, hogy a bugyit lehet pelusnak hiszi. Abár ha ez így alakul, akkor jobb lesz.

Viszont alváshoz még kell a pelus. És az autóban el szokott aludni. És nem tudhatom h épp be fog e pisilni vagy sem. Mert reggelente is hol szárazon hol telin veszem le a pelust.

Ti hogy csináltátok ezt?



2019. febr. 12. 08:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és mindenért mindig megdicsértem. Ha mondjuk sikerült wc be kakilnia, mind a ketten örültünk, tapsoltunk stb. Sose szidtam le, ha mondjuk a bugyiba vagy épp a konyhakőre pisilt, kakilt. Inkább őt hatotta meg. De mindig mondtam, hogy semmi baj, majd feltöröljük.
2019. febr. 12. 08:28
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Felesleges siettetni.

Én nem vettem le a fiamról a pelenkát, amíyg nem lett szobatiszta. Bugyipelust használtunk, és amikor 1 héti tiszta volt, akkor elhagytuk teljesen. Sosem volt baleset.

Éjszakaival ugyanígy. 1 hét tiszta pelus, és éjszaka sem kellett többé.


És a bilitől sírva menekült, nekünk a lépcsős vécészűkítő vált be.

2019. febr. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Egész egyszerűen nem vettem le róla a pelenkát, amíg nem volt szobatiszta. Az, hogy nem szól, csak időnként én ráültetem a bilire, hátha pisil, baromi messze van a szobatisztaságtól. Alapvető feltétel, hogy előre jelezze ÉS rövid ideig tartani is tudja. Persze utána is előfordulnak balesetek, az ember 3 törölközővel autózik és 4 váltás ruha van a táskában... és öltöztettem át a csurom pisis gyereket játszótéren... de ez inkább azért, mert annyira belemerült a játékba, hogy egyszerűen elfelejtett szólni.

Szóval a kislányod még nem szobatiszta. Nincs még gond ezzel, majd kialakul.


Kaka: na ez az, amit hagyni kell így, ahogy van. ne legyen téma, ne legyen gond, kakilni kell, kap pelust, elintézi, ennyi. Majd elhagyja, ne görcsölj rá.


Az ágytisztaság pedig megint egy teljesen más dolog. Ha elalszik, akkor nincs inger... ha nincs meg a kellő idegrendszeri éretsége még hozzá (ami nem gáz, 5-6 éves korra kell kialakulnia, addig nem kóros), akkor ha a fejed tetejére is állsz, be fog pisilni alvás közben.

2019. febr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

MeZtelen , igy irjak.

Teljesen felesleges amit csinálsz, nem érett meg rá , ez messziről látszik. A gyerek akkor érett a szobatisztaság amikor tudja ELŐRE jelezni, és tudja hosszabb ideig tartani.

2019. febr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legkisebb januárban lett három éves, és egyáltalán nem akar pelus nélkül lenni, pelusba pisil, kakil. Mivel szeptemberben megy csak óvodába, így van idő bőven. Nem izgatom magam, minden gyerek más, a testvérei ugyan korábban lettek szobatiszták, de emiatt nem fogom erőltetni a dolgot. Szerintem te is legyél türelemmel, jön a nyár, akkor könnyebb lesz leszokni. :)
2019. febr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet kapni zenélős bilit, ami elkezd zenélni, ha produkál bele valamit. Lehet, hogy ez tetszene neki. Vagy van ilyen lépcsős wc-szűkítő. Lehet arra jobban ráülne. Szerintem jó úton haladtok, ne foglalkozz azzal, aki azt mondja, "nem érett", az sem egyik napról a másikra alakul ki, hanem fokozatosan, és ha nektek nem jelent túl sok gondot vagy épp feszültséget, hogy nem mindig sikerül, akkor nyugodtan próbálkozzatok!


(Többször is írtad, hogy "abár", ugye csak véletlen volt, ilyen szó ugyanis nincs, az habár.)

2019. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!