Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan vegyem rá a 3 éves...

Hogyan vegyem rá a 3 éves kislányomat a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Ha már szóba hozzuk a bili témát egyből rá vágja, hogy pelenka. Éjszaka már 3 hónapja nem pisil,de a pelenkát még sem engedi kivenni. Mondjuk neki, hogy nyáron csak egy kis ruhába lesz és a kislányom válasza erre, hogy megfázom. Közel 20 mondókát tud kivülről. 20-ig elszámol. Nagyon könnyen tanul, de ez a pelus leszokás nem akar sikerülni. Wc-re nem ül rá, mert azt mondja bele esek. Bilit bevisszük a szobába, ő fogja és vissza kiviszi.A reggeli első pisit úgy végzi, hogy minket ki küld a szobából és majd szól miután pisilt. Ilyenkor azonnal pisil.
2019. máj. 24. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ne erőltesd. Ha ott tart az idegrendszere, akkor el fogja hagyni a pelust. Ahogy írod, sok minden másban szuper kiscsaj, hidd el, be fog érni a szobatisztaság is. Nekünk az ovikezdés hatalmas lendületet adott. Ott látta a fiam,hogy a többieken sincs pelus, mindenki WC-be végzi a dolgát. Onnantól neki se kellett a pelenka nappalra, és átszokott a biliről a wc-re. Most, 4 évesen meg visszaszokott, mert a 2 és fél éves hugát tanítja bilizni. :D
2019. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyen próbálkozás csak visszafelé sül el.
2019. máj. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, bár éjszaka még nem száraz a pelus. Hetente max 3x ha rá akar ülni a bilire és belepisilni, amúgy mindig az a válasz hogy nem akarok, vagy hogy már pisilt a pelusba. És azt is mondja, hogy majd mikor megy az oviba akkor ő ott már wc-be fog pisilni... augusztus végén kezdi az ovit.

Sajnos eddig nálunk semmi nem vált be, itt ahol lakunk az oviban se csinálnak problémát ebből, mondták hogy ne aggódjunk ez miatt, mert a többi gyerek hatására majd ő is rászokik a wc-re. Persze hogy jön a jó idő és megyünk nyaralni a szüleimhez, majd hagyom őt pelus nélkül a kertben aztán meglátjuk, hogy alakul.

Amúgy én a fiammal együtt vettem neki alsógatyákat, ő választhatta ki, tetszik is neki, de mégis kéri vissza a pelust. Próbáltam matricákkal motiválni (bár ez nem ajánlott) de nem is érdekelte.

Viszek be könyvet, hallgattunk mesét/zenét közben, de csak egyszer-egyszer működik.

2019. máj. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Ne eroltesd. Kislanyom 3,5eves volt mikor sajat maga szolt hogy nem engedi ra tenni a pelust. Pont nyaron a legmelegebb napon volt. Ha eroltetned akkor visszafele sulne el a dolog. Hidd el a nyaron le fog szokni.
2019. máj. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Csodás hogy írjàtok hogy majd az oviban látja, de a legtöbb helyen nem veszik így be az oviba. Na ez kicsit ellenségesen hangzott, természetesen nem az tehet róla akinek beveszik a pelusos kisgyerekét is. Csak én is kezdek kétségbe esni mert semmi jele a szobatisztaságnak, de még úgy sem veszik be pelenkásan hogy ősztől óvódakötekeles. Pedig a kicsi bölcsit kezd, oda kell a munkáltatói, ha most nem kezdi el a sor végére kerül újra, ami azt jelenti hogy nem kerül be mert másfél év a várólista. Pedig èn se akarom erőrtetni ha nem érett meg a szobatisztaságra!
2019. máj. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, 5-ös, előfordul az ilyen, de akkor se lehet erőltetni.

Kislányom nyár végi, kezdenie kellett volna, de nem tudott, felmentést kellett kérnünk.

3 év 8 hónaposan tette le végül a pelenkát, de rögtön úgy, hogy egyszer se volt baleset.

Elhiheted, hogy megpróbáltam előtte mindent.

2019. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 év 2 hónaposan lett szobatiszta. Az ovival kapcsolatban pont erre gondoltam, biztos az én fiamnak is lökest adott volna, de pont a szobatisztaság miatt szeptember helyett novemberben végén kezdett.
2019. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyenlőre sehogy, szereti ha pelenkában lehet.
2020. máj. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!