Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Érdemes mosható pelenkára...

Érdemes mosható pelenkára váltani a korábbi szobatisztaság érdekében?

Figyelt kérdés
Ugye abban jobban érzik a pisit, kakit.

2019. máj. 27. 11:07
 1/7 anonim válasza:
85%

Mi kezdettől fogva textilt használunk, de egyáltalán nem szobatisztul tőle hamarabb a lányom. Nemrég lett 3 éves, és nem zavarja a pisi, kaki, a bilit elutasítja.


Tegnap is betojva játszott a párommal, mondja neki, hogy "Éva, büdös a pelenkád!" a hölgyemény meg jól kinevette.

2019. máj. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem mosható leszoktató pelust. Abban végképp jobban érzik, mert jóval kevesebbet szív a normál moshatónál, mégse vitt előbbre.
2019. máj. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Akkor lesz szobatiszta a gyerek, ha agyban megérett rá.

Pelenkától függetlenül.

2019. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Ez egy idegrendszeri érési folyamat következménye. Semmi köze a pelenkához, leszoktató könyvhöz, jutalmazáshoz, fenyegetéshez, idomításhoz, zenélő bilihez. A kisfiam 3 éves elmúlt, mikor egyik napról a másikra szobatiszta lett (nappalra), pedig még 2,5 éves sem volt, amikortól próbálkozni kezdtünk. A leszokás előtti hetekben sem zavarta az sem, ha pelenka nélkül bepisilt. Így nyilván az se zavarta volna, ha textilpelenkába pisil, hiszen az még kevésbé érezhető, mintha a lábán csorog végig... Pont ott tartott 3 évesen, mint 2,5 évesen. Folyamatosan, időről-időre próbálkozni kell levenni róla a pelenkát, mutatni kell neki bilit, hogy mit szól hozzá. Csütörtökön pisilt először a bilibe, hétfőn már pelenka nélkül ment oviba. Talán háromszor, ha bepisilt az oviban. Én ezután abszolút elhiszem, hogy ez csak a gyereken múlik. Utólag pedig azt mondom, hogy jobb így, hogy kicsit tovább pelenkáztam, minthogy túl korán levettem volna róla, mert már "itt az ideje" és hónapokig kínlódjak a folyamatos bepisiléssel úton-útfélen.
2019. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

A szobatisztaság nem a pelenkától függ. Hanem hogy a gyerek környezete, hogy áll a szexualitással. Ha elfogadó a gyerek környezete, hamarabb lesz szobatiszta a gyerek. Ha viszolyog a szülő, ha meztelen a gyerek, vagy kakis, pisis. Akkor a gyerek szégyenlős lesz és sokára lesz szobatiszta.

Ezen felül igényli a gyerek, hogy ölelgessék, puszilgassák, simogassák. Ha kakis, pisis megértéssel, tisztelettel bánjanak vele.

2019. máj. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

5-ös: ez totál hülyeség.

Fiam láthat a mai napig meztelenül minket, mi is látjuk őt fürdésnél. 6 éves. Mindig is lazán kezeltük a dolgokat, elég "elfogadó szülők" vagyunk. Sosem görcsöltem a szobatisztaságon, akkor került le a pelenka, amikor 1 hétig tiszta maradt. Ez kicsivel 3 éves kora után volt.

Ő akkor ért meg rá agyban. És nem azért, mert viszolyogtunk, vagy nem.

2019. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

A gyerek szexualitásához hozzá tartozik, ha játszik a nemiszervével, vagy tartogatja a pisit, kakit (táncikál). Ha megsértik a gyerek szexualitását azzal, hogy megalázzák, tiltják ezen tevékenységeit. A már szobatiszta gyerek is újra bepisilhet, bekakilhat. Tehát visszafejlődhet a szobatisztaság terén.

Ha tartogatja a gyerek a pisit, kakit, attól nem lesz semmi baja. Sőt erősödik a gyerek záróizma, jobban kitapasztalja képességei határát, fejlődik a koncentráló képessége. Ezáltal kevesebb lesz a baleset. És a gyerek lelkileg kiegyensúlyozottabb lesz.

Ha terrorizálják a gyereket, mert táncikál (tartogatja a pisit, kakit) az oda vezet, hogy csökken a pisi, kaki inger. És hólyagrenyheség (gyakori hólyaghurut), bélrenyheség (székrekedés) lehet a következmény. Valamint sajátmaga elfogadása is romlik. A szexuális fejlődése a későbbiekben, ha felnőtt lesz káros irányba tolódhat.

2019. máj. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!